Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Abe pomina li prebrojuvaneto ili ne?
ne e uste vecer nz mislam deka ke e na 9ili 10

--- надополнето ---

се реѓистрирав пред месец дена, и за џабе. мислиш ќе ти дадат награди? :tapp:
делат бе оди на фб на биди фит да видеш на сеекои 3 недели делат ама мутаво е шо е како со реферали се треба да покануваш -.-

--- надополнето ---

abe na 100 temi na forumo prasa nikoj ne vraka na postovite ni na porakite
zatoa i tuka ke prasam
znae li nekoj kako da naprave ShoutCast Radio
?????
mislam deka i kajgana ima
jas imam i tjutorial na mk
ama nesto me zaebava izgleda Shoutcasto
zatoa ako nekoj znae da ne ja puneme temata nepa pise poraka :D
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
245
Поени од реакции
12
за колку време стигаат маиците од бетерз знае ли некој
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Абе направив 1200 поени на Lockerz ama направив 4 лажни акаунти, може ли да ми направат проблем околу тоа? Затоа што слушнав ако имаш лажни акаунти ти ја одбивале првата нарачка, демек како казна, па незнам дали да порачам подобар итем или некој со помалку поени за да ги задржам повеќе и да го чекам другиот период. Ваша помош........
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Абе направив 1200 поени на Lockerz ama направив 4 лажни акаунти, може ли да ми направат проблем околу тоа? Затоа што слушнав ако имаш лажни акаунти ти ја одбивале првата нарачка, демек како казна, па незнам дали да порачам подобар итем или некој со помалку поени за да ги задржам повеќе и да го чекам другиот период. Ваша помош........
помало нешто порачај ама сега сите се мали награди па супер ке е до 300 поена да порачаш
јас порачав буре а немав фејк акаунти 3000 поена и сеа ми ги зедоа а бурето го нема
 
Член од
3 април 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Abe a zasto da praite lazni acounti, koga so gledane na videata dobivate poeni. Izgledajte gi iste i gotovo. Mene za sekoe gledano video mi dava po 12 poeni. Imam 46 dusi logirano na moj link.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
ajde radeem ima jas fativ na 1 minuta se fresh off
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
abe ima redeem ama ne se loadira dobro stranata

--- надополнето ---

dzabe, za par minuti snema se. se e fresh out
 

Prototype

1337
Член од
9 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
пред 2 мин имаше редем кога отворив све беше Fresh Out

LOCKERZ = FAIL + SCAM
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Точно Џомба.
1. Сигурно за ридимот имаат некој мал број на количина(по 100 или 200 од секој итем) а преголем број на регистрирани корисници, па невозможно е да се допре до нешто. За една минута се беше отидено.
2. За бројот на луѓе кои се регистрирани и trafic kој го има сајтот, имаат голема заработка.
3. За 9 минути откако почна ридимот на фб групата локерз имаше 1090 коментари дека неможе да се лоадира страната за ридим.
4. А за правење поени е многу лесно и прималиво па додека се сфати дека ридимот е речиси невозможен, локерз го добиваат своето( им ги гледаш видеата, нивните серии, а за возврат е невозможно ништо)
НЕМААА ЛЕСНА ЗАРАБОТУВАЧКА!!!!
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Тапа работа.. За 30 секунди додека ми траеше лоадот на страната се беше Fresh Out, а брзината на страната драстично намалена од преоптеретени сервери.. Не знам што им требаше да трае саат ридимот кога се беше земано за 30 секунди ако воопшто беше земано, што ќе ми позадина со глупо лого од фејкери .. Значи, Локерз пропала ствар.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ако сте член на групата на локерз на фејсбук ќе видевте дека имаа преголем број на коментари за пребавно лоадирање на страната и други поплаки како и поплаки од shop redemption, сабајлево ги избришаа сите постови. Така да не може да се виде ништо лошо за сајтот, ако види некој кој што досега не бил информиран, ќе помисли дека се е во ред и ќе се регистрира и ќе куца поени за на крај да се разочара максимално. Абе паметни се тие..
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Какоа и сто мислев лоцкерз е безвезе ама ајде имам 3000 поени
но кога ке има пак ке се обидам уште еднаш ако нема ништо се откажѕувам
 
T

Tetro

Гостин
ако имате некој у Америка, порачувајте од ШОПот на негова адреса, во договор да ви ѓи праќа на ваша адреса. Инаку ништо нема да биде со поените. Секогаш ќе не лажат, како што гледате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom