NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    67
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.732
Поени од реакции
3.028
Kriminalan kosarka vo 1/4 od boston miami.. mislis makedonska vtora liga u pm.. milinarda izgubeni topki i bezvezni akcii od dvete strani..
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
781
Поени од реакции
1.974
Марк Дењолт од ОКЦ, Џамал Мозли од Орландо,Крис Финч Минесота,Џо Мазула Бостон, Рик Карлајл од Индијана,бонус Мајкол Малоне и Сполстра.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.473
Поени од реакции
9.277
Марк Дењолт од ОКЦ, Џамал Мозли од Орландо,Крис Финч Минесота,Џо Мазула Бостон, Рик Карлајл од Индијана,бонус Мајкол Малоне и Сполстра.
Тренер на годината мислам дека ќе биди мртва трка помеѓу Мазула и Финч, би сакал Финч да земи.

Бај да веј, Мајами сношти изненадил, видов сабаљево и си викам ајде аирлија без Џими, со половичен тим против прва постава Бостон и од пред нос да му земиш утакмица на гостински терен.
Фино. Баш фино.

То поќе говори за Бостон, него за Мајами. ;)
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
47
Поени од реакции
64
Тренер на годината мислам дека ќе биди мртва трка помеѓу Мазула и Финч, би сакал Финч да земи.

Бај да веј, Мајами сношти изненадил, видов сабаљево и си викам ајде аирлија без Џими, со половичен тим против прва постава Бостон и од пред нос да му земиш утакмица на гостински терен.
Фино. Баш фино.

То поќе говори за Бостон, него за Мајами. ;)
Ja gledav utakmicata strasna odbrana izigra majami,baska to spolstra e 10 klasi podobar trener od mazulla
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
5.283
Какви чоукери се Бостон, мене ме фаќа незгодно...

Убедливо најјака екипа имаат и да се мучат вака е срамота.

Ги имав како фаворити за титула али тешко, тим фул со бас рајдери не освојуваат титула.

Тејтум оваа сезона ако не покаже дека е лидер толку од него.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Дарвин Хем нумеро уно.
Најбољи. Дури и не се согласува дека Лејкерс изгледале изгубено (као никој да не ја гледал утакмицата).
Автоматски споено мислење:

Патем, за судењето еве еден пример (пошто изгледа ретко кој овде ја гледал уктакмицата).
Лејкерс изгубија пошто имаат неспособен тренер, ама една - само една од повеќето вакви судијски одлуки - ќе го сменеше текот на утакмицата.




 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Чинам никој не го постираше Страхиња. Редно е тоа да се поправи.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Колку што слушнав, тоа на Леброн по главата не го досудиле енд уан во контекст на некои скорешни промени во правилата за судење на фаули. Демек сакаат по физичка играта да ја напраат, како у 90-ти да се врати.

Чинам никој не го постираше Страхиња. Редно е тоа да се поправи.

Не знам колку е вистина, ама типов провоцирал, пцуел и плукал. Овој чекал да заврши утакмицата, па станал.
Она што е вистина е дека нигде го нема тој (у јавност) и никој сеуште не поднел тужба.

Најбољи. Дури и не се согласува дека Лејкерс изгледале изгубено (као никој да не ја гледал утакмицата).
Не изгледаа изгубено у прво полувреме. У второ не изреагираа на промената во одбрана кај Денвер.

Имам некакво чувство на сожалување кон тренерот на Лејкерс. Не е лесно и тренерска стратегија да правиш и ЛеБрон да го имаш, да водиш рачун на неговите хирови.

Како и да е, вечер е утакмицата која треба да ја добијат Лејкерс.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Не изгледаа изгубено у прво полувреме. У второ не изреагираа на промената во одбрана кај Денвер.
Во превод: Изгубени беа (во второ полувреме кога ја изгубија утакмицата).



Колку што слушнав, тоа на Леброн по главата не го досудиле енд уан во контекст на некои скорешни промени во правилата за судење на фаули. Демек сакаат по физичка играта да ја напраат, како у 90-ти да се врати.
Сега во плејоф се сетија да менуваат правила? Без да пратат мемото до клубовите.
А она КЦП кога го му направи амерички футбал зафат на Леброн и го легна на спиење? Ме мрзи сега да го барам видеото.


Не знам колку е вистина, ама типов провоцирал, пцуел и плукал. Овој чекал да заврши утакмицата, па станал.
Она што е вистина е дека нигде го нема тој (у јавност) и никој сеуште не поднел тужба.
Гарант ќе тужи, ќе најде некој бесен адвокат и ќе добијат барем нешто макар и да не се криви (а крив е Страхиња според нивните закони), макар само за да нема публицитет ќе се нагодат.


Имам некакво чувство на сожалување кон тренерот на Лејкерс. Не е лесно и тренерска стратегија да правиш и ЛеБрон да го имаш, да водиш рачун на неговите хирови.
Ич да не го жалиш, јас после првите неколку утакмици кажав дека од Хам не бива тренер... Не е неискуство. Не го бива.
И интересно, не е проблемот до Леброн. Овојпат.


Како и да е, вечер е утакмицата која треба да ја добијат Лејкерс.
Што со тоа?
Пак ќе имаат задача да добијат 3 од 4, и тоа со глуп тренер. Дури и да ги поминат Денвер, Хам неспособниот во следното коло ќе има уште поспособен тренер за противник.


Најмногу ми е мука заради копитото Мелоун, многу мрзам фалбаџии и курч... Ептен ме нервира. А има среќа што го има Јокиќ, ништо кариера ќе имаше без него.
Пази го ова:

 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
82
Поени од реакции
248
Само мене ли ме нервира ова што прават со камериве? Кадар од публика, кадар одозгора, кадар од позади кош, па зумираат на некои небитни работи, лево десно, горе доле, како да гледам мртов тикток, а не кошаркарска утакмица. И покрај играта на циглариве од Охајо, уште еден разлог да ти се згади утакмицава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
после она интервјуто на ЛеБрон осечам дека ќе имаат вечер 80 слободни фрлања
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.473
Поени од реакции
9.277
Станав за да го гледам второто и гледам глупости. Мич го преебал зглобот пак, еве Макси исто ама добро помина за разлика од овој.

Гледам дека Тибодо волот заборавил и во одбрана да прави прилагодувања (за напад мисловна именка) АБЕ КЛАЈ ГО МЕК БРАЈД на Макси оти ти се распуцаа овие 20 разлика ќе ти направат и гледам реклами наместо утакмица.

БЕМ ти НБА. Три саати само спиев за ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom