NBA Finals 2012

Кој ќе биде шампион во НБА за 2012


  • Вкупно гласачи
    229
  • Гласањето е завршено на .

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
6.026
Зошто мора на секоја тема поврзана со нба како имбецили да се понашате... Лејкерси ова, Коби она , Џејмс немал прстен , Спарси старци и сл.

Јас разбирам сеир да терате , али во нормални граници... ова веќе е безпотребно напињање само за труење на теми со имбецилски постови.Сфаќам и фрустрации после натпревар па да опцуете некој од противничкиот тим ,ама Лејкерси сеуште не ни изиграле во годинешниов плејоф а вие почнавте со диетата базирана на л*јна...

иначе да немат забуни , не ги симпатишен Лејкерси, туку ги зедов само како за пример.


Узпат, каква штета е повредата на Роуз, за него, за Чикаго (убер хемија во тимот нарушена ради безвезност), а и за мене како гледач на шоуто наречено нба...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Неизвесна последна минута. Come on mavs!!! :))))))))))
--- надополнето: 29 април 2012 во 06:20 ---
Ајдееееееееееее. :vozbud:
--- надополнето: 29 април 2012 во 06:23 ---
Колку ги мразам тандерси, среќа невидена. :mad:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
sto prokockaa Dallas............7 poeni razlika za 1 min gi izduvaaaaaaa............

na krajov ke ispadne na Ibaka trojkata so vleze na poluvreme "na sreka" presudna, so ogled kako tesno se resi utakmicava

imaa sreka epten OKC i na krajov so Durant.............a i sudiive malce ja preteraa so situaciite na Ibaka 2+1.........ama tuka i Dallas si se krivi sto ne pravea cvrsti fauli

ke bide epten tesno ovoj duel ..................i daleku od toa deka Tunder ke gi mine taka lesno Dallas!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
6.026
Неизвесна утакмица со полно грешки во напад и изгубени топки ( Дирк со неговите 6 изгубени топки е еден од главните виновници што од готова утакмица за мавс, изгубија)како и многу среќа за Дурант.
Тоа е кога сакат да влезит топката ќе влезит.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Kevin Fucking Durant :cuc::cuc:
Значи неам видено таква среќа, среќни одбиени топки, глупи одлуки, најгнасна екипа се оклахома, па далас па ич немаат среќа сезонава, и престанав да ги гледам веќе, мислев од шо се баксузи ибака пак тројка ќе ни даде на крај... dirk is too old for this shit... ама ќе оди на 7ми натпревар ова!!!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
Зошто мора на секоја тема поврзана со нба како имбецили да се понашате... Лејкерси ова, Коби она , Џејмс немал прстен , Спарси старци и сл.

Јас разбирам сеир да терате , али во нормални граници... ова веќе е безпотребно напињање само за труење на теми со имбецилски постови.Сфаќам и фрустрации после натпревар па да опцуете некој од противничкиот тим ,ама Лејкерси сеуште не ни изиграле во годинешниов плејоф а вие почнавте со диетата базирана на л*јна...

иначе да немат забуни , не ги симпатишен Лејкерси, туку ги зедов само како за пример.


Узпат, каква штета е повредата на Роуз, за него, за Чикаго (убер хемија во тимот нарушена ради безвезност), а и за мене како гледач на шоуто наречено нба...
e prijatele, daj NE VREGAJ !!!!!.............ti mi meshash timovi so lugje tuka.............znaci ti mene me navreduvash kako covek zatoa sto jas nekoj tim ne sum go sakal .....toa go nema ni u Dunguzija!!!!!

........DEMOKRATIJA be .............site li treba za Lakers da navivame ??!!!............ne me zaebaaj!

a za Denver to so go pisav e mnogu ostvarlivo (i ne zatoa sto Barkley rekol taka !)...........toa sto ne odigrale nema veza...........a toj so ne go gledal Denver voopshto vaa sezona ke mu bide CUDNa takvata prognoza.....obrni vnimanie na taa serija !!!!!!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
6.026
e prijatele, daj NE VREGAJ !!!!!.............ti mi meshash timovi so lugje tuka.............znaci ti mene me navreduvash kako covek zatoa sto jas nekoj tim ne sum go sakal .....toa go nema ni u Dunguzija!!!!!

........DEMOKRATIJA be .............site li treba za Lakers da navivame ??!!!............ne me zaebaaj!

a za Denver to so go pisav e mnogu ostvarlivo...........toa sto ne odigrale nema veza...........a toj so ne go gledal Denver voopshto vaa sezona ke mu bide CUDNa takvata prognoza.....obrni vnimanie na taa serija !!!!!!
Не сум јас крив што ти се пронајде во постот...
и каде реков кој треба за кого да навива па уште да деградирам членови според тимот за кој навиваат? Ако несфати , мојот пост се однесуваше на дебилните постови...

Иначе јас за Нагетси ќе навивам ,од кога си замина Мело симпатичен тим ми се. Дали ќе пројдат понатака, тоа останвит да видиме.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Изгледа јас сум единствениот фан на Индијана во Македонија (можи и пошироко :) ) и она вчера шо го видов вкрај ме изнервира. Сум ги гледал поќе од пола од утакмиците на Индијана оваја сезона и нa ниедна не беа толку мизерни. Уствари мислам дека оваја им е прва да дадат испод 80 поени и баш сега најдоја.
То е то,ваљда премногу импресионирани влегоја,а башка епитет фаворити во плејоф против било кој немале од ко си замина Реџи
малку кривица гледам и во Вогел (кој цела сезона ги води перфектно) Не требаше да му дај толку минутажа на Колисон туку поќе на Хил, со него последните 10тина утакмици газеше Индијана,иако официјално овај се води за втор плејмејкер на тимот,можи треба да се сменат некој работи.
И на шо личеше таа игра во првото,Хиберт да проигрува некој под кош,можи десет напади прокоцкаја овај враце им ги фрлаше. Па две глави е повисок од сите,треба него така да го проигруват.
И во одбрана мизерија,неколку пати сам да остани чоек под кош е катастрофа.
Ипак се надевам дека денот само им беше слаб и ќе се консолидират, барем во 5 утакмици да ги добијат (а мајами и њу јорк нека терат до 7 иако чисто сумњам)
п.с. Ептен ми е криво за D Rose и ако официјално тие се најголеми ривали на Инди, дечкото го гледам како идна најголема звезда и штета ова шо му се дешава
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
Кутри Никси :(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Многу глупо е ова со Роуз,цела сезона глава не крена од повреди и сега пак се сјеба за плеј-оф - от.

Ај у курац!!

Стварно не е нормално оваа сезона,он отиде јабана,Лин исто,Хауард исто така...кој кур се дешава?

Многу поинтересен ќе беше плеј-оф-от со нив.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Мајами оваа сезона без мислење , Никси ќе ги соберат у 4 утакмици , после тоа иде Орландо ( без Супермен ) или Индијана ( шо мислам дека е најтешок противник од сите во Истокот моментално ).
Финале на Конференција ваљда ќе биде против Булс кои вчера останаа без Роуз. Бостон се престари , Аталанта се премногу крути некако додека Фили вчера беа мизерија против Чикаго , така да единсвен тешок противник шо го гледма на Истокот за Мајами , моментално е Индијана ( иако кикснаа вчера против Орландо ).

Е Западот е интересен , таму нема да се осмелам да предвидувам , очекувам ептен густо да биде.
Се на се , Мајами у финале со поима немам кој.
Далас вчера покажаа дека можат да се носат со Оклахома , барем според првата утакмица.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Од 1996 сум за Спарс...Лани подфрлија ама оваа година треба да наплатат. Играат многу поофанзивно од порано. Очекувам барем конференциско финале. Но, Мемфис и Клиперси се гадни.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
KD35 фала, чао, пријатно! Не треба ваљда да кажам, дека ми го наполни џебот :)
Го нема цела утакмица, очаен шут и на крај погодува во најбитен момент:cuc:
Харден и Вестбрук ги држеа во игра во напаад и Ибака во одбрана цела утакмица, иначе порано ќе беше решена.
Вечерва очекувам брејк на Бостон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom