Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 101 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.136

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Сам си замина Никола, ако продолжуваа мораа со друг вокал. :)
Одлични се, мене ми се во топ 3 омилени од кај нас. Башка сега и басистов ми е од бенд :D
Ја знам целата прикаска, ама тешко ми е да ги навикнам некако :( Ептен амерички вака ми звучат, башка етно моментите. Веројатно дека веќе подолго време сум ги прател и навикнал, сега ми е малку зезнато, ама се надевам кога цел албум ќе излези (а нели го најавија) ќе биди поинаку :)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ја знам целата прикаска, ама тешко ми е да ги навикнам некако :( Ептен амерички вака ми звучат, башка етно моментите. Веројатно дека веќе подолго време сум ги прател и навикнал, сега ми е малку зезнато, ама се надевам кога цел албум ќе излези (а нели го најавија) ќе биди поинаку :)
Се дур е Далтон тука ќе ми звучат супер. :D
Шала на страна, навика е, нега излези албумот да го изнаслушаме и да се адаптираме на промената.

Ех секогаш кажувам, прв пат ко ги гледав Верка пред 10тина години во Апореа останав со вилицата до земја цела вечер. Дотогаш немав слушнато нешто подобро во живо. Мило ми е што уште свират и создаваат. (y)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Се дур е Далтон тука ќе ми звучат супер. :D
Шала на страна, навика е, нега излези албумот да го изнаслушаме и да се адаптираме на промената.

Ех секогаш кажувам, прв пат ко ги гледав Верка пред 10тина години во Апореа останав со вилицата до земја цела вечер. Дотогаш немав слушнато нешто подобро во живо. Мило ми е што уште свират и создаваат. (y)
Специ е Далтон во позитивна смисла. Мене ми е лично еден од најдобрите тапанари во живо шо сум ги гледал. Не знам која е причината за повлекување од Хроматик Поинт, ваљда посветеност поголема со Верка, па на негово место влета Филипче, кој секако е одличен тапанар исто. :)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Специ е Далтон во позитивна смисла. Мене ми е лично еден од најдобрите тапанари во живо шо сум ги гледал. Не знам која е причината за повлекување од Хроматик Поинт, ваљда посветеност поголема со Верка, па на негово место влета Филипче, кој секако е одличен тапанар исто. :)
Не знам и јас, ама ко шо викаш, добра замена најдоа таму, Филип ко шо го имам слушано, за прогресија е ѕвер.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Бендов го имав слушнато пред неколку години и сум го подзаборавил, па еве сега се потсеќам (y)


 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Оти бе никој не го постирал бе :)?

Мене старите ми се подобри, вокалов то ме напнува, али сепак за поздрав е да продолжат да создаваат музика.

Серка се викаа овие нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom