Oцет

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne sakam ocet, i koga mora da se stavi vo nekoja salata gledam da stavam kolku sto moze pomalku
 
М

Мрак

Гостин
во салати, супи ставам оцет (и јас си го викам киселина) ко ненормална:vozbud:, многу го сакам, ако го нема или ако е во мала количина во салатата не ми е воопшто убава
а дали е јабоков или алкохолен не ми е важно, важно е да е оцет:salut:
и јас многу ставам:)Па не е убаво без оцет.Ооо ама најубаво е она со краставички исецкани на мали парчиња,колку малиоТ нокт.Во некоја чинија се става оцет и вода помешано и краставиците.Сигурно ви го давале болни кога сте биле.Мноогу е убавоо!!!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Иас ставам колку треба .. А користам јаболков оцет,,..
 

Tashevsky

мадафака
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Оцет оуу неее ! :nenene: Многу горчи и го уништува фкусот :nesvest:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ја си обожавам оцет и најмногу го користам алкохолниот оцет и кога јадам салата јада м оцет со салата тоа салатата плива во оцетот епа сега вие заклучите во колкави количини го конзумирам
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Обожавам јаболкова киселина. Додуша ја ставам само во салати, ама ептен ме освежува и многу е здрава.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
оцет.Обожавам и користам претерано во супи во салати во ориз :))
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
користам оцет најчесто јаболков исто така имам и пиено за да ми ги сруши маснотииве и винскиот е добар
 
Z

ziko bt

Гостин
мора во супа и салата да има киселина иначе на шо ке личи а иначе користам домашна јаболкова
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Со оцетот немам гајле кога ке здробам краставица ставам кило оцет..у пм не го осеќам...мајка ми вика ке сум го заебел желудникот со многу кисело...и што уште не.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Сакам оцет,кисело ми е убаво.Користам најчесто јаболков оцет.
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Сакам оцет, обожавам кога салатата ми е по красатка. А користам јаболков оцет. :pipi:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
мммммм обожавам оцет кога ќе го мириснам лиги ми течат посебно јабоков и тоа оној со лукче на Кажлевски, поготово на компир салата леле што е слаткоооо
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Супата без оцет неможам да ја замислам и тоа со доста оцет.Инаку во салатите само во умерена количина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom