Kуќи опседнати од духови?

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еве ги видеава и на јутјуб:

Дел 1

Дел 2 и стварно може да се види духот во 17:20




--- надополнето: 29 февруари 2012 во 18:11 ---
videte na vtoriot del 17:20 do 17:25 kako pominuva duh niz vratata koga ke pomine devojkata bas interesno e jako e
Изгледа не го анализирале видеово во МТВ докрај....
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Да да 17:22 има нешто.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Јас не видов ни суштество нит бутур,искрено 10 пати премотав тој дел
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Не би рекол дека е сенка, дух или што и да е.
Баш ќе забележите дека се движи како што се врти водителката (иста брзина, ист правец), така да најверојатно е нешто од светлото на камерата или слично.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Не би рекол дека е сенка, дух или што и да е.
Баш ќе забележите дека се движи како што се врти водителката (иста брзина, ист правец), така да најверојатно е нешто од светлото на камерата или слично.
Од темницата, према полусветлината. А плус таа дебела девојка не може да направи такво движење. Духот се сокри до вратата како шпиун. Анализирај и ќе видиш дека е така. Нема промена на светлото во таа соба... Ако се движеше во ист правец, тогаш кога ќе се враќаше девојката ќе требаше да се врати и сенката назад логично нели?
--- надополнето: 1 март 2012 во 05:15 ---
Јас не видов ни суштество нит бутур,искрено 10 пати премотав тој дел
Монитирот осветли го... Ќе видиш движење од темната соба до самиот отвор на вратата.
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
Не би рекол дека е сенка, дух или што и да е.
Баш ќе забележите дека се движи како што се врти водителката (иста брзина, ист правец), така да најверојатно е нешто од светлото на камерата или слично.
Не гледај во ѕидот (во тоа белото што е како сенка, оти тоа е стварно од жената што минува) туку внатре во собата во правец (десната страна) на вратата и ќе видиш како некое црно сениште како да се сокрива и сирка покрај врата. o_O
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Дали ова значи дека повеќе во оваа куќа нема духови? Бидејки нели како што вели Константин (на кој речиси воопшто не му верувам патем) дека е исчистена? Зошто баш јас кога се решив да одам таму!!! :mad: damn it!
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
vo taa kuka voopsto nema duhovi ama mozite da proverite razocaruvanjeto r sto posto
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дел од тимот на мастер Константин??:tapp:..добро бе луѓето имаат попаметна работа или???
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
На ова видео е претставена куќата во Црниче,како кажуваат молитви за неа и на видеото се гледа како духот држи куфер и на некој начин се "чуди" дали да си оди или да остане...Стварно страшно! не верувам баш,,,
некој нешто дали знае за таа куќа некоај легенда??
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=POKmgMbfaa4#!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Има тема за куќава во Мистерии, верувам.
И нема ништо страшно во неа :)
Доста е убава, за жал од некои причини Град Скопје не може да ја присвои и да ја среди, па да биде нешто како музеј...
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Има тема за куќава во Мистерии, верувам.
И нема ништо страшно во неа :)
Доста е убава, за жал од некои причини Град Скопје не може да ја присвои и да ја среди, па да биде нешто како музеј...
барам за да видам ама не најдов тема :/ ако има нека се премести ова таму.
Коа слушнам коментар за куќава мора да биде нешо страшно ово оно а јас баш сакам ризични ситуации авантурист сум ...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
барам за да видам ама не најдов тема :/ ако има нека се премести ова таму.
Коа слушнам коментар за куќава мора да биде нешо страшно ово оно а јас баш сакам ризични ситуации авантурист сум ...
Куќата е само многу стара, и не е одржавана со децении. Од таа причина цела ,,крцка,,.
Меѓутоа нема ништо страшно, освен ако не сакаш намерно - страшно да си направиш да ти биде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom