LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Наредна недела - Алиса во земјата на чудата.. че виите :)

Немојте, повторувам - немојте да барате spoilers на нет, зашто стварно ќе си го расипете уживањето во последната епизода од оваа сезона. Ќе биде најдобрата епизода до сега, ама.. немојте да се заебете ко мене :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
TpH_Bo_OkO напиша:
...И ПОБОГУ! Зошто едноставно не го пресекоа кабелот на плажата наместо да се нуркаат внатре да гасат од свич??????
И ја ова си помислив! Крц тоа кабелчето и готово :toe: волкот сит овците на број, ама тоа е. Иначе една од најемотивните епизоди до сега. :bravo: секоја чест.
22-ра 2 саата ќе трае?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
85 минути, како две епизоди заедно.
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
P.Overdrive напиша:
Наредна недела - Алиса во земјата на чудата.. че виите :)

Немојте, повторувам - немојте да барате spoilers на нет, зашто стварно ќе си го расипете уживањето во последната епизода од оваа сезона. Ќе биде најдобрата епизода до сега, ама.. немојте да се заебете ко мене :)
Остај се, и јас така се заебав. Сега ми е криво што ги прочитав спојлерите и зошто однапред знам што ќе се случи во последната епизода.
 
J

JohnnyMass

Гостин
За тоа дека Аlex не му е ќерка на Ben
е јасно како ден.(ама рима)
А да таа во станицата доле стварно личи на девојчето на Ben.Можно е тоа што го искоментитравте - да сакал да ја заштити, нешто друго е интересно како ќе успее Charlie да ги заебе и да ја исклучи станицата?Мислам дека ипак Desmond ќе се спушти доле и ќе му помогне на Charlie.
А мислам дека заборавивте на нешто...Нели сега изгубените со Jack и остали одат кај радио станицата која "случајно" се наоѓа на на делот кадешто "случајно" и она Димчето Црнко (така си го викам).Така да немојте да мислите дека ако остануваат само Sayid, Jin и Bernard или Charlie и Desmond, дека некој од нив ќе умре.Може и некој од овие бегалците да испушти душа.Како и да е сигурно ќе биде 2-часовно уживање пуно со изненадувања кое ќе не заинтригира уште повеќе иначе како ќе се сеќаваме на LOST дури и по 8 месеци....
icon_lost_16.gif

Не заборавајте на бројкиве целата работа е околу нив.
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Супер е серијата многу е интересна, ама не ги гледам епизодите однапред, ги чекам на А1 да ги глеам
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Значи очекуваме одлична 2-часовна завршница на трета сезона. Кој ќе чека 8 месеци УПМ!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Секогаш прв ги гледам епизодиве, оваа испадна последен :) тоа е...

Добра епизода, иако имаше еден куп нелогичности :)

Идат другите, влегуваат во исто време во обележаните шатори, не забележуваат дека нема никој, овие пукаат.... што знам без везе ми делува, но за тоа потоа, т.е. четврток
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Repliciram na tie shto prashuvaa zoshto ne go isekle kabelot (...) (ne gi chitav drugite postovi, zaradi opasnost od spoilers :P)
Kako da go isechat? Forata beshe da se iskluchi toa shto gi blokira signalite. A kabelot mozhe i ne e za struja. A i da e za struja, mozhe ima generatori (kolku shto znam, site Dharma Stations imaat svoi generatori, i eden glaven power supply).
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Чарли
Том
Рајан
Михаил
Наоми
.
.
.
.
.
.
.
.

.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


.
.
.
.
.
.
.
..

..
.
.
.
.
.


Ќе умрат во последната епизода!

У ама се заебав!!! Ги гледав спојлерите! :( Сеа едвај чекам да ја гледам серијата...
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Tрн_во_ОкО напиша:
Чарли
Том
Рајан
Михаил
Наоми
Ќе умрат во последната епизода!

У ама се заебав!!! Ги гледав спојлерите! :( Сеа едвај чекам да ја гледам серијата...
А да напишеше со црвено спојлерс и после надолу да ги постираше имињава? :helou:
Инаку јас редовно гледам лост,ама последната епизода од среда не сум ја доналдирал,сигурно ќе биде интересна....ја има Ники во епизодата,рајт?Сакав на некој начин да се спаси....и многу мразам што ја убија,имаше некој напишано на друг форум.Ники и Пауло беа убиени од фановите на Изгубени,и вистина не ми е јасно како можеле продуцентите да дозволат некои дечиња да зборуваат за ликови кои ќе донесат некоја нова интересна,свежа приказна во шоуто,за Ники имало мислено и понатака што да се прави,ама поради многуте ники и пауло антифанови е убиена...а можда и пауло бил планиран некако да се извлече од тоа што го снајде,а може и ники и пауло биле поврзани на некој интересен начин со другите(ама поради убиство поврзаноста била сменета)...ама тоа никогаш нема да се дознае...Многу се нанервирав кога ја гледав таа епизода,Еxposure се викаше...инаку ако некој се најде овде да збори за нивната глума,мислам дека и двајцата актери беа достојни за Изгубени,а посебно Пауло кој добро се покажа и во филмот "300" ...Ама ватевр...:toe:
 
J

JohnnyMass

Гостин
TpH_Bo_OkO напиша:
Чарли
Том
Рајан
Михаил
Наоми

Ќе умрат во последната епизода!

У ама се заебав!!! Ги гледав спојлерите! :( Сеа едвај чекам да ја гледам серијата...
Ако ти си се заебал брате не мораше да не заебеш и нас другите.Фала ти многу што ми го скрати задовоството.
BTW тој кабел и да бил и да не бил витален за опстанокот и работата на станицата, никому не би му текнало "Ај ќе го сечеме кабелот!", пошто у тој случај не би било интересно.

icon_lost_16.gif
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
абе луге овие продуцентиве многу се глупи пуштаат премногу мистерии и после не ги разрешуваат на пример се секавате ли на ногата што ја видоа саид и кинезот што беше со 4 прста тоа остана нерешено:toe: и + мистеријата со бројките уште не е решена остана недоткаена останува да видиме:toe:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ке има четврта сезона???
на imdb.com некако ’’кажува’’ дека ке има ...ама....
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
edit:
poyol poloy читај постовите погоре еве сите кажуваат дека ќе има вкупно 6 сезони(грешка имав со ќебапот ова де прстот друга типка сум стиснал :) )...

А Пират, и јас така се мислев премногу заплети, ама онаа епизодата со парот не ми текнува на имињата шо ја открија таја станицата за шпионажа е тогаш на најситни детаљи се кога покажаја, за такви големи работи обавезно ќе се разјасни, така да само ти чекај и уживај се ќе се реши има време уште 2 сезони ехееее.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom