PayPall - картичка

Член од
24 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
7
Здраво,
Сакам да прашам как и каде /која банка/ да си направам картичка за PayPall?
Фала:)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Од било која банка ќе си извадиш картичка со напомена дека сакаш онлајн да пазариш.
Кога ќе извадиш картичка ќе си отвориш пејпал сметка ќе си ја внесеш картичката ќе ја верифицираш и ќе ти зимаат околу 100 денари кои по верификација ти се враќаат на пејпал сметката
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Само НЛБ, останато е тиња.
Имам од охридска кога плаќав само што стиснав плати а парите веќе беа на сметката на продавачот.

(very fast payment)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Здраво,
Сакам да прашам как и каде /која банка/ да си направам картичка за PayPall?
Фала:)
Сеедно која банка ќе ја одбереш речиси исто ќе ти биде, со тоа што на пример јас би ја избегнал НЛБ зашто прават грабеж со курсот а чим ти е ПејПал сигурно не ти е да плаќаш во денари. Вообичаено најдобар курс сретнувам во Шпаркасе, ама можеш да земеш и од Халкбанк или Охридска или било која како што ти кажав не ти е битно повеќе со сите може да си отвориш сметка на пејпал.
Само НЛБ, останато е тиња.
Имаш право се останато е ТИЊА, штета што Халкбанк е единствена која има целосно имплементирано интернет плаќање па сите останати банки го користат нејзиниот систем. Вклучувајки ја и твојата НЛБ толку фалена. Помина времето да мораш да си на неа за да отвориш пејпал сега можеш со сите банки.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Само НЛБ, останато е тиња.
Што и фали на виза интернет од СТБ? 2,5 год сум на paypal со неа за разлика од твојата толку фалена НЛБ што никако не можев да отворам acc.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сеедно која банка ќе ја одбереш речиси исто ќе ти биде, со тоа што на пример јас би ја избегнал НЛБ зашто прават грабеж со курсот а чим ти е ПејПал сигурно не ти е да плаќаш во денари. Вообичаено најдобар курс сретнувам во Шпаркасе, ама можеш да земеш и од Халкбанк или Охридска или било која како што ти кажав не ти е битно повеќе со сите може да си отвориш сметка на пејпал.
И со охридска еднаш сум го имал истиот проблем.
При конверзија од долари во евра па во фунти ми земале околу 150-200 денари.
Кога реагирав зашто директно не направиле конверзија од долари во фунти ми рекоа дека таква била процедурата бидејќи ние сме биле врзани за еврото.
Лопови невидени.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Тоа е така во сите банки и точно е врзани сме за еврото. Јас за друг курс му зборев она што е куповен продажен по банките. Тутунска редовно има скоро цел денар понизок курс од Шпаркасе. Да може на некој 5-6$ не е страшно. Ама па на 100$ долари ја вадиш цела банкарска провизија и курсна разлика :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom