LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Џин е мртов.Она со него беше од минатото.Го видовме шпиунот на Бен.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
спојлерс.....


Џин е мртов.Она со него беше од минатото.Го видовме шпиунот на
Бен.
И јас помислив на ова, ама зошто би ги давале поврзано. И друго, се си мислам додека раѓаше побара да се јават на Џин, мислам дека го бараше сопругот.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
спојлерс.....



И јас помислив на ова, ама зошто би ги давале поврзано. И друго, се си мислам додека раѓаше побара да се јават на Џин, мислам дека го бараше сопругот.
Сопругот го бараше во бунцање.Халуцинираше или така нешо...:helou:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
спојлерс.....



И јас помислив на ова, ама зошто би ги давале поврзано. И друго, се си мислам додека раѓаше побара да се јават на Џин, мислам дека го бараше сопругот.
----------------------- SPOILERS ----------------------

И јас го мислев истото, но на крајот кога си зборува на корејски на гробот нa Jin таа само потврдува дека Jin е мртов. Зошто инаку би го потврдила тоа на корејски кога Hugo колку што знам не разбира корејски.

Инаку можно е тоа за Jin да беше flashback. А зошто би ги давале поврзано... па за да не збунат повеќе.

Плус: не можи Jin да е вратен жив од островот ( барем не официјално, тука како Ben ) зошто веќе се комплетираа Oceanic 6: Jack, Kate, Aaron, Hugo, Sun & Sayid .

edit:
Само што го изгледав промото од 4x08 - Meet Kevin Johnson и кога нараторот вели:

Next Thursday... Someone... will... die....

има серија на слики од: Claire, Juliet, Miles, Desmond & Jin и на крајот го даваат Mike како вика I'm sorry, и како е „на пат“ да притисни дугме Execute.

Заклучок: некој од горенаведените ќе умри, а МОЖНО Е „тој“ да биде убиен од Mike.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
----------------------- SPOILERS ----------------------
Плус: не можи Jin да е вратен жив од островот ( барем не официјално, тука како Ben ) зошто веќе се комплетираа Oceanic 6: Jack, Kate, Aaron, Hugo, Sun & Sayid .

.
е како не може да биде вратен кога гробот му е надвор од островот. Арон не се рачуна како Oceanic 6, toa bese Jin.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
е како не може да биде вратен кога гробот му е надвор од островот. Арон не се рачуна како Oceanic 6, toa bese Jin.


100% Jin не е во Oceanic 6. Зошто нели кога Jack сведочи за Kate вели:

Цитирам од Lost 4x04:

- Only 8 of us, survived the crash. We landed in the water. I was hurt pretty badly...
- She tried to save the other 2, but they didn't...

Според зборовите на Jack и според датата на смртта на Jin 22.09.2004 (денот на несреќата), 100% Јin не е во Oceanic 6. Можи го имаат претставено како еден од тие 2.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559


100% Jin не е во Oceanic 6. Зошто нели кога Jack сведочи за Kate вели:

Цитирам од Lost 4x04:

- Only 8 of us, survived the crash. We landed in the water. I was hurt pretty badly...
- She tried to save the other 2, but they didn't...

Според зборовите на Jack и според датата на смртта на Jin 22.09.2004 (денот на несреќата), 100% Јin не е во Oceanic 6. Можи го имаат претставено како еден од тие 2.
Па ова има логика,можи да е така, баш ме интерерсира тоа кој ке умри, и дали некој воопшто ќе остани на островот или сите останати ќе умрат.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Онај чистачон Кevin... Да не го истеруваше случајно Miles vo 04x02 во flashback-от на Miles??? Meне се’ така ми се чини! :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Мислам дека Клер ке умре во наредната епизода, а Кејт ке го посвои Арон. Исто така видовме дека Арон е кај Кејт во 4x04. Но останува да видиме.


P.S.: Дали некој знае ке има ли пауза после 4x08 или ке продолзи да си излегуваат епизодите секоја недела. Бидејки мислам дека штрајкот на сценаристите заврси пред 1 недела ?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Мислам дека Клер ке умре во наредната епизода, а Кејт ке го посвои Арон. Исто така видовме дека Арон е кај Кејт во 4x04. Но останува да видиме.


P.S.: Дали некој знае ке има ли пауза после 4x08 или ке продолзи да си излегуваат епизодите секоја недела. Бидејки мислам дека штрајкот на сценаристите заврси пред 1 недела ?
------- SPOILERS -------

Не мора да значи дека ќе умри Claire. Погоре ги имам напишано можните што се дадени и како "hint" на траилерот за наредната епизода... Claire, Juliet, Miles, Desmond & Jin

Ќе има пауза до 24 април.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ама ако е така како што шпекулирате, тогаш зошто Сан го бараше Џим во салата?
Значи, сеуште бил жив.
Или пак...
Можно е да е преживеан, но не мора да значи дека се вратил со овие од O6. Мене се ми оди мислата дека е вратен, се крие... најверојатно и тој работи за Бен. Значи според мене, секвенцата која ни ја прикажаа кон крајот не беше флешбек, него реален флешфорвард.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Ама ако е така како што шпекулирате, тогаш зошто Сан го бараше Џим во салата?
Значи, сеуште бил жив.
Или пак...
Можно е да е преживеан, но не мора да значи дека се вратил со овие од O6. Мене се ми оди мислата дека е вратен, се крие... најверојатно и тој работи за Бен. Значи според мене, секвенцата која ни ја прикажаа кон крајот не беше флешбек, него реален флешфорвард.
Можеби и е „Економистот“!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom