Lycamobile Македонија

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
495
Поени од реакции
318
Ukluci avionce, iskluci, dobij mreza 1 min i pak nema mreza posle... Na repeat
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.294
Поени од реакции
3.667
Ke go proglasime za umreno izgleda za skoro.....( Za zal )
Автоматски споено мислење:

...Namerata e so vakvi cesti problemi i ispadi od A1,da se oslobodi od Lyca bidejki mu smeta( mu pravele golem soobrajkaj),i taka telekom ne iznajmuva mreza na drugi,lyca sam da si zamine, pa potoa duoto da moze da stanca pretplati od 15€ nagore(mislat deka se vo germanija/avstrija)
Ovde Aek ne saka da pomogne, se potpiraat na toa deka ima izbor 2 Mno i 4 Mvno,
a ne gledaat deka Mtel e poskap i od davatelot A1, isto i greenMobile e copy/paste od A1 i tuka nema konkurencija, ostanuva samo -Telekabel i Lyca kako najevtin-koj im smeta na site...
 
Последно уредено:
Член од
13 октомври 2011
Мислења
7
Поени од реакции
5
Да може му смета, али и овоа не е решение ние- корисниците си плаќаме за услугата толку колку што они си побарале , и нормално сакаме да користиме непречено , али не гледам друго решение освен да се префрлиме у големиот монопол , А1 и Телеком - а вака да сме без мрежа и кога и без интернет не е работа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.294
Поени од реакции
3.667
Да може му смета, али и овоа не е решение ние- корисниците си плаќаме за услугата толку колку што они си побарале , и нормално сакаме да користиме непречено , али не гледам друго решение освен да се префрлиме у големиот монопол , А1 и Телеком - а вака да сме без мрежа и кога и без интернет не е работа.
Apsolutno e taka vo pravo si,i mene i na site ni preci seto toa,site sme pogodeni negativno od situacijata, eve od a1 br, moze da se dobie 1212,do pred 5min,kazuvase ne moze da se vospostavi vrska so brojot sto go birate...
Автоматски споено мислење:

Poradi problemot sto go imale komunikaciski so A1,i nekoja softwerska promena,ne mozele da se konektiraat sim kartickite na mreza, odete Manuelno odberete (zavisi kako ja dava Lyca ili Vip mkd / A1) mreza kaj mene proraboti ....
Se nadevele deka do popladne ke se reselo
Автоматски споено мислење:

Posle manuelno prebaruvajne i konektirajne
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
14 мај 2023
Мислења
41
Поени од реакции
27
Дај не не плашете, само што надополнив и купив пакет со 1600 денари за цела година пред 10 дена. Инаку се согласувам со вас дека денес пак имаше потешкотии при повик.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.035
Молете бога новата влада да отвори повик за трет мобилен оператор или во спротивно ќе го јадеме стапот сите.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.916
Поени од реакции
6.220
Ne se plashete be! Vaka beshe i lani @ts01 lani do posledna sekunda ne aktivirashe paket od strav :D
Jas na choro vo najteshkata kriza uplativ za cela godina. I cuval gospod ima Internet celo vreme,
nekni od vreme na vreme predpladneto gubel signal ama od togash e stabilen.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
720
Поени од реакции
748
Уште 2 години и 2 месеци некаде имаат договор со А1, до тогаш не смејат да го раскинат А1 договорот, оти ќе го јади некој стапот после подебелиот крај и ќе плаќа пенали.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.186
Поени од реакции
594
Молете бога новата влада да отвори повик за трет мобилен оператор или во спротивно ќе го јадеме стапот сите.
Нема врска ова ни со новата ни со старата...години се влече ова со Трет оператор..научна фантастика е за нас..никој ге го решил до сега..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.294
Поени од реакции
3.667
Uspeavte so manuelno.?
Лајка е на пат Да Биде Прогласено За Умрено :))))
E toa ako se sluci ke bidi loso : (
Kaj mene denes na 2 linii nemav nikakov problem ...
Автоматски споено мислење:

Ne se plashete be! Vaka beshe i lani @ts01 lani do posledna sekunda ne aktivirashe paket od strav :D
Jas na choro vo najteshkata kriza uplativ za cela godina. I cuval gospod ima Internet celo vreme,
nekni od vreme na vreme predpladneto gubel signal ama od togash e stabilen.
Ne se plasam od 09.noevri 2021 imam povejke brojcina so razlicni 12m,paketi/imav i prethodno ama cenite bea za 3meseci i bea povisoki...
Автоматски споено мислење:

Лајка е на пат Да Биде Прогласено За Умрено :))))
Odete manuelno na mrezata i odbereteja,ako seuste imate problemi ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom