Kajgana Song Contest #285 - Меланхолија - Гласање

Kajgana Song Contest #285 - Меланхолија - Гласање


  • Вкупно гласачи
    29
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.298
Поени од реакции
5.336
Се пријавија многу песни, нека победи најмеланхоличната.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.391
Поени од реакции
1.885
Јас пробав за 5, не ми дозволи. За 4 може.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.304
Поени од реакции
27.864
Обично не коментирам на темиве, ама како не ве кине мигрена кога го слушате рефренот на Everybody hurts. Кога ја слушам таа песна веќе не ми се ни слуша музика цел ден.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.064
Поени од реакции
55.741
Обично не коментирам на темиве, ама како не ве кине мигрена кога го слушате рефренот на Everybody hurts. Кога ја слушам таа песна веќе не ми се ни слуша музика цел ден.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.822
Поени од реакции
10.974
Обично не коментирам на темиве, ама како не ве кине мигрена кога го слушате рефренот на Everybody hurts. Кога ја слушам таа песна веќе не ми се ни слуша музика цел ден.
Па затоа еве на пат е да тепа :ROFLMAO:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Иначе Ненси Синатра ја пее Бенг Бенг а не Мојсо. :icon_lol:
Незнаев дека Мојсо сменил пол и има 80+ години :icon_lol: . Иначе изгледа само јас имам гласано за песната, шо ми е чудно оти баш одговара на темава , башка е и одлична песна .
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.751
Чим не сте гласале за Драгојевич, сите сте ладнокрвни змии отровници. Еве на пример, ќе ја земеме за пример, пример велиме @Darling . Дарлинг, која одвои златно време за да ја омаловажи златната песна од R.E.M. Која наместо слушајќи ја, наместо да ја намовни по цело тело пред да потони во незапирлив вртлог од плач, пред да ја покрие темен облак на душевна бол, ја кине мигрена, да, ја кине мигрена...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom