League of Legends

R

red.devil

Гостин
Fnatik tepaja vo finaleto, Gambit edvaj gz spasija da ne ispadnet so pentava na genja :icon_lol: :

Inace gi gledav korejcine(skt protiv samsung ozone), stvarno ne se normalni,sosema razlicen pristap kon igrava i taktikite, 17ta minuta 24 ubistva :vozbud:.
Не ми се отвараше темава зошто очекував ваков спојлер ама ме копкаше да не е нешто др во прашање. :D
Го немав гледано финалето, само што ќе ги гледав снимките.
 
H

HoT IcE

Гостин
Многу ми е криво за ГМБ, ептен слабо изиграа овој сплит, ама верувам дека ќе се вратат јачи него икад. Ја би го сменил Дариен на топ, би донел друг место него, премногу губи на топ, и премногу фида, го вади тоа што има огромна фан база како swag lord, инаку по сите логики не треба да игра во Гамбит. Сеуште се мој омилен тим и се надевам дека нема да бидат толку фејл за summer split.
Инаку за корејците се согласувам, ненормални се.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
6.026
Не ми се отвараше темава зошто очекував ваков спојлер ама ме копкаше да не е нешто др во прашање. :D
Го немав гледано финалето, само што ќе ги гледав снимките.
Dzabe niso ne propusti so te spoilnav :D, mnogu dosadni natprevari.[DOUBLEPOST=1397840704][/DOUBLEPOST]
Многу ми е криво за ГМБ, ептен слабо изиграа овој сплит, ама верувам дека ќе се вратат јачи него икад. Ја би го сменил Дариен на топ, би донел друг место него, премногу губи на топ, и премногу фида, го вади тоа што има огромна фан база како swag lord, инаку по сите логики не треба да игра во Гамбит. Сеуште се мој омилен тим и се надевам дека нема да бидат толку фејл за summer split.
Инаку за корејците се согласувам, ненормални се.
Mislam deka i so novive patchoj gi spoebaja, a bukvalno ja spoeba i igrata kompletno rito, koj kurac 2ili 3 kuli vo prvite 7 minuti da turnis...
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Dada vo pravo si. Mnogu ja poebaa igrata so novive patchevi, epten se smeni gameplay na celata igra. Go nema vekje ona farmanje, pravenje itemi, i dolgi team fights, objectives. Sea se igra epten brzo, zimas jak early heroj, pravis 1 item, bully lane, doagja jungler butate kula i gg. Ne znam so im e film na RIOT ama se narusi celiot koncept na igrava so noviov gameplay sto go nametnuvaat.
Da ne zboram pak za itemite i heroite sea novi kolku se nebalansirani..
 
H

HoT IcE

Гостин
Mi se dopaga noviov patch, dobri promeni.
Twitch sega izgleda odlicno, iako ne mi se sviga sto ultito sega mu se vika Rat-tat-at-ata, kako za mali deca ebago.
Na Gragas na Wto mu go trgnaa slow koga se puni, fala bogu, otkako go smenija beshe ubava promenata, logicna ama beshe glupo napraveno Wto mnogu.
Kassadin bafnat.
Rengar bafnat
Rumble finally bafnat! Otkoga cekam da mi go bufnat ververiceto i sea konecno ideme Rumble in the Jungle.

Mi se dopaga toa sto se svesni deka nema dobri top laners, se igraat edni isti heroi na top sto e mnogu dosadno i neramnopravni, tenkovi i heroi kako Malphite se totalno out of meta zaradi bizoni kako Renekton i Mundo. Malphite vo slednite patchevi dobiva buff za top, isto i Jarvan.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Mi se dopaga noviov patch, dobri promeni.
Twitch sega izgleda odlicno, iako ne mi se sviga sto ultito sega mu se vika Rat-tat-at-ata, kako za mali deca ebago.
Na Gragas na Wto mu go trgnaa slow koga se puni, fala bogu, otkako go smenija beshe ubava promenata, logicna ama beshe glupo napraveno Wto mnogu.
Kassadin bafnat.
Rengar bafnat
Rumble finally bafnat! Otkoga cekam da mi go bufnat ververiceto i sea konecno ideme Rumble in the Jungle.

Mi se dopaga toa sto se svesni deka nema dobri top laners, se igraat edni isti heroi na top sto e mnogu dosadno i neramnopravni, tenkovi i heroi kako Malphite se totalno out of meta zaradi bizoni kako Renekton i Mundo. Malphite vo slednite patchevi dobiva buff za top, isto i Jarvan.
Rumble најверојатно го бафнаа ради новиот скин што го извадија. Мислам дека е многу од 25% на 50%. Не беше слаб Рамбл туку едноставно не одговараше на тенк метата што се играше горе, нешто слично на Џејс.
 
H

HoT IcE

Гостин
Rumble најверојатно го бафнаа ради новиот скин што го извадија. Мислам дека е многу од 25% на 50%. Не беше слаб Рамбл туку едноставно не одговараше на тенк метата што се играше горе, нешто слично на Џејс.
I toa so vikas, se e radi pari. Samo sto zavrsiv partija so Rumble na top, i koa si vo danger zone so Q topis bukvalno, mnogu e bafnat, ama lesno e da go counter i da go utepas. Mislam deka Rene ke go zgazi pak, najzivotno heroj na top em omentalno.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
I toa so vikas, se e radi pari. Samo sto zavrsiv partija so Rumble na top, i koa si vo danger zone so Q topis bukvalno, mnogu e bafnat, ama lesno e da go counter i da go utepas. Mislam deka Rene ke go zgazi pak, najzivotno heroj na top em omentalno.
Не збори ми се повраќа од Ренектони оваа сезона. Како АДЦ маин, џабе е колку и да го доминираш лејнот кога ке ти се симне од горе Мундо/ Шивана/ Џакс/ Ренектон црно ти се пишува. И сега место да ги бафнат адц малце они ќе го нерфаат Луциан...
 
H

HoT IcE

Гостин
Не збори ми се повраќа од Ренектони оваа сезона. Како АДЦ маин, џабе е колку и да го доминираш лејнот кога ке ти се симне од горе Мундо/ Шивана/ Џакс/ Ренектон црно ти се пишува. И сега место да ги бафнат адц малце они ќе го нерфаат Луциан...
Dada. Glupa meta e, nema zbor za toa, i se plasam deka kako se stremat ke ja unistat igrava skroz i ke treba da migriram na Dota 2 so ne mi pravi kejf.
Jax e zivotno, pasivnata mora da mu se nerfne, smesen heroj, do mid game dur da napravi botr+trinity e podnosliv, posle nemozes da se tepas nigde ni za drake, ni za nisto, oti imas jax koj ti buta nexus.
Shyv e najizbalansiran heroj od site sto gi spomna i i treba 11lvl za da bide zmej ipol. Mundo e sranje, butaj warmongs and you are immortal, baska sea so teleport i heal e duri i smesno za igranje.
 

The Silver Argent

Potatobrainer
Член од
21 април 2014
Мислења
17
Поени од реакции
6
A jas igram veke 2 sezoni Garen solotop , i iskreno ne vidov nieden garen na top. neznam zaso ama ic ne go igraat garen , iako do sega nemam izgubeno od nikoj na top :/ So mislite za garen top? inace sekad go igram tank.

A najbednoto e so nemozam da iskocam od Ello Hell, sekad koa imam promo me jebat tie Bronze Poljaci , si bev i si ostanav Bronz 2 -_-
 
H

HoT IcE

Гостин
Dobar igrac na Teemo go gazi Garen 1vs1 anyday, anywhere. Ama ja ne sum dobar igrac na Teemo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom