NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.753
Поени од реакции
30.406
Кој има одиграно добра одбрана против Јокиќ во континуитет?
A.Д.
Хауард
донекаде и JaVale McGee
Автоматски споено мислење:

Денес, тој истиот Хаурад од тогаш, не би го чувал така добро, затоа што Јокиќ секоја сезона има подобрување. Не е истиот Јокиќ овој и тој.

Данкан кажал: - Играв против Јокиќ кога он сеуште не беше он, а ја не бев више ја. И добро пројдов.
Дап Данкан е паметен дечко, кажува дека бил на залез и помеѓу редови кажува дека друго би било кога би се сретнале и двајцата во прајм... Истото важи и за Хауард.

Со тоа што Јокиќ беше во прајмот уште тогаш во 20-та, а сега некаде е на крај од и пикот најпродуктивниот физички период. Да стилот на игра гарантира кажува дека ќе има уште долга успешна кариера, но пикот во просек е од 25-та до 30-та година.


Прајм Хауард би бил нај анти-Јокич од било кој играч во НБА било кога. ОК и Шек ама ако играат во ерата на Шек со пофизичка игра... Нема да идам наназад накај великаните како Расел/Чембрлен или тепачите како Ламбиер и Џонсон/итн. Во нивно време Јокиќ никогаш не би можел да биде МВП.
Практично уште еднаш идеме на тоа дека не може да споредуваме играчи од различни ери, но Хауард секако и на стари години добро играше одбрана против Јокара.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2013
Мислења
2.434
Поени од реакции
3.362
За прв пат, после толку години на форумот откако пишиш нешто за баскет, комплетно да се согласам со тебе.

Далас, можеби од сенка, од позадина али ќе „изненади“ годинава. Буквално добри се на секоја позиција и со 2 ѕверки во напад, особено Кајри кој е повампирен.

Од друга страна Бостон ако во евентуално финале го тепа Њујорк, ќе го тепа само ради преморени играчи. Да ги имавме сите на располагање ќе се пееше сосема друга песна.

И исто, која екипа и да излези од западот против Бостон ќе биди фаворит, не обратно.
Како така? Сеа ќе ти кажат Шек и екипата, Смит , Аренас дека Бостон веќе освоиле. Другото е формалност само
Автоматски споено мислење:

Треба и другиве да бидат напидзени, една ластовичка пролет не носи :)
За одбрана да , ама нападот знае тотално да зависи од Јокич.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.704
Поени од реакции
10.104
Како така? Сеа ќе ти кажат Шек и екипата, Смит , Аренас дека Бостон веќе освоиле. Другото е формалност само
Од Шек, особено како доминантен центар, не очекував таков феил.
Врапчињата знаат дека е очигледен избор Јокарата и на вечерта кога објавуваат да земиш онака јавно на ТВ да му се испосериш на изборот е дну дна.

Ше креместарето бил за него МВП, овај не бил. Гомнар.

Шек ми е омилен НБА играч евер, ама како го наприцкаа годините изгледа и тој се излапа во паметот. Не сакав против него воопшто нешто негативно да спомнам, било кога, отсекогаш ми бил идол за баскет, дури и ван терените како апсолутен шоумен и харизматичен лик ама човекот се избламира за сите пари.

Смит и Аренас се АПЛА ајвани за кои Тејтум беше МВП, не вреди ни да ги коментираме. Чрнчуги.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.674
Поени од реакции
12.575
Од Шек, особено како доминантен центар, не очекував таков феил.
Врапчињата знаат дека е очигледен избор Јокарата и на вечерта кога објавуваат да земиш онака јавно на ТВ да му се испосериш на изборот е дну дна.

Ше креместарето бил за него МВП, овај не бил. Гомнар.

Шек ми е омилен НБА играч евер, ама како го наприцкаа годините изгледа и тој се излапа во паметот. Не сакав против него воопшто нешто негативно да спомнам, било кога, отсекогаш ми бил идол за баскет, дури и ван терените како апсолутен шоумен и харизматичен лик ама човекот се избламира за сите пари.

Смит и Аренас се АПЛА ајвани за кои Тејтум беше МВП, не вреди ни да ги коментираме. Чрнчуги.
Шек од секогаш бил со повеќе его него ли мозок. Страшен играч, најдоминантен евер, али е ебено bully и бисер му се рони кога други го ребраат. Али јбг..bullies get bullied
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
486
Поени од реакции
875
Boston sekoja godina se glavni favoriti od Vegas.... sekoj pat koga doaga playoff imaat najniska kvota, Milvoki 2021 imaa samo poniska...i 2019 GW.. Boston ima nesto vo sustinata na Nba. Moze sakaat Tatum da im bide heroj posle Lebron...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.606
Поени од реакции
3.866
Никси у 7 за да се оствари антологиско финале на исток со Бостон па макар и метла изеле таму. Ќе грми утре МСГ.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.753
Поени од реакции
30.406
Шек ми е омилен НБА играч евер, ама како го наприцкаа годините изгледа и тој се излапа во паметот. Не сакав против него воопшто нешто негативно да спомнам, било кога, отсекогаш ми бил идол за баскет, дури и ван терените како апсолутен шоумен и харизматичен лик ама човекот се избламира за сите пари.
Па не го коментираш Шек играчот, го коментираш Шек мамлазот кој сега заработува пари од јадење гомна - какви ги бара тамошната публика со инфериорен сенс и разбирање за кошарка. За гето црнците таму, а особено за самиот Шек е неразбирливо физички неразвиен белец кој не може да скока - да освои 3х пати МВП (and counting) додека он самиот (Шек) има само еднаш освоено МВП.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.823
Поени од реакции
80.338
Сега, после само неколку саати пак играат Никс и Пејсерс?
Каде бе толку брзо...

Инаку на почетокот од октомври ова ми беше прогноза за финале на исток:

Финале на исток, Индијана - Бостон.
На запад промашив и Санс ги ставив во финале тогаш.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.704
Поени од реакции
10.104
Сега, после само неколку саати пак играат Никс и Пејсерс?
Каде бе толку брзо...
Утре вечер, ден и пол отприлика одмор шо и не е премногу за вака важни натпревари ама ради гледаност така им се распоредите.

Не знам колку ќе биди Харт спремен пошто без него тешко ќе изгураме некој скок плус под кош, а Индијана токму таму ќе напаѓа со сета сила.

Вечер Далас има прилика да ја затвори серијата против ОКЦ и мислам дека токму тоа ќе го направат, не смеат да дозволат гејм 7 на гостински терен.

Време е Лука да ги спржи она двете креместариња од Оклахома, Ше, МВП-то на лигата според некои хахаха и Холмгрен неухранетиот Сомалиец, да му ебам тоа фацата шошонска да му ебам.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.623
Поени од реакции
10.336
Vecer:
00h: Tyson Fury-Usyk
02h: Mavs-OKC G6

Utre:
17h: EPL final day
21:30h: Knicks-Pacers G7
02h: Nuggets-Wolves G7

:zloo:
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
21
Gledam mu dale na Boston 1.70 koeficient da osvoj nebare GSW so Durant se.. Dalas imat najvisok potencijal od site posto Luka i Kyrie ne igrat ni pola od to so mozat a pak se vo dobra pozicija.
Дадено му е таков коеф на Бостон пошто веќе малтене ги рачунаат финалисти од страна на истокот, додека на запад е крв до колена посебно ако вечер и Далас успее да сјебе работа и да иде до 7ма утакмица. И Њу Јорк и Индијана да поминат ќе бидат релативно лесен противник за Бостон и би требало да поминат без некој проблем односно без да се префосираат Татум и Браун и Порзингис лагано да се врати без брзање од повреда. Од друга страна на запад многу веројатно е кој и од овие 4 тима да е у западно финале и тоа да отиде 7 утакмици пошто се многу блиски по квалитет екипите. За жал и ја мислам дека ќе освои Бостон годинава највише ради тоа што ќе бидат најсвежи и без повредени играчи...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.179
Поени од реакции
11.619
Ужасен Далас во прва четвртина. Добро што само 7 разлика е.
Автоматски споено мислење:

Одлична Оклахома. Далас без енергија, никаков. Освен Дончич другиве ништо не играат.
Автоматски споено мислење:

Далас машки. Браво.
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2010
Мислења
544
Поени од реакции
259
Steta, klucni tocki za ispagjanjevo vo serijava kasnata izmena gidi/dzo I sutot za tri poeni koj falese dosta vo predhodnite utakmici.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
500
Поени од реакции
1.686
Останав без спиење ама вредеше!
Каков меч од Далас еј, каков меч!
Во трета четвртина губеа 15 разлика мислам и се вратија и тоа на кој начин, со тимска игра, буквално кога требаше, сите качија ниво погоре, ќе почнам од господинот Џоунс, мислам дека ја изигра партијата на животот, еден куп тројки погоди кроз цел меч, одлична дефанзива, трчање, покривање, отварање, братот е вистински мерак да го гледаш.
Господинот Лајлви, кој е јебено руки а веќе игра како да е во НБА 5 сезони, каков трејд е овој на Далас, секоја чест, ако продолжи вака да се развива и да игра, го имамо следниот суперстар центар, премногу интелигентен играч, има доста работи да подобри ама во руки сезони да играш како што игра он под ваков притисок, само му симнувам капа. А синојќа разбрав, коментатров кажа дека мајка му починала непосредно пред плејофот, плус игра со таков товар на себе, ова е за мене еден најперспективни играчи во НБА, воопшто не е експониран како на пример оно говно Шаи а ликот гази. На крај од мечот со прсти покажа кон небо, за мајка му ја посвети. :place:
ПЈ Вашингтон, го нема цела утакмица, снема раце братот буквално се до последната четвртина, се што шутна влезе, клучни тројки погоди, каков клач играч излезе на среќа, да се чудиш.
Ирвинг и Дончиќ нема да ги коментирам, стандардно газат, страшен тандем се, Ирвинг многу клач поени даде кога највеќе требаше исто, братот е ладен како шприцер.
Многу ми е мило за Далас, многу симпатична и вредна екипа се, немаат его, играат тимска и организирана кошарка, ме освоија, нема да им бидне лесно на Денвер или Минесота, кој и да се падне, опасни шутери имаат од дистанца, баш ме интересира како ќе изгледа тој двобој.

Попладне ќе легнам да дремнам квалитетно и вечер од 21:30 имам земено пивце, чипс и може на раат до сабајле цел подуван да се кулира, празник е денес!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom