Mercedes Benz S Class или Audi A8 (2009)

Кој автомобил според Вас е подобар?

  • Mercedes S Class

    Гласови: 53 71,6%
  • Audi A8

    Гласови: 21 28,4%

  • Вкупно гласачи
    74

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
мерцедесот секако....
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Мерџо од едноставна причина што е мерџо.Закон ауто.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
море каков е мерџото...лудници...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Да видам ваши мислења.
Според Вас кои автомобил од овие два е подобар и зошто мислите дека е подобар.
Mercedes Benz S Class





или Audi A8





http://www.theautochannel.com/news/2005/09/28/144266.1-lg.jpg

па од овие модели на сликиве повеке ме влечи а8ката а обожавам S-class од 92-96год многу добри аута се но пак ако би избирирал би подразмислил троа повеќе
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Само да си прашам нешто околу перфомансите колку кубика се и двата автомобили, што мотор поседуваат, конски сили, и други карактеристики.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Тежок избор,и двете се топ!!!Од овие на сликиве би го избрал аудито.:helou:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.794
Da da Mercedesot .. ebenje vo luksuz :drk:
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Ако би избирал помеѓу Мерцедесов и Аудиво ...ма и BMW-то (7ца) да е тука.
Дефинитивно Мерцедес ....стварно еС класата е "кралски" автомобил.:smir:
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
MERCEDES S65 AMG :vozbud::vozbud:






AMG 6.0-litre biturbo V12 engine 450 kW/612 hp
0 to 100 km/h in just 4.4 seconds:vozbud::vozbud::vozbud:
spored podatocive si vikate dali se raboti za nekoe ferrari ili lambo ili limuzina kako mercedes s clasa
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Мислам убаво викаат, поделба на автомобили : мерцедес и сите други :)
грешка си Мерцедес, БМВ и сите останати:smir:

Сега нешто за S-Class, значи колава е праена со такво внимание со и толку луксузна и префинета во стилот на мерцедес што ретко која друга освен бмв-овата 7ица може да и парира. ауди се трудат прават се подобри и подобри коли но неможат да направат полуксузна кола од мерцедес. друга работа кога збориме за S65 AMG Black Series таква кола има во македонија и е на Мите(Брилијант зејтин) колата кошта aproximately 340000 јурци... мислам дека не е потребен дополнителен коментар
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
грешка си Мерцедес, БМВ и сите останати:smir:

Сега нешто за S-Class, значи колава е праена со такво внимание со и толку луксузна и префинета во стилот на мерцедес што ретко која друга освен бмв-овата 7ица може да и парира. ауди се трудат прават се подобри и подобри коли но неможат да направат полуксузна кола од мерцедес. друга работа кога збориме за S65 AMG Black Series таква кола има во македонија и е на Мите(Брилијант зејтин) колата кошта aproximately 340000 јурци... мислам дека не е потребен дополнителен коментар
s65 amg vo makedonija???sigurno ova??zosto znam koga bev vo salonot na mercedes pred okolu 6 meseci covekot rece deka samo s63 imale za naracka
 
C

cige

Гостин
грешка си Мерцедес, БМВ и сите останати:smir:

Сега нешто за S-Class, значи колава е праена со такво внимание со и толку луксузна и префинета во стилот на мерцедес што ретко која друга освен бмв-овата 7ица може да и парира. ауди се трудат прават се подобри и подобри коли но неможат да направат полуксузна кола од мерцедес. друга работа кога збориме за S65 AMG Black Series таква кола има во македонија и е на Мите(Брилијант зејтин) колата кошта aproximately 340000 јурци... мислам дека не е потребен дополнителен коментар
Зошто кај мене по каталозиве што ги имам дома го пишува 240.000?
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Ako imam veke tolku pari ke si go kupam najnoviot Lexus LS-ubedlivo ima najsovrsena tehnologija podobra i od Mercedes ,Audi i BmwMercedes ,Audi i Bmw









 

Kajgana Shop

На врв Bottom