Lenny Kravitz во Охрид на 03.08.2008

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Гледам дека нема тема за овој музичар, па да ја отворам и воедно да спомнам за концертот кој што тој треба да го одржи летово во Белград. Најблиска шанса за да го видиме во живо.

07/24/2008 - Belgrade Arena - Belgrade, CS
LENNY KRAVITZ
07/24/2008
EUROPEAN TOUR
Belgrade Arena
Belgrade, CS

Извор, официјалниот сајт на Лени

*edit: Потоа скролував надолу по листата на концерти и го најдов и ова:

07/27/2008 - Academic Stadium - Sofia, BG
LENNY KRAVITZ
07/27/2008
EUROPEAN TOUR
Academic Stadium
Sofia, BG
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
I build this garden for us
Again
Fly away
Are you gonna go my way
I'll be waiting

Аааах... да, му ја сакам музиката, гласот, онаа смирувачка нота во песните, му ги сакав суканиците, ма го сакам човеков :)

Би одела да го видам ако можам...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Tonchie , знаеш дека го обожавам Лени:back:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Лени - we all love him! Браво за темава, сега дознав дека ќе има концерт и тоа е супер, се надевам ќе успеам да отидам!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Денес видов плакат дека ќе гостува во Македонија ама нема ништо освен... Лени во Македонија :toe: да не знае некој што е работава?
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
И јас го видов плакатот, Лени Кравиц во Македонија?!? и не знаев како да го протолкувам. Дали сакаат да го донесат зашто ќе биде во близина или нешто друго е:toe:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
А некој проверил на официјалната страна на Лени?

едит: Најавени се концерти за Србија, Бугарија, Романија и Грција. Кај нас тешко да дојде...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И јас не ја разбирам финтата со плакатите.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Тука или таму, одам.
Можеби омекнал, остарел и веќе не ја гали Адријана Лима али сепак, Лени е Легенда.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
И јас не ја разбирам финтата со плакатите.
Ти текнува на времето што имаше Т.А.Т.У. еуфорија, ама на крај останаа само плакати по ѕидовите.
Ми мириса и на мене на такво нешто. Во утрешниот (веќе денешен) Дневник пишува дека нема слободен простор за настап (освен 25.07) ама мене некако нелогично ми иде Белград-Скопје-Букурешт-Софија.
Пореално ми иде на 2 август да настапи во Македонија, таман после концертот во Атина на 1 август, евентуално 3ти август, поради слабата инфраструктура на Охрид за вакви големи настани. Па после дури на 9ти на Skandeborg Festival во Данска.
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Сум за. Ама веќе не се работи само за термини, туку и за број на луѓе. Сигурно нема да чекаме да дојде кај нас и да го испуштиме во соседниве земји.
Башка, бројот на луѓе. Ако некој се нафати да организира од Македонија(Авалон препоставувам), ќе сака да привлече луѓе од надвор. Србија ќе имаат концерт, Бугарија и Грција исто.
We're screwed... like many times before
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Да, видов дека веќе од 2ри до 8ти е слободен, затоа што на 1ви е у Атина а на 9ти у Данска, но дали му се исплати со оглед на бројот на луѓе, ко што рече Crazy, и со условите тука...
Бтв сеа го глеав новиот спот за Love love love од новиот албум It's time for a love revolution, ете линк ако не сте го глеале:)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Да ќе иде у белград ама денес сабајле кога идев во школо видов плакаи на улица и пишуваше Лени Кравитц во македонија изгледа ќе дојде и тука.
 
S

StormRage

Гостин
аееее.. па ако е во Охрид одам во први редој...(нормално ќе се шверцам знам дека картата ќе е многу скапа а инаку нешо не сум ко шо требит со пари хехе)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom