PlayStation 4

Член од
19 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Dali nekoj ima kupeno igra so master card na playstation plus, i kako ima popolnetoto za informaciite, zosto makedonija ja nema za solucija da se odbere???
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Здраво имам ps3 сакам да земам 4ка ке земам изгледа од Грција бидејки разликата е 100euro, па ме интерсира дали игрити што ги имам купено веќе за ps3 ке можат да се играат во иднина преку cd на ps4 или ке мора повторно да ги купувам преку ps store па ди играм?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
Здраво имам ps3 сакам да земам 4ка ке земам изгледа од Грција бидејки разликата е 100euro, па ме интерсира дали игрити што ги имам купено веќе за ps3 ке можат да се играат во иднина преку cd на ps4 или ке мора повторно да ги купувам преку ps store па ди играм?
Ќе мораш да почекаш барем до 2015 за да можеш на PlayStation 4 да играш видео игри од PlayStation 3, бидејќи Сони сеуште го развиваат нивниот Интернет сервис PlayStation Now со кој ќе може преку нивниот Интернет облак сервис Gaikai на PlayStation 4 да се играат видео игри од PlayStation 3, од PlayStation 2 и од оригиналниот PlayStation, односно PS One.

Интернет сервисот PlayStation Now сеуште е во бета фаза, стана достапен за корисниците на PlayStation 3 во Северна Америка на почетокот на 2014 година, а од пред некој ден стана достапен и за корисниците на PlayStation 4 во Северна Америка. Европа за жал, е во втор план, поради што не се очекува во блиска иднина PlayStation Now да биде достапен во Европа.

PlayStation 4 се продава во Македонија по истата цена по која се продава во Европа - 400 евра, иако реално цената од 24.990 денари во Сони Галерија продавниците на Пан Европа е еквивалентна на 407 евра, што не е баш 100 евра разлика од истата цена по која конзолата се продава во Европа.

А ти велиш дека PlayStation 4 се продава во Грција по цена од 300 евра, или погрешно си бил информиран ?

Доколку цените ги превземаш од Академска Книга, односно од Гејм Он, или од некоја друга фирма која соработува со Гејм Он, тогаш од тотално погрешно место си побарал цена, бидејќи Гејм Он се лопови во најбуквална смисла на зборот.

Овластен дилер на Сони за Македонија е Пан Европа, кои го продаваат PlayStation 4 по цена од 24.990 денари, што е отприлика околу 407 евра.

Инаку, за сите заинтересирани, Пан Европа пред 2 дена објавија на својот официјален Фејсбук профил дека имаат нови залихи на PlayStation 4, па тие кои сте заинтересирани, навалувајте во Сони Галерија продавницата во Скопје Сити Мол или во новата Сони Галерија продавница на Рекорд спроти поранешен МекДоналдс додека има залиха, бидејќи според Пан Европа, конзолите ги продавале како алва.
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Ќе мораш да почекаш барем до 2015 за да можеш на PlayStation 4 да играш видео игри од PlayStation 3, бидејќи Сони сеуште го развиваат нивниот Интернет сервис PlayStation Now со кој ќе може преку нивниот Интернет облак сервис Gaikai на PlayStation 4 да се играат видео игри од PlayStation 3, од PlayStation 2 и од оригиналниот PlayStation, односно PS One.

Интернет сервисот PlayStation Now сеуште е во бета фаза, стана достапен за корисниците на PlayStation 3 во Северна Америка на почетокот на 2014 година, а од пред некој ден стана достапен и за корисниците на PlayStation 4 во Северна Америка. Европа за жал, е во втор план, поради што не се очекува во блиска иднина PlayStation Now да биде достапен во Европа.

PlayStation 4 се продава во Македонија по истата цена по која се продава во Европа - 400 евра, иако реално цената од 24.990 денари во Сони Галерија продавниците на Пан Европа е еквивалентна на 407 евра, што не е баш 100 евра разлика од истата цена по која конзолата се продава во Европа.

А ти велиш дека PlayStation 4 се продава во Грција по цена од 300 евра, или погрешно си бил информиран ?

Доколку цените ги превземаш од Академска Книга, односно од Гејм Он, или од некоја друга фирма која соработува со Гејм Он, тогаш од тотално погрешно место си побарал цена, бидејќи Гејм Он се лопови во најбуквална смисла на зборот.

Овластен дилер на Сони за Македонија е Пан Европа, кои го продаваат PlayStation 4 по цена од 24.990 денари, што е отприлика околу 407 евра.

Инаку, за сите заинтересирани, Пан Европа пред 2 дена објавија на својот официјален Фејсбук профил дека имаат нови залихи на PlayStation 4, па тие кои сте заинтересирани, навалувајте во Сони Галерија продавницата во Скопје Сити Мол или во новата Сони Галерија продавница на Рекорд спроти поранешен МекДоналдс додека има залиха, бидејќи според Пан Европа, конзолите ги продавале како алва.
Конкретно ме интерсира дали ке можам игрите што ги имам на cd например GTA V ке можам да ја ставам и да ја играм или тоа важи само за игрите што ги имам на PSN acc. А во врска со цената точно е дека и во Грција е иста,но на граница враќаат FPI некаков данок 25% од цената, например http://www.public.gr/product/gaming/consoles/ps4/sony-playstation-4-500gb-and-watch-dogs/prod6050033pp/ овој е 450 евра,можам да го земам за 338евра.А верзијата без игра и таму е 400евра но -25% доага 300 евра
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Конкретно ме интерсира дали ке можам игрите што ги имам на cd например GTA V ке можам да ја ставам и да ја играм или тоа важи само за игрите што ги имам на PSN acc. А во врска со цената точно е дека и во Грција е иста,но на граница враќаат FPI некаков данок 25% од цената, например http://www.public.gr/product/gaming/consoles/ps4/sony-playstation-4-500gb-and-watch-dogs/prod6050033pp/ овој е 450 евра,можам да го земам за 338евра.А верзијата без игра и таму е 400евра но -25% доага 300 евра
И на Македонска граница +50% и на крај 500еура :D
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
И на Македонска граница +50% и на крај 500еура :D
За на македонската незнам досега знам многу луге што имаат купувано телевизори и не плакале ништо на граница,а и јас имам купувано облека па на граница не ни проверија што има во багажот не ни прашаа.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
Конкретно ме интерсира дали ке можам игрите што ги имам на cd например GTA V ке можам да ја ставам и да ја играм или тоа важи само за игрите што ги имам на PSN acc. А во врска со цената точно е дека и во Грција е иста,но на граница враќаат FPI некаков данок 25% од цената, например http://www.public.gr/product/gaming/consoles/ps4/sony-playstation-4-500gb-and-watch-dogs/prod6050033pp/ овој е 450 евра,можам да го земам за 338евра.А верзијата без игра и таму е 400евра но -25% доага 300 евра
Одговорот на прашањето е НЕ.

Со PlayStation Now ќе можат да се играат видео игри преку Интернет, а не преку CD/DVD/BluRay диск.
 
Член од
2 јуни 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Продава или менува некој игри за PS4 ?
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
infamos secon son ja menuvam, daj ponuda za koja igra bi ja smenil?[DOUBLEPOST=1401813138][/DOUBLEPOST]dali samo kaj mene nema napraveno update na istant igrite ili i kaj drugite nema napraveno, sauste stoi stick it to the man kako free opcija za download od plasystation plus ?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.368
Поени од реакции
5.129
На кој PSN си Америчкиот или UK?
btw како Infamous нешто пократка е од 1 и 2 не? Има добар free roam или е претежно сконцентрирана на мисиите од приказната?
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
na Bugarskiot , znaci od panevropa si zedov playstation plus 90 dena, a za infamous nov sum vo konzolite,taka da ja imam igrano samo second son
, ali ima dobar free roam , zadovolitelna igra :)
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Da prasam... sto treba "requirments" za da moze na televizor da se igra playstation4 so mu treba na tv-to imam 2 televizori 1 ponov 115 cm od samsung ... a imam 1 pomal od TOSHIBA.. kje kupuvam ps4 za nekoj den.. pa dali kje moze da se igra... na ovoj pogolemiov imam DVI hdmi i hdmi STB
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
Da prasam... sto treba "requirments" za da moze na televizor da se igra playstation4 so mu treba na tv-to imam 2 televizori 1 ponov 115 cm od samsung ... a imam 1 pomal od TOSHIBA.. kje kupuvam ps4 za nekoj den.. pa dali kje moze da se igra... na ovoj pogolemiov imam DVI hdmi i hdmi STB
Телевизорот на кој имаш влезна HDMI порта ќе ти заврши работа, постар телевизор без влезна HDMI порта нема да ти заврши работа.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
Од официјалниот Фејсбук профил на PlayStationMacedonia.

https://www.facebook.com/pages/PlayStationMacedonia/301983699703

За сите кои не беа во можност да ја следат Прес конференцијата на PlayStation од Е3 2014!
Прекрасно! Колку многу новини:
- Нов трејлер за Uncharted 4:
http://www.youtube.com/watch?v=d4BC48aem60
- Бела верзија на PlayStation 4 - Destiny издание
- Bloodborne од креаторите на Dark Souls
- The Last Of Us remastered доаѓа на PS4
- GTA V со верзија за PS4! PS3 и Xbox 360 играчите ќе можат да го префрлат својот прогрес и да продолжат да играат веднаш на PS4!
- Destiny
- No Man's Sky
- Grim Fandango
- Battlefield Hardline BETA - бета тестирање ексклузивно за корисниците на PC и на PlayStation 4
- Far Cry 4
- Batman: Arkham Knight
Погледнете го целото шоу на следниот линк:
http://www.youtube.com/watch?v=D6t8VPn2fIs

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom