Maroon 5

Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.534
Мојот омилен бенд. :) Прават интересна поп рок музика.Досега имаaт 3 албуми а четвртиот излегува на 26 Јуни. :vozbud:
Songs about Jane, It won't be soon before long, Hands all over.Вториот е најдобро продаван, ама мене првиот ми е најдобар.Немам некоја омилена песна.The Sun,Wake up call,Hands all over, сите се добри.:)
Сите најверојатно го знаете по Moves like jagger која мене ми е досадна и ми оди на живци. :D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
мислам дека им е најдобра :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Ги иам слушано од пораната адолесценција - нивните почетоци - до некаде вториот албум. Ми го правеа меракот порано многу со нивните песни, но сеа откако се попедерчија со новиот Hands all over а поготово со скороизлезениот сингл Moves like a jagger, не ми се нешо многу по кејф. Можда затоа шо ги израснав више или стварно забегаа со некаков си нов стил...Според мене She will be loved e една од all time хитовите. Други добри им се This love, Secret, Harder to breathe, Sweetest goodbye од првиот албум и little of your time, Makes me wonder, Nothing lasts forever, Won`t go home without you... Од третиот има пар песни овака шо се ок. Ама више не е тоа тоа.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Се испосраа со новите ствари ептен. Порано ги слушав поинтензивно ама сега ако пуштам нешто од нив тоа е само од старите албуми. Moves like Jagger ме иритира многу, не знам зашто.
Морам да ја издвојам песнава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Песната Moves Like Jagger, ми е во топ 5 најомразени песни што сум ги чула. Екстремно многу ми оди на живци, ама екстремно... Пред тоа си ги почитував, ми беа интересен бенд, посебно со She will be loved, This Love, дури и дуетот со Ријана - If I never see your face again итн. She will be loved ми беше дури и химна во средно. Ама последниов испад, сега што и да слушнам од нив, имам тикови - си мислам дека ќе почне Moves Like Jagger. Ме изтрауматизираа за цел живот со песната. :unsure: Мислам дека толку ме нема нервирано песна, ми доаѓа да си пукам во колено кога ќе ја чујам, не знам како можеа да се зафркнат толку... А баш имаа симпатични песнички, ама ете после песнава, онака немам ни мислење... Не ми се тоа тоа. Ми се одмилија. Не дека претходно ми беа омилен бенд, ама ми беа стварно симпатични. Не ги хејтам, ама не ги ни сакам. Неутрална сум. Ако има добра песна ќе ја чујам, ако не - никому ништо.
Сепак Адам е ептен згоден, тоа не може да се порекне. :love:

Еве една исто фина песничка, не толку позната, ама ми се допаѓа... од времето кога си ги потслушнував...

 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Се расипаа. Не можат со старите песни. She will be loved, абе вени сечев на песнава. Сега, од Moves like Jagger ми се повраќа. Уште си ги сакам, ама на стара слава.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.534
Незнам зошто ја споредуваат со Moves like jagger.:unsure:Вопштоо не се слични.
И btw после неколку слушања ми станува интересна.:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Незнам зошто ја споредуваат со Moves like jagger.:unsure:Вопштоо не се слични.
И btw после неколку слушања ми станува интересна.:)
Затоа што тоанештоштонекоимилуваатдагонаречатпесна остави многу луѓе со трауми и тикови. :unsure: Сега и She will be loved кога ќе ја чујам во еден дел од мозокот ми се уклучува страв дека ќе почне таа песна. :cautious:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.534
Затоа што тоанештоштонекоимилуваатдагонаречатпесна остави многу луѓе со трауми и тикови. :unsure: Сега и She will be loved кога ќе ја чујам во еден дел од мозокот ми се уклучува страв дека ќе почне таа песна. :cautious:
Тоа е.....:)
Но мора да признаеме дека тоа ги врати во живот..
btw Прва е на itunes новата :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom