League of Legends

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Гејмеришта, сакам да почнам да ја играм играва, ќе имам ли големи потешкотии, бидејќи дота никогаш не сум играл.
И колку е слично или различно дота, дали е комплицирано, и некои совети за иден почтеник:icon_lol:
Не е многу тешко за недела-две ќе ја уходаш. Иди на West (подобри играчи има, побрзо ќе научиш), add-ни ме, Ficiani ми е username, све ќе ти објаснам.
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
80
Поени од реакции
22
Гејмеришта, сакам да почнам да ја играм играва, ќе имам ли големи потешкотии, бидејќи дота никогаш не сум играл.
И колку е слично или различно дота, дали е комплицирано, и некои совети за иден почтеник:icon_lol:
Кога ќе инсталираш си имаш таму прво тренинг да те запознае со околината на играта и со најосновните опции кои ти ги нуди, моја препорака е да почнеш да играш со ботови, само поради запознавањето на шампионите и нивните скилови. После тоа и самиот ќе забележиш дека си веќе спремен за твојата прва head-to-head борба со некој друг сељак од полска или било каде. :D ... ако имаш било какви прашања ... не се срами ... прашај :D

П.С. Се надевам ти помогнав .. :D
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Кој lvl си?... (не можам сега за сега да играм, но за некој ден повторно ќе бидам активен)

Ако си за ... ќе add па да збичиме некоја.
20 lvl адниме и не е проблем ама работата е да се збереме повеќе
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
80
Поени од реакции
22
Ч
20 lvl адниме и не е проблем ама работата е да се збереме повеќе
Ќе те аднам ... туку да не знаеш или некој од форумџииве, вчера пробав да се приклучам West, си напишав username и password, и ми вика дека сум згрешил корисничко име или лозинка. Што е проблемов? Не можам да се логирам на тој сервер дека цело време играм на East & Nordic?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ч
Ќе те аднам ... туку да не знаеш или некој од форумџииве, вчера пробав да се приклучам West, си напишав username и password, и ми вика дека сум згрешил корисничко име или лозинка. Што е проблемов? Не можам да се логирам на тој сервер дека цело време играм на East & Nordic?
Па акаунтот ти е на Еаst, треба од Store ако сакаш да го преместиш на Вест.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Ч
Ќе те аднам ... туку да не знаеш или некој од форумџииве, вчера пробав да се приклучам West, си напишав username и password, и ми вика дека сум згрешил корисничко име или лозинка. Што е проблемов? Не можам да се логирам на тој сервер дека цело време играм на East & Nordic?
Имаш право еднашка да се преместиш ( west-east или east west ) ако веќе еднашка си преместен за пак да се вратиш ќе ти требаат riot points а ако ги немаш ќе мораш да ги купиш.
username и password ти важат само за првобитното регистрирање кај си регистриран ( west или east )
Мене многу ме тераа да се преместам на west ама решв да си останам на east, да има руси што цело време јадат гомна али има и играчи али вистински играчи. Сега сите што се преместија на west од другарива сакаат да се вратат на east и само тие што имаат доволен број на riot points ќе можат да го направат тоа бесплатно.
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
80
Поени од реакции
22
Забалежано, запаметено. Инаку добро е на West, пред некој ден играва малку Dominion, неколку победив, неколку изгубив. Губените ми беа поради тоа што мораше да се најде некој шо е AFK, и автоматски губиш, нажалост. Што се однесува до Classic, и таму е добро.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.735
Поени од реакции
11.580
Некој предлог за champ од 3150 ip?
Се мислев помеѓу Shaco и LeBlanc ама незнам, кажете нешто вие. :D
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
80
Поени од реакции
22
Некој предлог за champ од 3150 ip?
Се мислев помеѓу Shaco и LeBlanc ама незнам, кажете нешто вие. :D
Shaco ти е добар ако го играш на AP. Јас ти препорачувм Pantheon, но повеќе го бива за Dominion, и Summoner's Rift.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Некој предлог за champ од 3150 ip?
Се мислев помеѓу Shaco и LeBlanc ама незнам, кажете нешто вие. :D
Имаш champion-и кои коштаат помалце од 3150 а се многу ОP (Ashe, Annie, Sion, Morgana). Последниве двајца скоро секогаш се банирани во ranked. Ако толку сакаш од 3150 би ти ги препорачал Karthus, Gangplank, Kassadin, Rammus. LeBlank е многу јака early и mid game, ама после е многу лесна мета и е less useless. Shaco, ако не ги направиш првите неколку gank-а (Shaco се игра jungle, lane е премногу тапа), ќе бидеш послаб спрема другите.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Shaco ти е добар ако го играш на AP. Јас ти препорачувм Pantheon, но повеќе го бива за Dominion, и Summoner's Rift.
жими стапов убав е AP, да се отепаш од кукли ставање по мапата па за едно посрано убиство :D. (се зезам, зависи од расположение иначе добар е и AD)
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 06:52 ---
Имаш champion-и кои коштаат помалце од 3150 а се многу ОP (Ashe, Annie, Sion, Morgana). Последниве двајца скоро секогаш се банирани во ranked. Ако толку сакаш од 3150 би ти ги препорачал Karthus, Gangplank, Kassadin, Rammus. LeBlank е многу јака early и mid game, ама после е многу лесна мета и е less useless. Shaco, ако не ги направиш првите неколку gank-а (Shaco се игра jungle, lane е премногу тапа), ќе бидеш послаб спрема другите.
нема врска , и да не го играш jungle и да не ганкаш не е до толку тапа...
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
80
Поени од реакции
22
жими стапов убав е AP, да се отепаш од кукли ставање по мапата па за едно посрано убиство :D. (се зезам, зависи од расположение иначе добар е и AD)
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 06:52 ---

нема врска , и да не го играш jungle и да не ганкаш не е до толку тапа...
Shaco, хммм ... добар е добар е .. :D ... се прави Penta-Kill со него. Ја не го сакам , ама ич :D ... но добар е со тоа што го има ... 3v3 е закон со него :D
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Ја сум 30ти левел играм на west, адднете ме ќе изиграме некогаш некоја партија ;) Nickname: DietrichX
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
http://www.own3d.tv/OGamingTV#/live/211743
И
мате линк тука од финалето можете да го гледате, мада овие не се нешто профи тимовите ама ќе биде интересно и ќе научите нешто плус
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846

Kajgana Shop

На врв Bottom