Legal Suicide

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Темава ја отворам со цел да си го промовирам бендот,песната за 3 дена наполни 5000+views,и најважното сакам мислење од сите вас,каква е што е,секоја критика е добредојдена.
http://www.youtube.com/watch?v=pXaq7AxuhGM Позз..
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
+1 keep up with the good work , и малце посериозно работете си ги спотовите :) нема емоции нема приказна освен звукот во позадина !!!
 
G

garthok

Гостин
Шелоу,мелоу мај хард кај што ви е многу ме постеќа на Дамнејшн од Опет (не знам дали намерно или ненамерно сте користеле иста хармонија).
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Шелоу,мелоу мај хард кај што ви е многу ме постеќа на Дамнејшн од Опет (не знам дали намерно или ненамерно сте користеле иста хармонија).
Нема ништо крадено,а и опет ретко кој слуша од нас,мислам ја ги поштуем.
--- надополнето: 27 април 2013 во 20:37 ---
+1 keep up with the good work , и малце посериозно работете си ги спотовите :) нема емоции нема приказна освен звукот во позадина !!!
За следен пут ке знаеме :D , ко за прв спот тоа е тоа.фала ипак.
--- надополнето: 27 април 2013 во 20:38 ---
Некако без емоции сте на спотов.
Искуството си го прави своето..јбг
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Нема ништо крадено,а и опет ретко кој слуша од нас,мислам ја ги поштуем.
--- надополнето: 27 април 2013 во 20:37 ---

За следен пут ке знаеме :D , ко за прв спот тоа е тоа.фала ипак.
--- надополнето: 27 април 2013 во 20:38 ---

Искуството си го прави своето..јбг
Ова е метал така? Треба малце по жустро, по енергично, по бурно да ги искажеш тие лирики. Незнам дали си ти фронтменот, ова се работи за тебе. Тапанарот исто така посилно нека мава на бубњевите, метал ли е, што ли е?

Не дека одма плукам по нешто наше Македонско, ама така е. Ова ви го кажувам за во иднина поинаку да се истакнете и да направите уште подобро парче. Што е до мене, јас секогаш ќе ве поддржувам. :)
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Ова е метал така? Треба малце по жустро, по енергично, по бурно да ги искажеш тие лирики. Незнам дали си ти фронтменот, ова се работи за тебе. Тапанарот исто така посилно нека мава на бубњевите, метал ли е, што ли е?

Не дека одма плукам по нешто наше Македонско, ама така е. Ова ви го кажувам за во иднина поинаку да се истакнете и да направите уште подобро парче. Што е до мене, јас секогаш ќе ве поддржувам. :)
Тапанарот сум јас,епа брат не беа мој тапаните бе да му ги дупнам ли сакаш хахаха :D , мала шала,така е брату у право си,ама си треба искуство нели.. :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
CrookedYoung93


Го гледав и најискрено како што и кажаа погоре малце по енергично треба да биде инаку како за прв спот 7/10 имате (y) од мене за понатака вежбајте повеќе секако со повеќе вежбање и мака ќе имате успеси и следниот пат очекувам многу подобар спот и по живи да бидете сепак се работи за нешто метал каде што на некој имаше кажано кога сврирам на гитара ми доаѓа да се треснам од земја а на спотов некако како премногу трема да имате и неергични сте но како и да е за прв спот добра работа завршена ви посамувам многу успех понатака момци (y) :)
 
F

FARANG

Гостин
На пеачот му треба нов имиџ. Нема никаква динамика во вокалите цело време ми е едно исто. Музиката не е лоша ама вокалот е тапа. Спотот е слаб, ама ко за прв не е лошо. Се на се има потенцијал ако се обрне повеќе внимание на вокалот.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
CrookedYoung93


Го гледав и најискрено како што и кажаа погоре малце по енергично треба да биде инаку како за прв спот 7/10 имате (y) од мене за понатака вежбајте повеќе секако со повеќе вежбање и мака ќе имате успеси и следниот пат очекувам многу подобар спот и по живи да бидете сепак се работи за нешто метал каде што на некој имаше кажано кога сврирам на гитара ми доаѓа да се треснам од земја а на спотов некако како премногу трема да имате и неергични сте но како и да е за прв спот добра работа завршена ви посамувам многу успех понатака момци (y) :)
Фала ти,ке се трудиме максимално !
--- надополнето: 27 април 2013 во 20:56 ---
CrookedYoung93


Го гледав и најискрено како што и кажаа погоре малце по енергично треба да биде инаку како за прв спот 7/10 имате (y) од мене за понатака вежбајте повеќе секако со повеќе вежбање и мака ќе имате успеси и следниот пат очекувам многу подобар спот и по живи да бидете сепак се работи за нешто метал каде што на некој имаше кажано кога сврирам на гитара ми доаѓа да се треснам од земја а на спотов некако како премногу трема да имате и неергични сте но како и да е за прв спот добра работа завршена ви посамувам многу успех понатака момци (y) :)
Фала ти,ке се трудиме максимално !
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ај не се фаќајте за ситници, како да го слушам жирито од Идол сте ембарго :icon_lol:
Таман сте, продолжете само вака, малце е тешко додека да се пробиете ама не сте некои ептен лоши, одлични сте. (y)
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
На пеачот му треба нов имиџ. Нема никаква динамика во вокалите цело време ми е едно исто. Музиката не е лоша ама вокалот е тапа. Спотот е слаб, ама ко за прв не е лошо. Се на се има потенцијал ако се обрне повеќе внимание на вокалот.
Океј,фала !
--- надополнето: 27 април 2013 во 21:02 ---
Ај не се фаќајте за ситници, како да го слушам жирито од Идол сте ембарго :icon_lol:
Таман сте, продолжете само вака, малце е тешко додека да се пробиете ама не сте некои ептен лоши, одлични сте. (y)
Кажи им,кажи им,хаха,Фала !! :)
 
G

garthok

Гостин
Ок е вокалот бе, малце подлабок али што има везе. А и добро е облечен само движењето малце тера на кај Горан од Перо деформеро. Уште ружа му фали у уста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom