K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
26 јануари 2020
Мислења
731
Поени од реакции
966
Глеј го антипатична фаца колку е, одвратно створење. :D
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
137
Поени од реакции
127
Ме заебаваш? За Ду Плесис ли зборуваме? ДДП и Стрикланд ти беше најнеквалитетна борба за титула. Се тепаа најflat борци, чисти просеци кои не поседуваат ништо специјално во арсеналот. А за тоа како ги победија Адесања и Витикер... Епа просто е - се случува да не победи подобриот.
Се дешава често.
ДДП нит има силен удар, нит има техника во ударите, нит е брз, нит знае на партер.
Awkward стил што дури и ги прави противниците да изгледаат лошо.
Истото важи и за Прохаска. Ликот добива борби чисто на ментална тврдоча. Отворен ко конзерва во секоја борба. Едноставно прима удар за да даде удар и се ослонува чисто на издржливост.
Ако правиме муабет за квалитетни борци, за овие нема место.
Си ги опнал ти на тикет Ракич, Адесања и Виттекер :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

И подобро. Нека одмори Волкот.
До тогаш, ќе мора да прифатиме дека Дрикус Ду Плесис е број 1 шампион.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.595
Поени од реакции
8.282
Многу глупости... Претеризам...
Ja bi dodaval uše stvari.. Vkusovi se u prašanje:) koa ke vleze u prostorijata se aktivira glasot na Buffer so legemdarnoto it's timee! Pa nekoi figuri u nivna originalna golemina itn.. Aj da ne navlagam u uše pogolem preterizam:))
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
137
Поени од реакции
127
Ja bi dodaval uše stvari.. Vkusovi se u prašanje:) koa ke vleze u prostorijata se aktivira glasot na Buffer so legemdarnoto it's timee! Pa nekoi figuri u nivna originalna golemina itn.. Aj da ne navlagam u uše pogolem preterizam:))
Јас се имам навикнато да ги гледам во темна соба со мал монитор. Не верувам дека би го заменил со нешто друго.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.208
Да, да. Озбилен хајп се прави за борбата, на страна што и врвни имиња доведоа. Мислам дека фул ке биде Белградска арена. Ке има многу од Македонија што ке идат. Како и да е, ФНЦ ке биде озбилна организација во ранг на КСВ, Октагон за година, две...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom