It's all about the sex... or not?

Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Секс.. нешто што сите го посакуваат... чезнеат по него би направиле се да го имаат и слично.. Дали?
Сте забележале ли како најчесто лугето што припагаат коа ке го чујат или прочитаат самиот термин се всушност оние[FONT=&quot] Who aren’t getting any?[/FONT]..
Додека пак оние другине.. со долги врски.. брак и слично.. После оној период на редовен секс(неколку пати во денот) го прават тоа само во special [FONT=&quot]occasions и воопсто не му се притресуваат нешто посебно многу.. Сеа освен ако е ептен нешто после долго време.. или пак станувало збор за некој јубилеј па партерот ве изненадил со некое плус задоволство..А не набрзинка пред или после филмот.
Дали мислите дека за да можете да кажете дека сексот со некоја особа ви е феноменален and you would never get enough of it автоматски значи дека не ви е постојано достапен..
човечката природа е таква да скоро никогаш не ги цени оние нешта што ги има(нормално се дур не ги изгуби)
ПР: ви фали сексот со YOUR EX а дур бевте заедно.. сакавте промена.. се беше едното па исто и сите тие стандард ситуации.. Што мислите?
[/FONT]
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Jас искрено не те разбирам биди малце поконцизна дај пример
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
[едитирано leandra]
A za temava mislam:... hmm... a bre nikogash ne mi bilo dosadno, sekogash mi bilo interesno, pojma nemam zashto e taka, mozda radi shto sekad koga sum so luge shto gi sakam ili gi pochituvam dobivam inspiracija non stop ima neshto za smeenje, taka da: NO! I bash naprotiv, kolku poveke ti e dostapen tolku e pointeresen, pojma nemam... sekogash naredniot pat e poubav od predhodniot, ako go ima normalno. hehehe! LoL!
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Точно,
it's all about sex baby, it's all about you and me. :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мислам дека е all about you and me, а не е all about sex.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Секс.. нешто што сите го посакуваат... чезнеат по него би направиле се да го имаат и слично.. Дали?
Сте забележале ли како најчесто лугето што припагаат коа ке го чујат или прочитаат самиот термин се всушност оние[FONT=&quot] Who aren’t getting any?[/FONT]..
Додека пак оние другине.. со долги врски.. брак и слично.. После оној период на редовен секс(неколку пати во денот) го прават тоа само во special [FONT=&quot]occasions и воопсто не му се притресуваат нешто посебно многу.. Сеа освен ако е ептен нешто после долго време.. или пак станувало збор за некој јубилеј па партерот ве изненадил со некое плус задоволство..А не набрзинка пред или после филмот.
Дали мислите дека за да можете да кажете дека сексот со некоја особа ви е феноменален and you would never get enough of it автоматски значи дека не ви е постојано достапен..
човечката природа е таква да скоро никогаш не ги цени оние нешта што ги има(нормално се дур не ги изгуби)
ПР: ми фали сексот со MY EX а дур бевме заедно.. сакав промена.. се беше едното па исто и сите тие стандард ситуации.. Што мислите?
[/FONT]
[едитирано leandra]
Не само сексот најбитен туку и други работи кои заедно со сeксот ако фалат не ја бива работата.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Секс по секоја цена па искрено не па некогаш сексот не е се во животот има и други поважни работи а околу сексот со саканата особа никогаш не треба да биде досаден доколку внесувате различни работи и примеси и не гледам дека некогаш ќе ми здосади најважна е разновидноста исто како во исхраната па не јадеш ваљда секој ден исто нели.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
[FONT=&quot]
Дали мислите дека за да можете да кажете дека сексот со некоја особа ви е феноменален and you would never get enough of it автоматски значи дека не ви е постојано достапен..
човечката природа е таква да скоро никогаш не ги цени оние нешта што ги има(нормално се дур не ги изгуби)
ПР: ми фали сексот со MY EX а дур бевме заедно.. сакав промена.. се беше едното па исто и сите тие стандард ситуации.. Што мислите?
[/FONT]
Баш обратно, добар секс може да е една од најјаките причини што ќе те задржи во врска... Значи, достапен ти е. И може најтешко се раскинува таква врска, ги поместуваш границите се’ повеќе и повеќе, и се трудиш да успее.
За врска, брак може друг муабет е:)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Сексс... колку тоа егзотично звучи, посебно за нас кои што не го уживаме тоа нешто.
Пред недела дена враќајќи се од работа поминував низ еден паркинг во индустриската зона во Маџари после трета смена. Забележав едно бело саксо и поминувајќи покрај колата слушнаф оргазмички женски крици и забрефтано судирање на тела.
Ме фати страшна криза, почнаа да ме маваат флешови од љубовната приказна, пешачејќи понатаму почнаа да ме обвива необична топлина како кога силно ќе повредиш дел од телото, и пот, топла па ладна.
Ми идеше веднаш да заминам во најзагрозените воени подрачја, ако се збогатам - арно, ако умрам уште поарно, и така никоја не покажала интерес за да биде со мене (секоја чест на единствениот исклучок).
Ми идеше да ја искршам од тепање последната девојка, со која се залажував 4 месеци, ако не ја ебам барем да ја истепам, и онака сум чул дека биле слични по интензитет и дека чувството откако ќе истепаш некого и откако ќе избеше некоја се многу слични.
Веднаш штом стигнаф дома и пишаф мејл на другарка ми што е дипломиран психолог, таа ми врати мејл со утехи, како типот ќе фати СПБ од девојката и некои слични глупости.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
[едитирано leandra]

Иначе се е у сексот нормално дека е ама не у просечниот секс, туку у оној кога се губиш ... боље е од дрога таков секс... кој пробал после не може да прифати помали дози од друг дилер тешко е апстиненционална криза...и стално ке бара нови дилери дур не најде пак некој екстра супер секстази турбо дизел дилер.

Не ми се јасни луге кои пробале екстра и после смалуваат критериуми особено у сексот :toe:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
mislam deka takvi nema seuste a ako ima neka se javat
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
јас темава не ја разбирам?!:tapp:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дај еднаш научете се да реплицирате на тема без да ја поврзете директно со авторот и да се фрлате со "добронамерни" совети како најискусните луѓе на светов кои имаат се` што им се посака во секој момент.
Значи, Свашта!

А во врска со темава која е во ред и добра ...
Мислам дека да, најчесто запаѓаат на зборот секс луѓето кои баш и го немаат. Тие и најповеќе се палат на секакви ситници и скоро се може да поврзат со истиот. Секој недостиг на некоја работа си го прави своето де ...
Но, тука некаде се и оние кои го имаат, им е добар (да не речам одличен) и неможат да се наситат од истиот. Секако, запаѓаат но на поинаков и понемањачки начин. Се разликуваат многу овие два вида на луѓе ...
Тие на кои им здосадил, не го доживеале никогаш како нешто посебно (нормално мислам на жените) па затоа и не го практикуваат почесто иако можат, не верувам дека воопшто сакаат да го слушнат тој збор. Се гадат и ежат од поимот, а не па да западнат или да направат подолг муабет. Тука мислам на тие кои се во долги врски кои почнале од 5 одд. и во брак ... како почести случаи, нормално.
И така ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom