LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069

Ова е боље...аиии сум се скинал од смеење у пм!!!
МОРА ДА ГО ВИДИТЕ
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Mac)) напиша:

Ова е боље...аиии сум се скинал од смеење у пм!!!
МОРА ДА ГО ВИДИТЕ
хехехеехехе :vozbud::vozbud::vozbud:

лудило се батињава.... :)

Доктор Џек :)
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Mac)) напиша:
Откриени новите сцени од Lost 20 сезона-Episode 15 "What's Left Behind,stays Behind"







slikive se praeni vo photo shop i ovie sceni mi se poznati ova e prepravano od nekoj WISE MAN!lol nisto vistina vo ova nemat
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Леле да не ни кажеше, ние никогаш нема да знаевме дека се монтажи :) :) Многу си ја сфатил озбилно работава!
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Mr.F напиша:
Леле да не ни кажеше, ние никогаш нема да знаевме дека се монтажи :) :) Многу си ја сфатил озбилно работава!
Jas ozbilno go svativ LOOOOOOOOL:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ќе каже некој нешто за новава епизода?...Мене ми беше да кажам еден степен поинтересна од претходнава епизода,а сепак сеуште премногу досадна...уште од претходната епизода знаев(претпоставував) дека џулиет не е оставена :helou:
П.С.Читам по форумите и не можам да се изначудам колку само ја фалат последнава епизода па дури и ја нарекуваат најдобра :pop: Ај донт лајк ит
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Pa, edna od podobrite e!! Kakov dobar presvrt, jezda ochekuvav vakvo neshto od Ben, znaejki kolku dobro go organiziral svojot prestoj kako zarobenik. Kontrola na psiha.. nesto neverojatno.
Juliet ne e ostavena. Interesna serija.. malce mrazam shto e so jack, idiot shto i veruva, sayid im e najintelegenten (spored mene, ne zgreshi ni za ben ni za juliet).. a jack i za dvajcata.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Добра е епизодата. На крајот многу добро завршва.

Само шо гледав trailer за 3x17, изгледа епизодата многу возбудлива (ако е trailer-от само за 3x17)

There are 5 shoking episodes, until the cataclysmic season finale. This is the beggining of the end.:)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Eпа мора некој да го направат будала да им верува на сите шо му кажуват дека не го лажат за другите да можат да одат во нивниот камп и да ја излечат клер...инаку без џек кој и дозволи на џулиет да дојде во кампот,клер ќе умреше:toe:
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
Се извинувам јас со мало задоцнување да дадам коментари за последниве епизоди.

Оваа 14-тата ми беше најдобра. Не ми се верува колку работи криеле Никки и Пауло.
"Nikki and Paulo are confirmed dead"

15-тата не знам зошто толку луѓе ја критикуваа. Не беше добра ама не беше ни толку лоша. Интересно беше да се види тоа црното уште еднаш и дознавме дека и другите не знаат што е тоа. Иначе знаев дека Juliet ја оставија за причина уште пред да ја гледам 16-тата.

И 16-тата беше една од најдобрите епизоди до сега. Интересно беше да се види што и се случуваше на Juliet и што и се случуваше на Claire.

Продуцентите викаат дека ќе ја завршат оваа сезона така да ќе не направат цело лето да збориме за серијата. Па ај ќе видиме!
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
SPOILERS


диме напиша:
Fresh New Info за наредните епизоди: [ !SPOILERS! ]

3x16 - One Of Us { Juliet centric }

3x17 - Catch-22 { Desmont centric }

3x18 - D.O.C. { Sun/Jin centric } [ Flashbacks reveal Sun and Jin as newlyweds as the mysterious island begins to effect Sun in strange ways. ]

3x19 - The Brig { Jack centric }[ Locke enters into a long-anticipated confrontation with his father. ]

3x20 - The Man Behind the Curtain { Dharma-centric } [ This episode will show us the life of Horace and Olivia, who are teachers. We will see them back in the 70's and how they are connected to the Dharma initiative. ]

3x21 - Greatest Hits {Charlie-centric } [ Charlie's fate will be decided. We will also find out more about Charlie's father. ]

3x22 - Through The Looking Glass { Ben centric }
За 3x19 уште не се знае која ќе биде centric. Може да биде и Locke/Antony Cooper centric.

Колку што читав, 3x20 ќе биде како Revelation само што наместо да кажат се што се има случено ќе ја кажуваат приказната за Dharma Initiative.
мене повеќе ме интересира Dharma Initiative одколку се друго што се случува на островот.

Ben е најверојатно синот на DeGroots (тие што гледале Lost Experience знаат за што зборам)

3x22 може да биде и Ben ама и Jack centric.

Edit:

Го гледав trailer-от за 17-тата и видов дека пишува Ardil-22. According to DarkUfo Spoilers, тоа на Португалски значи Catch-22. Се сеќавате на Португалците од крајот на 2-ра сезона?
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Lele klosarka Julliet ZS VAKA PRAET neli taa sakat da si ojt od ostrovov DA NE IMAT USTE NEKOJ PREVOZ????Uste edna podmornica ili nesto drugo!Samo nemozam da svatam koga DESMOND patuvase so edrilicata rece deka nemat kopno???Mozda i Desmond e eden od niv BTW zakon bese epizodava
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Клер и Џек се брат и сестра!!!!
 

gad

Член од
10 мај 2006
Мислења
50
Поени од реакции
1
Јас ceуште не сум седнал асално да ја загледам ( освен скини-врзи по некоја епизода ) ама кај и да е веќе ги нарачав на DVD сите сезони / епизоди излезени до сега така да ќе си ги изгледам натенане :) , ама гледав една друга серија која сега за сега има издадено само една сезона ( 2006-та е), канадска е и ме остави тотално без текст. Се работи за "Dexter" и топло ви ја препорачувам ако можете некако да ја најдете на net-ов.
P.S: Не правам муабет за оној клинецот генијалец од Cartoon Network (како што на прв момент ќе си помислите), туку за http://www.imdb.com/title/tt0773262/
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
marko91 напиша:
SPOILERS





За 3x19 уште не се знае која ќе биде centric. Може да биде и Locke/Antony Cooper centric.

Колку што читав, 3x20 ќе биде како Revelation само што наместо да кажат се што се има случено ќе ја кажуваат приказната за Dharma Initiative.
мене повеќе ме интересира Dharma Initiative одколку се друго што се случува на островот.

Ben е најверојатно синот на DeGroots (тие што гледале Lost Experience знаат за што зборам)

3x22 може да биде и Ben ама и Jack centric.

Edit:

Го гледав trailer-от за 17-тата и видов дека пишува Ardil-22. According to DarkUfo Spoilers, тоа на Португалски значи Catch-22. Се сеќавате на Португалците од крајот на 2-ра сезона?
BTW Od koj forum gi citas spojlerive
 

Kajgana Shop

На врв Bottom