LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Koнечно ја гледав епизодата во среда што испадна...многу интересна епизода,жал ми е ако сан умре(иако за тоа ќе треба уште повеќе од сезона)но што е тоа е,инаку тоа на крајта вистина ме збуни :shok:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Димитар напиша:
Хм денес гледав една епизода од серијата Outer Limits

ќе речете што има врска со темава.... вака:

Епизодата беше како ставаат група од болни луѓе (неизлечлива болест) во некоја состојба која е наречена Cold Sleep. Тоа го прават за по ХХ години кога ќе се пронајде лек да можат да ги разбудат и излечат. Меѓутоа се јави проблем што сите тие телепатски се поврзаа еден со друг а еден од нив (кој свесно сонуваше) почна да го „контролира” сонот како и луѓето во него....

Дали Лост е нешто слично?
Најинтересно е што според Outer Limits имаат снимено еден куп филмови и серии кои обработуваат МНОГУ слична содржина - малку растегната од таа која ја има во некоја епизода на Outer Limits

Кој го интересира епизодата од Надвор од Возможното (Outer Limits) e The Outer Limits - 2x11 - The Refuge

A poet once wrote, "In dreams begins responsibility." So too, perhaps, with love. Without the hope for a better life, a brighter future, it is difficult for love to flourish, and without love, there are no dreams.

Daaa. mn dobra serija i mn dobar film. Ja iam gleano bas taja epizoda , na telma mislam bese, taka?
DObra tema , dobra ideja , dobar film , ama samo 1 problem.
serijana e ANTICKA i zato me nervira da ja gleam.

Uste da bese samo od ponovo vreme, odlicna ke bese, ama i vaka ne e losa



E i ova: Znae nekoj kako ke zavrsi izgubeni i koga?
poso ne sum bas i nekoj fan, a me mrzese da citam 44 strani so postovi. odgovor, pls?
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
BlAcK_MamBa напиша:
E i ova: Znae nekoj kako ke zavrsi izgubeni i koga?
poso ne sum bas i nekoj fan, a me mrzese da citam 44 strani so postovi. odgovor, pls?
Haha, da bi mi to znali, mislim da bi nam bilo lakše, ali niko nezna. :toe:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
леле сеа ја изглеав 18тата на крај беше јако кога таа му кажа на хуго дека сите се најдени од летот 815 и дека сите се мтрви ја се мицлам дека таа е пак некјоја зврља од овие другиве :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе кузнај што е финтата со серијава! Дури да ја сватам ќе ми пукне мозокот!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
************* !!! SPOILERS !!! ********************************* !!! SPOILERS !!! ********************************* !!! SPOILERS !!! ********************************* !!! SPOILERS !!! ********************

>D140< напиша:
Абе нели умре еднаш више оној едноокион рус, неговово појавување ме збуни малку:nesum: :nesum: :nesum: :nesum:
toa им беше финта демек имаат ограда и не смеат да ја преминуваат ја изглуми тој сцената некоја дрога има земено :) него друго ми беше зборот ова 18тава сеа ја догледаФ и крајот :shok: јаКо Јако. како да знаев уствари па да читаф на некој форум на лост се годат да им...

резиме
многу јака е 18тата и како ќе ближи крајот така поинтересни ќе бидат, сеа мора нешто лошо да им се слуичи за да има што да се обработува во 4 сезона.
************* !!! SPOILERS !!! ********************************* !!! SPOILERS !!! ********************************* !!! SPOILERS !!! ******************** Едвај ја чекам следната епизода lostt :salut:


едитирано за да не плачите
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Битно, ќе има тепачка на крајот.. :)
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
mn interesna serija ne ispustam epizoda i najveke mi se dopaga t.s. poslem prijateli:)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe vise ne citam u temava, pa neli bese dogovor da ne se kazuva sto ce se sluci ponatamu, osven do ona sto sega go davaat na televizija, i ja izgledav nesto od tretata sezona ama ne znaci deka sega treba da im ja rasipam serijata na tie sto cekaat na televizija ili sto ne gi gledale site epizodi :toe:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Epa od sega site shto ke pishuvaat tekst shto ke se odnesuva na nekoja od ponovite epizodi, neka stavi SPOILERS... i tie shto nejkat da znaat, neka ne chitaat. Prosto.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Абе колку и да читате спојлери серијата пак си останува интересна.
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
CT напиша:
Epa od sega site shto ke pishuvaat tekst shto ke se odnesuva na nekoja od ponovite epizodi, neka stavi SPOILERS... i tie shto nejkat da znaat, neka ne chitaat. Prosto.
:salut:SPOILERS, to je super. Ja non stop chitam, jer ne mogu da cekam, da doznam sta ce biti sledeci cetvrtak.

Mr.F напиша:
Абе колку и да читате спојлери серијата пак си останува интересна.
:salut:ako citas jos interesantnije je, jerposle i bolje znas, sta se dogadja...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
dungeon master напиша:
Abe vise ne citam u temava, pa neli bese dogovor da ne se kazuva sto ce se sluci ponatamu, osven do ona sto sega go davaat na televizija, i ja izgledav nesto od tretata sezona ama ne znaci deka sega treba da im ja rasipam serijata na tie sto cekaat na televizija ili sto ne gi gledale site epizodi :toe:
sе согласувам со тебе. Што мислат некои дека ако ја гледале 3x10 ( пример ) епизода, и ако ја раскажат се јаки ?! и јас ги имам гледано до 3x8 епизода па нише не пишам, ги оставам во незивесност на тие кои ја пратат на телевизија, а мислам дека треба и другите да го прават тоа, ама не го прават. :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
абе ЗИКС има некој сакат да се докажат дека ја гледале цела серија и ајде ке раскажуваме... а дали се ја гледале или и на нив ин ја раскажал некој... тоа се два различни поима :) :)
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
lele ama napnata serija nema kraj a za razvrska a nastanite nikako dajte kazete so ke se desi mnogu mi e ispletkana:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom