m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.977
Поени од реакции
7.619
Дали може некој да пише листа на бесплатни канали кој се фаќаат на Msat? Ми треба оние FTA (free to air) што сателитите ги фаќаат плус а не се пишани на МTEL и МТS веб сајтовите.

Тotal tv ги има и таквите пишано а Msat Телеком Србија ги нема.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.023
Поени од реакции
432
Дали може некој да пише листа на бесплатни канали кој се фаќаат на Msat? Ми треба оние FTA (free to air) што сателитите ги фаќаат плус а не се пишани на МTEL и МТS веб сајтовите.

Тotal tv ги има и таквите пишано а Msat Телеком Србија ги нема.
Preku 1000 se, ke ti pratam slika od listata od resiverot vo pp
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.977
Поени од реакции
7.619
Знае некој кој македонски тв канали ги има во Србија? Видов Наша ТВ ама дали воопшто се фаќа бесплатно некој друг македонски тв канал?
Автоматски споено мислење:

На линков видов и некој Nova Sport, ESPN дали тие ги има воопшто за гледање бесплатно?

Не се разбирам па не знам точно кој не се затемнети, кој воопшто се достапни.
 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Знае некој кој македонски тв канали ги има во Србија? Видов Наша ТВ ама дали воопшто се фаќа бесплатно некој друг македонски тв канал?
Автоматски споено мислење:


На линков видов и некој Nova Sport, ESPN дали тие ги има воопшто за гледање бесплатно?

Не се разбирам па не знам точно кој не се затемнети, кој воопшто се достапни.
Онаму каде пишува Clear, без начин на кодирање (Conax, Nagra3), тоа ти се FTA канали.
500.png
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Popravi me ako gresam,ama Prva ne e free to air...Ja pisi kako slobodna ama ne e...
Ако имав сателитска ќе ти кажев :), вака читам од сајтот kingofsat. Бидејќи ти знаеш напиши кои се сободните канали на Msat.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
304
Поени од реакции
151
Ако имав сателитска ќе ти кажев :), вака читам од сајтот kingofsat. Бидејќи ти знаеш напиши кои се сободните канали на Msat.
Од балканскиве само РТС Сат,беше Face i Federalna по една недела слободни и ги кодираа...
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
304
Поени од реакции
151
Дали може некој да пише листа на бесплатни канали кој се фаќаат на Msat? Ми треба оние FTA (free to air) што сателитите ги фаќаат плус а не се пишани на МTEL и МТS веб сајтовите.

Тotal tv ги има и таквите пишано а Msat Телеком Србија ги нема.
Ништо битно,има едно 10-15 канали FTA,
RTS Sat
msat Info
Ocko
Ocko Star
Eartex
A11
Ct24
Tv Noe
Chamber (evropski parlament)
Rtl Letzenbuerg
Tv8
Tv Lux
Rtvs 24
Newsmax
Cd infokanal
Tvv ingokanal
Groto se Cheski i Slovacki,a ako sakas i Astra 19.2 kanalite da gi fakjas ti treba uste eden LNB,od Msat kolku sto mozam da vidam davaat dupol LNB za ovie dva sateliti...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.023
Поени од реакции
432
Ништо битно,има едно 10-15 канали FTA,
RTS Sat
msat Info
Ocko
Ocko Star
Eartex
A11
Ct24
Tv Noe
Chamber (evropski parlament)
Rtl Letzenbuerg
Tv8
Tv Lux
Rtvs 24
Newsmax
Cd infokanal
Tvv ingokanal
Groto se Cheski i Slovacki,a ako sakas i Astra 19.2 kanalite da gi fakjas ti treba uste eden LNB,od Msat kolku sto mozam da vidam davaat dupol LNB za ovie dva sateliti...
Gi fakja i astra 19.2 kanalite zatoa rekov deka se mnogu tamu se germanski mnogu imas i eurosport 1 de otklucena
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.977
Поени од реакции
7.619
Gi fakja i astra 19.2 kanalite zatoa rekov deka se mnogu tamu se germanski mnogu imas i eurosport 1 de otklucena
Значи слично како на Total tv. На Тotal tv има доста германски канали од кој некој имаат титлови на германски.

Интересно е на Total tv ги има Pro 7, Rtl и уште некој.

Глупо е што некој од македонскиве канали ги нема МSat во Србија. Единствена што ја има е Наша тв. Total tv во Србија ги има Алфа и 24.
Автоматски споено мислење:

Друго што ме интересира дали на Msat може да се скенираат плус да ти најде уште тв канали или автоматски се додаваат ако има нови FTA канали?
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.023
Поени од реакции
432
Друго што ме интересира дали на Msat може да се скенираат плус да ти најде уште тв канали или автоматски се додаваат ако има нови FTA канали?
Avtomatski ne se dodavaat tie od astra 19.2 samo ovie od mtel si se azuriraat avtomatski preku msat resiverot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom