Pantera и легендарниот Darrell Lance Abbott(Dimebag Darrell)

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Aјде да ги видам овде сите фанови на Pantera.
Пантера је популарни хеви метал састав из Арлингтона, Тексас. Основан је 1981. и често сврставан у поджанр грув метал. Први комерцијални успех бенд је остварио албумом Cowboys from Hell. Текстови Пантериних песама углавном говоре о љубави, металу и животним питањима. Бенд је завршио своју каријеру 2003. године због неслоге. Следеће године је убијен гитариста Дајмбег Дарел Абота док је наступао са својим новим бендом Damageplan.
Биографија

Негде у беспућима '80-их година идеја два брата - Дарел и Бини Пол Абот, с америчког југа прерасла је у нешто што се, двадесетак година касније назива једним од најбољих и најутицајнијих метал састава икада - Пантера. Ипак, део каријере у ком су заједно с пријатељима Рекс Браун и Теренс Ли снимили неколико непознатих албума с нагласком на натапиране фризуре, пао је у заборав кад је на место вокалисте уместо Лија стао Фил Анселмо.

Заједно с поменутом тројком, Фил је чинио сталну и ударну поставу бенда која се није мењала све до разилажења почетком овог миленијума. Први албум с новим вокалистом Power Metal из 1988. године послужио је само као надимак њиховом музичком изричају и као одскочна даска за потписивање уговора и објављивање њиховог службеног првенца Cowboys from Hell из 1990. Нови звук, експлозивни концерти, те две ударне химне Cemetery Gates и нааловна Cowboys from Hell помогли су им да добију статус велике надолазеће атракције. Одмах после обилажења света и снимања кућног видеа на ком показују своју љубав према сексу, дроги, алкохолу и металу улазе у студио и снимају велики, сирови и брутални Vulgar Display of Power. Више ни на телевизији нису могли проћи незапажено и велики датуми (један од њих је и одсвирани концерт у Русији пред милион људи) исписани су у њиховим каријерама и само је било питање времена када ће се почети вртети по познатијим топ листама светске музике.

После само шест недеља снимили су звуком јединствен и моћан албум Far Beyond Driven, са хитовима као 5 Minutes Alone, I'm Broken, Becoming, те прва обрада у њиховој каријери - Planet Caravan (Black Sabbath), који су их увели на прво место Билбордове листе. Не треба ни напомињати да су били први састав који је тако екстремном музиком успео у томе. У њиховим животима, ипак, није се пуно мењали. Дуге и забавне турнеје, распродате дворане широм Америке и Европе опет су их 1996. довеле до врата студија. Овог пута, као и сваки успешан бенд, допустили су себи мало експериментисања, успорили су темпо и помакли се од бескомпромисне жестине претходног албума, те добили The Great Southern Trendkill. Али, и уз такве промене створили су један од најжешћих и најбољих албума године који је својом мрачношћу, демонским вокалима и огорченом тематиком поделио критичаре и смањио продају. Поред хитова Drag The Waters и War Nerve, песме као што су Suicide Note и Living Through Me показале су да дрога узима велики замах у животу Пантере и дошло је до првих проблема. Причало се о Анселмовом дистанцирању од бенда и његових чланова и о разним хероинским случајевима.

Тензије међу чlanovima Пантере и међусобна неслагања станку су развукла на дугих и сушних четири године, што је само на кратко прекинуто издавањем live албума Official Live: 101 Proof (1997.). Три године касније снимили су помало носталгичан, али исто тако одличан Reinventing The Steel, који делимично због експлозије новоталасног метала, а делимично и због очекивања која је поставио Far Beyond Driven, није постигао очекивани успех. Нова турнеја и гостовање на бројним фестивалима било је последње што смо видели од Пантере. Фил Анселмо се и даље посвећивао разним поројектима међу којима су медијску пажњу остварили само Down (придружио му се Рекс Браун) и Superjoint Ritual, док су се браћа Абот клела на верност својој Пантери, те новоствореном групом Damageplan наставила где су стали.

Иако се увек причало да ће их невероватна хемија која је владала међу 'четворо браће' вратити заједно на позорницу и у студио, свака нада умрла је 12. децембра 2004. Наиме, тачно 24 године после убиства Џона Ленона, залуђени обожавалац Пантере попео се на позорницу за време прве песме на једном од концерата Damageplana и приредио крвопролиће у ком је бројним хицима усмртио Дајмбег Дарел Абота и неколицину присутних. Смрт гитаристичког гуруа још је једном, последњи пут, бацила светло на Пантеру.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Од Pantera ги слушам само побрзите песни зашто не сакам спори песни! Ама Дарел си е легенда човек! Штета шо само асални луѓе гинат....
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Моето 100 мислење на Кајгана иде за човекот што ме натера да купам гитара. HAIL!!!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
nemam zborovi pantera caroj....a za dimebag najzakon ....samo sega sho se sluchi se sluchi ...stvarno takvi lujdze kako sho treba da gi ima na zemjava brzo gina....
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Мој омилен бенд. Ако Dimebag не беше убиен можеше да се деси и реунион на Пантера можда. Тој беше човекот што ме инспирира да свирам гитара, да ја бичам ко него :). Многу го поштувам и ќе го поштувам засекогаш!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
како и да ги пофалам нема да биди ни одблизу доволно за она што тие го имаат направено . Пантера ми се едни од омилените бендови.
Прв пат пред 4 год мислам беше со брат ми го гледафме спотот од revolution is my name и толку ме бендиса и почнаф да барам по другари нивна музика ..и сполајму на АлаДин шо му ја сними на брат ми дискографијата па почнаф да ги слушам :helou:
Стварно се најдобри =)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Пантера ми е еден од омилените,у последниов период и најомилен бенд.
Од толку што ги сакам,и првите срање албуми ми се убави не за друго,дека се нивни.
Лееле Дајмбег,јазк да му е на тој лудакот што го утепа,се скапав плачејќи по него,поготово и кој излезе после и документарецот за него.Му се случи најлошото нешто,убиен од фан,на сцена,на настап.
И да,да не се десеше тоа,може ќе имаше реунион и ќе ги гледав летоска со Металика.

Инаку,не знам кај прочитав и не знам колку е точно,ама порано делел гитари на амбициозните фанови што му праќале писма а што немале финансиски средства да си дозволат.Ако било стварно така,ондак I'm a hell of a jealous bitch.

Edit:а не беше убиен на 8ми декември?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
ДЕФИНИТИВНО НАЈУНИКАТНИОТ И НАЈМОЌНИОТ БЕНД ШО ПОСТОЕЛ ДОСЕА.Бенд што со својата оригиналност никогаш нема да биде повторен...Dimebag гитарист-пример кон кој сите гитаристи треба да се стремат.Гитарист кој изврши многу влијание врз многу подоцнежни квалитетни гитаристи и кој му покажа на светот дека blues-от и country-то е душата на солото,за разлика од клишираните арпеџа,тапинзи-nintendo playing...:)R.I.P.DARRELL LANCE ABBOTT-FACT IS WE,RE STRONGER THAN ALL!!!
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Пантера ми е еден од омилените,у последниов период и најомилен бенд.
Од толку што ги сакам,и првите срање албуми ми се убави не за друго,дека се нивни.
Лееле Дајмбег,јазк да му е на тој лудакот што го утепа,се скапав плачејќи по него,поготово и кој излезе после и документарецот за него.Му се случи најлошото нешто,убиен од фан,на сцена,на настап.
И да,да не се десеше тоа,може ќе имаше реунион и ќе ги гледав летоска со Металика.

Инаку,не знам кај прочитав и не знам колку е точно,ама порано делел гитари на амбициозните фанови што му праќале писма а што немале финансиски средства да си дозволат.Ако било стварно така,ондак I'm a hell of a jealous bitch.


Edit:а не беше убиен на 8ми декември?
Точно ти е ова. Се сретнал со некое дете и татко во продавница за гитари и го прашал дали му се свиѓа гитарата и детево рекло да, многу ми се свиѓа ама моите немаат доволно пари да ми купат. И дајмбег му купил, му ја потпишал и му рекол за тебе е.

:smir:

Иначе да, на 8ми декември е починат.
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Секоја дискусија за Пантера е недоволна и незначајна за да се искаже нивната големина...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Да но секој пост со спомен за нив е нешто што страшно ми значи ми се полни душата кога гледам дека имало тоооолку многу обожаватели и покрај многубројните позеришта на форумов
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127


Си го зедов беџот летово од Охрид.

Немам зборови за Пантера, еден од најмоќните бендови што сум ги слушал во животот. Ѕверови! :)
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Пуки песнава на секое ја грешаваш на еднаш наслушај и се XD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom