NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
14 август 2020
Мислења
228
Поени од реакции
533
Секоја чест за тренеров на Knicks.Да напраиш ваква екипа и хемија од играчи што седеа на клупа и не беа фактор играчи :cuc: .И randle што не игра им е во корист.талент да налупа цигли и да сјебе утакмица.
Автоматски споено мислење:

Ова е страшно што им прави Минесота на шампионите во дефанзива до сега. Немоќни се и не можат да се состават со топката иако на Вулфси им го нема Гоберт.
Некако ко боље да играат без Гоберт :pos::pos::pos:.Един вика проблем за Nuggets нема кој да го чува Edwards освен Braun.друже на грб ќе ги качи и braun и pope и 40pts ќе начука
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.656
Поени од реакции
12.511
Симпатична екипа ми се Нагетс али за сето курчење што го даде Малоун, мерак ми е ова што им го прави Минесота.
Од друга страна, за Вулвс играат КАТ и Гоберт, а и онака се мувла франшиза, што не можам во мочањево квалитетно да уживам.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.020
Колку лесно изгледа ова што го игра Минесота овие две текми против Денвер… ај што у напад ги затворија скроз и се немоќни, ама како ги бушат дефанзивно у рекет. Ова изгледа ќе биде брза серија, ако не се деси некое чудо.
 
Член од
14 август 2020
Мислења
228
Поени од реакции
533
Може да почнат теориите дека Јокиќ ќе иде да јава коњи и не му се игра NBA :pos:
И дека се имаат кладено преку брат му на Porter
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.020
Уметност :love: Одамна немам заприметено екипа да игра ваква дефанзива у модерниов баскет.


 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.239
Поени од реакции
108.134
69-ерси имаат појака екипа од Никси?
Па кошарка не е игра каде збирот од добри играчи значи победа. Прашај ги Феникс. Прашај ги Нетс... Прашај еден куп тимови, меѓу кои и тимот на Лејкерс со Мелоун/Пејтон покрај Коби и Шек.

Лејкерс сега имаат подобра екипа од Нагетс. Дап и покрај Јокич... Да беше Ник Нурс тренер на Лејкерс, и годинава и лани Лејкерс ќе ги победеа Нагетс. Лани и титула ќе имаа, годинава немам следно Исток доволно за едуцирано да предвидувам.
Да имаат, што секако не значи дека под дифолт може да пројдат понатака. Затоа и ти кажав дека фејлна Нурс ама знам дека нема да признаеш така да тоа е тоа.

Имаат Лејкерс подобра екипа од Нагетс, ама кога ќе си го видам тилот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.312
Поени од реакции
42.040
Kako bese prvata, 44 ilo 40 imaa denver prvo, nebitno koja i da bese brojkata, 2 tekmi, 3 poluvreminja im iznudija so prosek od okolu 40 primeni poeni. Maestralno, konecno defanziva u prava smisla na zbor da svedocime u NBA, impresivni Minesota, sampionska kosarka do sea zacineta so 6 pobedi i 0 porazi vo plejofot. :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom