Lyoness

Член од
19 февруари 2013
Мислења
2
Поени од реакции
2
сложен процес јас имам картичка од нив потребно ми е да ми повратат некој 1200 денари и ден денес ги немам вратено на сметка,само пораки ми стигат кога купувам,не се лажете од мое искуство ви кажувам :(
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
12
Поени од реакции
1
pa znaci ne seisplaka da se vadi karticka od lyoness i da se kupuva so nea koga veke e tolku slozena procedurata za vrakanje na praite
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
60
Поени од реакции
19
Ме интересира дали има некој искуство со ова картица. Што е поентата, гледам во Гевгелија луѓето многу напалени. Каков е тој бонус?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Ме интересира дали има некој искуство со ова картица. Што е поентата, гледам во Гевгелија луѓето многу напалени. Каков е тој бонус?
Да не мислиш Lyoness?
 
Член од
3 април 2013
Мислења
10
Поени од реакции
2
Нема ништо кар брат! колку што разбрав јас во Гевгелија ти важи само во 2-3 продавници!!! и имаш минимално некој денар ...
а ти ја даваат картичката првиот месец бесплатно и после ти сака некој 400-500 денара! Што е тешко дека ке ги вратиш поради малиот број на производи кој што можеш да ги купиш!!

И јас сакав да ја вадам ама .....
 
Член од
22 јуни 2009
Мислења
89
Поени од реакции
3
Mozes da ja koristis u cel SVET kade sto pisuva Lioness,
Kaj nas Tehnomarket -2%, SPazar-1%, TREND kafe -2% itd.....
Imas web strana, se isplati i toa e mrezen marketing sirenje,
Sega ima i SCNET Makedonija druga kartica pa ti vidi....
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Срање у издање њ ова спрема мене.Значи размислете колкав обрт на пари треба да се направат а и вие да направите за да земете некој 500 евра.Треба да бидете програмирани само во тие продавници да купувате а повеќето од тие продавници се поскапи така да кога ќе видиш исти срање е.Јас се зачленив и кога видов и сватив колку треба да изигравам идиот ја баталив
Значи направете математика дека треба да се направи обрт од 100 000 евра за да земете 1000 евра.1% даваат а тој другиот ти го чуваат за зимање.Треба прво да потрошите вие и вашите членови околу 5000 евра за да можете да земете 50 евра.
 
Член од
20 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Абе не зборете глупости за системот тој функционира феноменално. Или лошо ви презентирале или вие не сте сфатиле во што е суштината.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Абе не зборете глупости за системот тој функционира феноменално. Или лошо ви презентирале или вие не сте сфатиле во што е суштината.
И ќе се плесне на темава некој што има едно мислење и као сите треба да му ги слушаме советите.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
2
Lyoness e Avstriska kompanija (kupovna zaednica) formirana vo 2003 i denes e prisutna vo cel svet. Se raboti za kompanija koja gi organizira kupuvacite da kupuvaat vo nivni partneri. So kupuvanjeto vo partnerite na lyoness kupuvacot dobiva odreden popust vo zavisnost od trgovecot. Znaci parite idat od samiot popust sto go dava trgovecot a za smetka na toa trgovecot dobiva pogolem broj lojalni musterii i besplatna reklama. Vo Makedonija lyoness e prisuten od 2008 no denes zema najgolem zamav i golem del od trgovcite vlegoa vo lyoness vo poslednite nekolku meseci a uste pogolem del ke vlezat vo idnina. Clenstvoto e besplatno i kako clen mozete da zasteduvate pri sekoe vase kupuvanje, t.e parite sto i onaka gi trosete za hrana, obleka, gorivo i sl. Osven stedenjeto vie mozete da imate i dopolnitelen profit dokolku go preporacuvate lyoness na vasite prijateli. Dokolku e nekoj zainteresiran mozam da mu podaram karticka od lyoness
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Трагично е колку овци живеат овде во македонија :tapp: Како може да веруваат во измислици луѓево не ми се верува.Има мн познаници што се лажат со ова и се изгубија во бројкиве,абе милиони ќе правеле.Се прашувате како ? :D Еве ја приказната....
Ме зачленува мене Петко и ми дава картичка.Од моето пазарење тој има 0,5%.Ама Петко зачленува уште 499 други како мене.И сеа ова оди до второ ниво.Јас и останатите 499 што сме зачленети преку Петко зачленуваме по 5 души.Значи ние 500 зачленуваме по 5 = 2500членови + 500 ние што сме и ете Петко собрал 3000 членови.И сеа по 5-10 години кога се ќе оде преку Лајонес,сите тие 3000 членови ќе наплаќаат по да речеме.. 100е месечно преку Лајонес(значи бензиски маркети ова она па демек и струјава преку тоа ќе одело АБЕ СЕ ! :pos: ) тоа ти е = 3000 х 6000денари =некоја бројка таму која поделена со 200(затоа што петко од нас зема 0,5%) ќе се добие 90000денари... месечно.... Е толку ќе земал петко само дома да си седел.Ова е целата прикаска.За да се направи круг од толку членови треба маста да си е извадиш а и да најдеш незнам дали е ваква математиката.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Математиката за секоја појавена пирамида изминативе 50 години е истата, не се менува ништо. Првите 5 души на кого им текнала заебанцијата се богатат на умот на зачленетите. За некоја година се тоа го снемува, а изовцаниот си останува овца и понатаму. Само во овој случај пари не давате, така да не губите нешто. Онаму каде даваат, како по школски пример во првите 5 години оди одлично, сметките им се на Упичкуматер острови, а потоа „умовите“ ги снемува, овците продолжуваат да пасат трева.
Значи кога и да сретнете пирамида (каде ти треба да зачлениш некого као демек да добиваш процент) насмејте се и заминете. Додека не го испотиш газот пари нема.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
да има ваква картица во маркети каде пазариш секојдневно и трошиш по 10 000 ден месечно може и би имало неккаква ЛИЧНА добивка, вака со ограничувања таму и таму и мн малку фирми тешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom