Jamiroquai

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Луѓе, јас сум голем фан на JAMIROQUAI :msc3: :msc3: :msc3: :msc3:

Имам ли истомисленици???
Што мислите за бендот и пејачот?
 
V

VirtualA

Гостин
Супер музиче
Ја имам цела нивна дискографија, и ги слушам редовно
Ме отпуштаат и релаксираат, а Џеј Кеј е закон...
The Dancemoves he makes се многу добри и интересни
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Јеееее, имам истомисленик :D :D :D
И јас ја имам целата дискографија, плус неколку нивни спотови и Концертот во Верона :D Се мењаме за 1вата и последната сезона на STAR TREK VOYAGER??? P L E A S E :) :) :) :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
мене ми се свиѓаат неговите стари песни у стил на Space Cowboy што му беше, новиве му се некако RMB, што не ми се свиѓа
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ептен секси музика имаат, ама жално е тоа што во последно време немаат нешто поново. Ми фалат искрено.
Џеј Кеј одсекогаш знаел да прави добра музика.
Дипер Андерграунд ми е најдобра од нив, иако имаат и други полно добро синглови.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Извонредна музика.
Извонредни спотови.
Харизматичен фронтмен (колку му се закон капчињата).
Ги обожавааааааааам.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Сторм, како нема ништо ново, новиот албум е излезен веке 4-5 месеца. Се вика "Dynamite"!

Од новиот албум многу ми го разубавува денот Black Devil Car, Love Blind, Dynamite, Beatbox...

Луѓе, да го гледате концертот у Верона шо го направија, Џеј Кеј е страшно добар забавувач, неверојатна комуникација со публика и он си е цело време у некој негов свет и потсесно без многу помпа те кани да го посетиш тој свет.
Некој рече секси музика... најдобрите партии секс, искрено кажано, ми се десиле со Falling, Butterfly, Blow your mind... :D :D :D

За играње, на било која песна на Jamiroquai, сум гледал најзаводливи движења кај цурите...некако самите песни го вадат тоа од тебе.
Имам уште многу причини зошто ги сакам нив и Џеј Кеј но уште го пијам сабајлечкото кафе и стонирам...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Одлична музика. Супер за секое време и располозение.
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Corner of the earth i deeper underground me krevaat sekogas.Super e deckoto i bendot voopsto:cuc:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Не сум некој фан, ама ми се свиѓаат прилично.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
195
Поени од реакции
6
JAs sum doktor po JAMIROLOGIJA,...hahah, ej nemozam da veruvam deka ne sum edinstveniot vo makedonija sto pati od Jamirotreska...potocno sum zanesen po Old School pesnite, tie od periodot 1992-97, dodeka ne si otide Stuart Zender...


NAj jaki pesni:

Mr.M[][]N (mojot nick name)

Emergency on Planet Earth
Scam
Shoot The Moon
Brothers Like you
Slippin n Sliddin
Light Years
The return of the space cowboy
Travelling Without Moving
......................


Koj saka nesto vo vrska so Jamiroquai, slobodno neka mi pise, davam linkovi, imam sve, od site albumi,(ali piratski) pa se do naj rare bootlegs...

Go imam DVD-to od Live in Verona 2002, a isto taka go imam i Live in Montreux 2003 vo DVIX, mnogu pojak koncert od verona

Naj jak nivni koncert(go neam video, ali samo audio)

Club Citta 93 (Kanagawa, Japonia)

Koj e nivni fan, neka se zaclenuva vo nivniot oficialen forum bb.jamiroquai.com
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Super se! kako so kazavte super spotovi super muyzika opustat.....bla bla bla se povtoruvam:salut:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Aманте молим вас ви се молам да не добивам црвени за мислењето!

Значи, отсекогаш ми била чудна нивната музика, некако несфатлива и не ми влегуваше во уво... Можеби затоа што слушам поедноставни песни :) Можам да кажам само дека Deeper Underground ми се допаѓаше, а и спотовите им се интересно направени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom