La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Сепак останува меѓу Реал и Барса трката за титула, Атлетико мислам дека нема да може да стигне 12 бодовна разлика.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Толку беше од Атлетико. Моменталниов Атлетико нема ништо од оној препознатлив Атлетико од претходниве 3-4 години.
Мислим дека тотален распад ќе им се деси на лето кога и Чоло најверојатно ќе си замине, а со него ќе си земе (претпоставуем) и поголем дел од играчите на кои им веруе.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Толку беше од Атлетико. Моменталниов Атлетико нема ништо од оној препознатлив Атлетико од претходниве 3-4 години.
Мислим дека тотален распад ќе им се деси на лето кога и Чоло најверојатно ќе си замине, а со него ќе си земе (претпоставуем) и поголем дел од играчите на кои им веруе.
Последниов месец тотален крах им се деси а на почетокот играа страшно. Мислам дека ја олабавија лигава и ќе идат ол-ин на ЛШ. Топ 4 во лига секако ќе изборат.
Е сега ако си отиде Чоло летоска а најверојатно ќе си, како негова замена се спомнува Покетино што е супер замена така да ќе продолжат да си го држат тој тренд на топ 3 пласмани. Реално титула у Ла Лига за тим што не е Барса или Реал се дешава еднаш у 10 години, па не Атлетико, ако сака Јувентус нека дојде да се такмичи тука.
Од играчите јас мислам дека само Гризман може и најверојатно ќе си иде, Коке, Саул и Караско не ми се верува, поготово ако дојде Покетино.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Чекајте бе,вие одма ги отпишавте за се..два-три порази и готово сите ќе си заминат...во професионалниот фудбал не одат така работите,не е ова Македонија
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Последниов месец тотален крах им се деси а на почетокот играа страшно. Мислам дека ја олабавија лигава и ќе идат ол-ин на ЛШ. Топ 4 во лига секако ќе изборат.
Е сега ако си отиде Чоло летоска а најверојатно ќе си, како негова замена се спомнува Покетино што е супер замена така да ќе продолжат да си го држат тој тренд на топ 3 пласмани. Реално титула у Ла Лига за тим што не е Барса или Реал се дешава еднаш у 10 години, па не Атлетико, ако сака Јувентус нека дојде да се такмичи тука.
Од играчите јас мислам дека само Гризман може и најверојатно ќе си иде, Коке, Саул и Караско не ми се верува, поготово ако дојде Покетино.
Покетино јакиот трењер, со Еспањол за опстанок се бореше.

Хави Грасија ќе го земат или Емери откако ќе си оди Чоло(најрано 2018).
Ако дојде Коста во 2018 може да остане уште некоја сезона, ако не ќе си фаќа патот.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Покетино јакиот трењер, со Еспањол за опстанок се бореше.

Хави Грасија ќе го земат или Емери откако ќе си оди Чоло(најрано 2018).
Ако дојде Коста во 2018 може да остане уште некоја сезона, ако не ќе си фаќа патот.
:facepalm::facepalm::facepalm:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Покетино јакиот трењер, со Еспањол за опстанок се бореше.

Хави Грасија ќе го земат или Емери откако ќе си оди Чоло(најрано 2018).
Ако дојде Коста во 2018 може да остане уште некоја сезона, ако не ќе си фаќа патот.
Сакав и јас дда продужам за ова со тренериве. Океј и јас не сум многу попален по Покетино, по по по, ама не сметам дека е лош тренер. Ако идеме по таа логика и Симеоне се бореше за опстанок со Катанија, Зидан испадна со младинците од лига, Енрике заврши 6-7мо место со Рома и сл.
Таман ќе им дојде Покетино на Атлетико да им го одржи тоа ниво на топ 3 екипи у шпанскои некое си 1/4 1/2 финале во ЛШ.

Кур ќе скршат ако земат некој просек како Емери, баш овој сакав да го спомнам, јакиот тренер па Емери, со таков потег ќе си се вратат на пред Чоло периодот коа им беа тренери Грегорио Манзано и Кике Санчез Флорес.
Симеоне го направи Атлетико тим за респект и мислам дека ќе немаат проблем да си најдат тренер од светска класа, во спротивно Покетино најдобро решение, според мене.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сакав и јас дда продужам за ова со тренериве. Океј и јас не сум многу попален по Покетино, по по по, ама не сметам дека е лош тренер. Ако идеме по таа логика и Симеоне се бореше за опстанок со Катанија, Зидан испадна со младинците од лига, Енрике заврши 6-7мо место со Рома и сл.
Таман ќе им дојде Покетино на Атлетико да им го одржи тоа ниво на топ 3 екипи у шпанскои некое си 1/4 1/2 финале во ЛШ.

Кур ќе скршат ако земат некој просек како Емери, баш овој сакав да го спомнам, јакиот тренер па Емери, со таков потег ќе си се вратат на пред Чоло периодот коа им беа тренери Грегорио Манзано и Кике Санчез Флорес.
Симеоне го направи Атлетико тим за респект и мислам дека ќе немаат проблем да си најдат тренер од светска класа, во спротивно Покетино најдобро решение, според мене.
Марселино или Грасија се идеално решение и имаат огромен потенцијал.
Покетино е бајги преценет трењер. Емери е доктор по фудбал за него.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
нема шанси да го земат Покетино од Леви, едино ако добие отказ пред тоа.
Емери е најлошиот или најсреќкото тренер што освојувал куп уефа, со негово донесување си ги закупуваат сите амбиции.
можеби ова е последната сезона на Чоло, Облак 3-4 месеци аут, формава им е слободен пат, иако Чоло ставаше акцент на ЛаЛига веројатно сега размислува за уште еден последен обид да освоји ЛШ со Атлетико, можеби нема ни да избори ЛШ за следната сезона па ќе си замине во стил на Клоп ко што ги остави Дортмунд без ЛШ во последната сезона
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Добар тим е Атлетико и веројатно ќе се одржува во врвот на Шпанија и во наредните сезони, но реално без Симеоне нема да можат да се доближат до Реал и Барса. Тој е креаторот на овој Атлетико и 99% од заслугите се негови. Да освоиш титула во Примера пред Барса и Реал е огромна работа, макар и една сезона. Единствено штета што оваа година не ја освоија ЛШ, ќе беше круна на се’ што постигнаа последните години.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Покетино јакиот трењер, со Еспањол за опстанок се бореше.

Хави Грасија ќе го земат или Емери откако ќе си оди Чоло(најрано 2018).
Ако дојде Коста во 2018 може да остане уште некоја сезона, ако не ќе си фаќа патот.
Од кај ти е ова инфо за најрано 2018? Веќе доста медиуми пренесоа дека летоска доаѓа во Интер, да не кажам скоро готова е работата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom