MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки оти кога го имам новиот мсн нели на стариот горе покажуваме File,Contacts,Toops,Help,Actions,Plus ..
Оти сега на новиот не се појавува туку треба да стиснам Alt :):vozbud:
Оти е нов :vozbud:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Има ли некој начин да си ги најдам смајлињата од месинџерот како фајлови во компјутерот?
 

good girl

Неискусна!
Член од
1 јули 2009
Мислења
66
Поени од реакции
0
еј дечки може некој да ми кази дали може да се зачува разговор на мсн:toe:.
ве молам кажете дали може и како ако може преку пп.
фала поззздрав :salut:.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
еј дечки може некој да ми кази дали може да се зачува разговор на мсн:toe:.
ве молам кажете дали може и како ако може преку пп.
фала поззздрав :salut:.
па прво ќе симнеш и инсталираш мсн плус од тука...

после инсталацијата ако не смениш ништо во опциите тоа сам ќе си ги снима и ќе ги зачува во Documents\My Chat Logs

ако случајно не ги зачува идеш од мените Plus>Preferences&Options и ете у слика имаш



тоа Ennable Logging Chat by deffault... имаш и други опции како да им ставиш и лозинка на зачуваните разговори итн :XD:
 

good girl

Неискусна!
Член од
1 јули 2009
Мислења
66
Поени од реакции
0
па прво ќе симнеш и инсталираш мсн плус од тука...

после инсталацијата ако не смениш ништо во опциите тоа сам ќе си ги снима и ќе ги зачува во Documents\My Chat Logs

ако случајно не ги зачува идеш од мените Plus>Preferences&Options и ете у слика имаш



тоа Ennable Logging Chat by deffault... имаш и други опции како да им ставиш и лозинка на зачуваните разговори итн :XD:
fala:salut:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Има ли некој начин да си ги најдам смајлињата од месинџерот како фајлови во компјутерот?
C:\Documents and Settings\акаунтот што го користиш\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\фолдерот со твојата адреса. Во него се сместени сите смајлиња. (на пример, после реинсталација направи replace на фолдерот и ќе ги имаш истите смајлиња, со напомена дека треба да ја имаш инсталирано истата верзија на мсн како што била и претходната :))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај видете сите дали во tools - options - security ви е штиклирана опцијата This is a shared computer...

Не треба да е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom