HERBALIFE

Veliki

Personal Wellness Coach
Член од
17 јануари 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Tezok seir.

Kako sto biva za se kaj nas: premnogu pametni seznajkovci za se. I posle ne ne bivalo: eksperti na site strani.

Sekoja cest na diskusijava. Slucajno ja najdov. Pozdrav do site.
 
S

smart ass

Гостин
А за што станува збор овде,јас користев производ од HERBAVITA ама тоа беше пола литар прополис и корејски жен шен-Буквално коренот беше измешан хехаа корења јадев...ама ова...ќе да е различно,има некој инфо што содржи???
 

GoranD

Personal Wellness Coach
Член од
7 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Pobaraj me na email za da ti dadam informacii... Ne bi doleval maslo na oganov koj gorel tuka :nesvest:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Zenami piese pred desetina godini, uste marki bea se secavam 120 li 150 marki bese mesecna doza nekoi tableti i nekoj prasok se piese so voda li mleko li ne sum siguren. Poenta e bese mnogu zadovolna i se falese deka i e super i oslabna neznam kolku kila, ali skapo bese pa prekina posle 3,4 dozi taka nekako.
 
S

smart ass

Гостин
Интересно....

Herbalife Side Effects

Certain ingredients in some of the Herbalife products may cause Herbalife side effects for various people. Fortunately the USDA requires that any such warnings be included on the product labels. Herbalife aside, you should always inspect the product label for any over the counter weight loss supplement.
Here are three ingredients that could possibly cause side effects:

  1. Caffeine – Some Herbalife products contain caffeine as a metabolism booster. Caffeine can cause nervousness, headaches and higher blood pressure. A typical cup of coffee has about 85mg of caffeine per cup. Per serving, Herbalife teas, tablets, and effervescent products have between 65-75 mg of caffeine per serving. If you are allergic to caffeine you should avoid the products that include caffeine. Some of these are: N-R-G Tablets and Liftoff energy drink. Check the product labels on other products for the ingredients.
  2. Protein and/or Soy – Some people are allergic to concentrated protein. Although the body has protein in our cells, the problem occurs when too much protein upsets the balance in the body’s ability to process protein. Again, check the product labels for each Herbalife product you are considering.
  3. Shellfish – According to Herbalife certain products contain shellfish, so if you are allergic to shellfish, you may want to avoid these products: Herbalifeline®, Tri-Shield®, Joint Support.

Herbalife side effects should not be confused with the normal detoxification process our bodies go through as a result of the healthy nutrients we’re now consuming. Also, consider the side effects from prescription drugs. Just listen to the end of any commercial or read the small print. It can be enough to scare you half to death! So, put any Herbalife side effects that you may experience into perspective.
Something else to consider when discussing Herbalife side effects is that especially for children and pregnant or lactating women, you should consult a physician or dietitian before considering any weight control program.
Herbalife was involved in an issue over Ephedra, a supplement that was found to have caused heart problems in some dieters. However, Herbalife adopted a new Ephedra-free formulation in 2004, after the FDA banned the use of Ephedra. Herbalife is now Ephedra-free.
Herbalife has a "Nutrition and Science Advisory Board" comprised of leading nutrition physicians including one Nobel Laureate. So rest assured that Herbalife products are scientifically formulated to produce the desired results while documenting any warnings about possible side effects as required.
Finally, when your body becomes dehydrated, it can cause numerous side effects. As with any weight loss program, it is important that your body does not become dehydrated, so as you begin your weight loss program, it is important to consume enough water throughout the day.


Сомнително...ефедра не ќе да е арно,истата има медицинска примена како капки и го олеснува дишењето...но овде


after the FDA banned the use of Ephedra
Ја банирале сопричина,што значи и декане баш толку ко0мпанијата се грижи за нејзините потрошувачи,важно вие ослабете а за последици...здравје понатаму:toe:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
дефинитивно секогаш ке има луѓе кои го поддржуваат Herbalife, И луѓе кое изградиле негативно мислење за него, Слушнав за herbalife уште пред мнооогу години но како повеќето луѓе не сакав да поверувам за квалитети на производите, но пред 7 месеци решив да му дадам шанса, да слушнам нешто повеќе за него, за кратко време почнав да го козумирам и сеуште јадам Herbalife !
бидејќи луѓето најмногу го користеле за слабеење останало дека е препарат за слабеење, но тоа во суштина е заменски оброк направен од дехидрирани овосја зеленчук и се што ни е потребно а кое е невозможно да го внресиме со исхраната.(витамини минерали јаглехидрати протеини итн ) Но предноста е што шејкот(еден оброк) има САМО 217 калории па затоа може да се направи програм за слабеење.
Премногу сум задоволна од herbalife, најпрво сто конечно можам да си ја средам линијата но и за огромните здраствени подобрувања. Го сменив начинот на живеење, не осетно ...станував во 15h а сега денот го почнувам во 9 со енергија и преку целиот ден сум активна, немам недостаток на енергија, немам главоболки и најбитно за мене од коа зимам herbalife прекинав да се боцкам за менструални болки
Фала Herbalife!!!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
дефинитивно секогаш ке има луѓе кои го поддржуваат Herbalife, И луѓе кое изградиле негативно мислење за него, Слушнав за herbalife уште пред мнооогу години но како повеќето луѓе не сакав да поверувам за квалитети на производите, но пред 7 месеци решив да му дадам шанса, да слушнам нешто повеќе за него, за кратко време почнав да го козумирам и сеуште јадам Herbalife !
Негативно мислење воглавно градат луѓе кои не го пробале никогаш или кои го применувале несоодветно. Го користат како витамински напиток или исцеден лимон, а не како што си пропишува упатството. Несоодветно користење и негативизам на тие лица, не значи дека производот (производите) не чини. Дури и да не е погоден одреден производ за некого, ќе се најде друг производ -како што гледам имаат широка палета на производи.

п.с. морам да признаам и јас честопати заземам негативен став кон одредени производи или супстанци (конкретно не кон хербалајф), но со тек на време, промена на мислења и став кон некој производ е секогаш возможна, заради тоа и се отвораат вакви теми
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
1
a be malo,Herblife e osnovan uste pred 29 gdini i opstojal se dosega ima poveke od milijarda korisnici,.
ako nesto ne ti e jasno slobodno prasaj,ama ne se pravi deka razbiras nesto sto pojma si nemas sto e.
Herbalife e prasok,da,i sekoja druga hrana e kljukana so prasok i toa da,90% od hranata za deca i bebinja e prasok i toa da,...a be skoro vo se ima prasok,zdrav ili nezdravherbalife e dokazano zdrav proizvod za razlika od sekoja druga hrana.i e najmalku milion pati pozdrava od taa tvoja "zdrava"hrana od pazar.i da cel zivot go jademe toa jadenje,pa zatoa i ima tolku nezdravi,debeli,fizicki nesposobni luge.

i ako se razbiras nesto od hrana pisuvaj,a ako ne(kako i sto gledsam)ne samo mi trosi vreme so prazni muabeti,herbalife e dokazan i klinicki testiran proizvod,delo na dobitnik na nobelova nagrada,a ti slobodno ne go konsumiraj ama ne objasnuvaj za nesto sto pojma si nemas sto e toa.
prasok e,pa prasok e,se e denes prasok,samo dali ti toa si vo sostojba da go uvidis e prasanjeto.
za boldiraniot del,da imas pravo NE ZNAES I NE RAZBIRAS,a samo se inatis. trae 3 dena:pos2::pos2::pos2:pa toa e kojznae od koga matkano po pazari,kontejneri,podrumi i kade uste ne dodeka ti da go kupis,zreano i rasteno na sila(ne prirodno)prskano so trista otrovi,kljukano so trista prasoci za da bide pogolemo,pocisto i posocno na izgled,a prepuni so otrovi.
tuku dosadno mi e veke se da ti objasnuvam,....i brasnoto e prasok,zdravo e ili ne e?i brasnoto ima dolg rok na traenje,zravo e ili ne e?

slobodno ne go koristi herbalife,ama ne objsanuvaj za nesto sto navistina ne go razbiras.




EDNO PRASANJE IMAM DO SEZNAJKOTO ALEKS 67. TI KOA KE NASTINES I KOA IDES NA LEKAR, TI PREPORACUVAAT DA ZEMAS HERBALIFE ILI SVEZO OVOSJE I ZELENCUK? NA KRAJ KRAEVA POSETI NEKOJ DIET KLUB KAJ STO NE ZAVISAT OD NEKOI SI STRANSKI GOMNARII (PROSTETE NA IZRAZOT) TUKU TI PISUVAAT SOODVETNA ISHRANA VO ODNOS NA KRVNATA GRUPA. A TAA ISHRANA NAJMNOGU SODRZI SVEZI SALATI I OVOSJA! I DOSTA VEKJE NA SITE IM VIKAS NE VI OBJASNUVAM NISO NE RAZBIRATE.. BLA BLA. TI NA PAMET SI NAUCIL KAKO DA GI REKLAMIRAS BIDEJKI PLATA ZIMAS OD NIV I OD TOA STO GO POVTORUVAS PO 1000 PATI NE OTSTAPI. MALKU KAZI GO VO IZMENETA FORMA BAREM A NE NA SITE ISTO I NA KRAJ "NE OBJASNUVAM NE RAZBIRAS"

--- надополнето ---

i samiot proces na debeleenje(istiot sto bara sega proces na slabeenje) e uste mnogu ponezdrav.

herbalife ne e dieta,tuku zdrav nacin na ishrana,probaj pa posle objasnuvaj.
i so zdrava ishrana moze da se oslbi,da se kontrolira tezinata i da se popravi vo zavisnost sto ,koga ,kako i kolku ke vnesuvas,...i se razbira kolku i kako ke trosis.

da ima nejasno,od kaj gi nabavi tie (spored tebe)zdravi produkti?
i izvin i duso,ama ti bas si go odbrala ona vo koe si go rizikuvas zdravjeto(i kako i sekogas ne si n i svesna za toa),a ne vtoroto(kako sto si kazuvas ti(iako mnogu raboti ne gi razbiras).

hehehhee ama ova boldiranovo me ubi od smeenje:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:lkele kolku pojma nemas ne si ni svesna.poznatite i najzdravite,najvrvnite sportisti GO KORISTAT herbalife.
a to prvo probaj pa objasnuvaj,prasok da piekla be,uste da znaese sto e toa prasok na herbalife,a sto e praskok piknat vo se sto ti go narekuvas zdravo i normalno go jades mislejki deka jades zdravo,a ne ni znaes deka toa nema vrska so realnosta.

p.s. inaku temava e Herbalife,i normalno deka ke gi falam, sum gi probal,gi koristam i mnogu moi dragi osobi gi koriste ,gi koristat i ke gi koristat i zasto,zatoa sto se prezadivolni od istite...

ТИ ВЧЕРА БЕШЕ КАЈ Т.Н. “ВРВНИ СПОРТИСТИ“ И ИМ СПРЕМИ ПО ЕДНА ДОЗА ХЕРБАЛАФЈ ПРЕД НАТПРЕВАР А? БОЖЕ БОЖЕЕЕЕЕ.........

ТИ СЕ ЧУДАМ НА ПАМЕТОТ КОЛКУ КИКИРИТКА...

--- надополнето ---

i samiot proces na debeleenje(istiot sto bara sega proces na slabeenje) e uste mnogu ponezdrav.

herbalife ne e dieta,tuku zdrav nacin na ishrana,probaj pa posle objasnuvaj.
i so zdrava ishrana moze da se oslbi,da se kontrolira tezinata i da se popravi vo zavisnost sto ,koga ,kako i kolku ke vnesuvas,...i se razbira kolku i kako ke trosis.

da ima nejasno,od kaj gi nabavi tie (spored tebe)zdravi produkti?
i izvin i duso,ama ti bas si go odbrala ona vo koe si go rizikuvas zdravjeto(i kako i sekogas ne si n i svesna za toa),a ne vtoroto(kako sto si kazuvas ti(iako mnogu raboti ne gi razbiras).

hehehhee ama ova boldiranovo me ubi od smeenje:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:lkele kolku pojma nemas ne si ni svesna.poznatite i najzdravite,najvrvnite sportisti GO KORISTAT herbalife.
a to prvo probaj pa objasnuvaj,prasok da piekla be,uste da znaese sto e toa prasok na herbalife,a sto e praskok piknat vo se sto ti go narekuvas zdravo i normalno go jades mislejki deka jades zdravo,a ne ni znaes deka toa nema vrska so realnosta.

p.s. inaku temava e Herbalife,i normalno deka ke gi falam, sum gi probal,gi koristam i mnogu moi dragi osobi gi koriste ,gi koristat i ke gi koristat i zasto,zatoa sto se prezadivolni od istite...

ТИ ВЧЕРА БЕШЕ КАЈ Т.Н. “ВРВНИ СПОРТИСТИ“ И ИМ СПРЕМИ ПО ЕДНА ДОЗА ХЕРБАЛАФЈ ПРЕД НАТПРЕВАР А? БОЖЕ БОЖЕЕЕЕЕ.........

ТИ СЕ ЧУДАМ НА ПАМЕТОТ КОЛКУ КИКИРИТКА...

--- надополнето ---

se hranam jas so mnogu raboti(ni od daleku ne samo so herablife,so herbalife samo gi nadohnaduvam potrebite koi ne mozam da gi zadovolam so obicnata(OBICNATA a ne ZDRAVATA hrana(kako ti sto vikas).
duso Bekam i celiot klub LA galaxy konsumira herbalife,isto i Inter od Milano i mnogu drugi,odi proguglaj malku pa ke najdes(isto i cela rakometna reprezentacija na RM(osobeno Kire Lazarov).
a i da ne e taka...zasto nekoj kako Bekam na koj ne mu se neophodni sitni pari bi reklamiral nesto sto ne e zdravo i ako(da receme) i on samiot e uveren vo toa,zasto bi zastanal pozadi nesto za sto znae deka e nezdravo?zasto bi go rizikuval svojot ugled za sitni pari(ili pa mozebi mislis deka mu plakaat teski milijardi za da gi reklamira):tapp::tapp::tapp:
mojata ishrana malku tesko deka ke ja svatis(ne se sostoi od dve jabuki na den,edno jajce i sl.tuku e mnoooooogu slozena)

tuku i toa sto vikas site tie lazat,herbalife e samo edna ogromna kompanija(so poveke od milijarda zadovolni korisnici),koi sigurno uspeale se zivo da prelazat,samo tebe ne:tapp:


ШТО ИМА ДА СЕ ГУГЛ-УВА КОГА НА ИНТЕРНЕТ СВАШТА ПИШУВААТ. АМА ДОБРО ЧОВЕК КАКО ТЕБЕ СО ИСПРАНО МОЗОЧЕ, ВЕРУВА НА СЕ, КОЈЗНАЕ КОЛКУ ДОЛГО ТИ ТРЕБАЛО ДА НАУЧИШ ШТО ДА КАЖУВАШ ЗА ХЕРБА, ГЛЕДАМ НА СИТЕ ИСТО ИМ ОДГОВАРАШ... И ТОА ДА НЕ Е РЕАКЦИЈА НА ХЕРБАЛАЈФ? :salut:

--- надополнето ---

se hranam jas so mnogu raboti(ni od daleku ne samo so herablife,so herbalife samo gi nadohnaduvam potrebite koi ne mozam da gi zadovolam so obicnata(OBICNATA a ne ZDRAVATA hrana(kako ti sto vikas).
duso Bekam i celiot klub LA galaxy konsumira herbalife,isto i Inter od Milano i mnogu drugi,odi proguglaj malku pa ke najdes(isto i cela rakometna reprezentacija na RM(osobeno Kire Lazarov).
a i da ne e taka...zasto nekoj kako Bekam na koj ne mu se neophodni sitni pari bi reklamiral nesto sto ne e zdravo i ako(da receme) i on samiot e uveren vo toa,zasto bi zastanal pozadi nesto za sto znae deka e nezdravo?zasto bi go rizikuval svojot ugled za sitni pari(ili pa mozebi mislis deka mu plakaat teski milijardi za da gi reklamira):tapp::tapp::tapp:
mojata ishrana malku tesko deka ke ja svatis(ne se sostoi od dve jabuki na den,edno jajce i sl.tuku e mnoooooogu slozena)

tuku i toa sto vikas site tie lazat,herbalife e samo edna ogromna kompanija(so poveke od milijarda zadovolni korisnici),koi sigurno uspeale se zivo da prelazat,samo tebe ne:tapp:


ШТО ИМА ДА СЕ ГУГЛ-УВА КОГА НА ИНТЕРНЕТ СВАШТА ПИШУВААТ. АМА ДОБРО ЧОВЕК КАКО ТЕБЕ СО ИСПРАНО МОЗОЧЕ, ВЕРУВА НА СЕ, КОЈЗНАЕ КОЛКУ ДОЛГО ТИ ТРЕБАЛО ДА НАУЧИШ ШТО ДА КАЖУВАШ ЗА ХЕРБА, ГЛЕДАМ НА СИТЕ ИСТО ИМ ОДГОВАРАШ... И ТОА ДА НЕ Е РЕАКЦИЈА НА ХЕРБАЛАЈФ? :salut:

--- надополнето ---

Напишано од Almighty Nane
извини како што разбрав ти значи не јадеш храна туку само хербалајв конзумираш? зошто се е од контињери и само хербалајв е здавото нешто за јадење според тебе нели?иначе фактот да ти го потенцирам ХЕРБАЛАЈВ Е ПРАШОК сеедно дали е направено од "здрави"работи кој стварно не разбирам како може здравите работи да траат или да се претворат во прашок и да не изгубат од нивната хранлива вредност?кое свежо овочје или зеленчук или било што, што е здраво може да трае повеке од 3 дена? и извини ама не се инатам туку не можам да сватам како можеш да збориш дека се е вештачко од контињери и хемикалии кога цел живот го јадеме тоа јадење а хербалајв е само скап производ кој ке биде заборавен за некое време? јас стварно не знам како до сега сме опстанале без хербалајв :uvo:


Znaes, ni mene ne mi e jasno kako moze da reces za ona sto lezi po podrumi i garazi kaj zelen pazar i e prskano 5 pati deka e zdravo :nesvest:
Isto taka ne mi e jasno zasto ako Herbalife nema rezultati i ne e zdravo bi go reklamiral nekoj od kalibarot na David Beckam??? :kesa:


АЈДЕЕЕЕ ТЕБЕ ДА ТИ ДАДАТ 5000 ЕВРА НЕМА ДА ДАДЕШ ИЗЈАВА ЗА НЕКОЈ ВЕСНИК КАЈ ШТО ЌЕ КАЖУВАШ ДЕКА ХЕРБАЛАЈФ “ТИ ГО ПРОМЕНИЛЕ ЖИВОТОТ“
ДА НЕ БИДЕМЕ ЦИНИЧНИ АМА ТАКА Е, И ТИ ИСТОТО БИ ГО НАПРАВИЛА, ПА ЕТЕ И ДЕЈВИД БЕКАМ СЕ НАШОЛ ВО ИСТА СИТУАЦИЈА.
МАЈКА МИ КОГА ОСЛАБЕ ПОВЕЌЕ ОД 25 КГ ЗА 1 ГОДИНА САМО СО ЗДРАВА ИСХРАНА БАЗИРАНА НА СВЕЖО ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК И РЕДОВНО ПЕШАЧЕЊЕ, И БЕШЕ ПОНУДЕНО ОД НЕЈЗИНА ПРИЈАТЕЛКА АКО САКА ДА ЈА ПРИЈАВИ ЗА НЕ МИ ТЕКНУВА СЕГА КОЈА КОМПАНИЈА ТОЧНО, АМА ДА ДАДЕ НЕЈЗИНА СЛИКА ОД ПРЕД И ПОТОА И ДА И ПЛАТАТ ЗА ДА ИЗЈАВИ ДЕКА СО НИВНИОТ ПРОИЗВОД ОСЛАБЕЛА... МАЈКА МИ ОДБИ ЗАТОА ШТО НЕ САКАШЕ ЛУЃЕ ДА СЕ ЛАЖАТ ЗНАЕЈЌИ И САМАТА КАКО ОСЛАБЕЛА, БАШ НАПРОТИВ НА СИТЕ ИМ ДАВА СОВЕТ ДА ПРОБВААТ КАКО НЕА. ЕВЕ ЈА ДЕН ДЕНЕС НЕ СЕ ПОРПАВИЛА, ОСВЕН ЗА ПРАЗНИЦИ ПО НЕКОЕ КИЛЦЕ АМА ПОТОА СО ЗДРАВА ИСХРАНА СИ ГИ СИМНУВА!!!!!!!!!!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Постојат 3 работи за здрав начин на живот балансирана исхрана,вежбање и добро спиење.Herbalife и сите други такви велнес компании нудат маркетиншки трикови што еден ден ќе ги разбереш кога ќе се вклучиш во нутриционизмот и детално разбирање на состојките.Ништо не може да го замени еден оброк полн со јаглехидрати,протеини и масти.Помага за луѓе со брз начин на живот,ама цената е 3000 ден што може да си купиш и земеш основни продукти кој ќе се храниш цел ден.Не верувам во ваков систем затоа што е полн со маркетиншки трикови кој они се свесни и го применуваат тоа.Тие пари ги инвестирам во храна и суплементација од фирми што се веќе докажани а не некоја америчка фирма која користи МЛМ шеми легална пирамида.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Хаха.. штознам .. добар маркетинг има компанијава за да ве учи на здрав живот..
60-70 денари чоколадцата,над 2.000 денари напитоците .. немам ништо против али толку многу пари фрлање за нешто што може да се постигне со правилна исхрана не вреди..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Хаха.. штознам .. добар маркетинг има компанијава за да ве учи на здрав живот..
60-70 денари чоколадцата,над 2.000 денари напитоците .. немам ништо против али толку многу пари фрлање за нешто што може да се постигне со правилна исхрана не вреди..
Не само тоа сега има и Kyani MLM друга шема.Приказната им е смешна.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Постојат 3 работи за здрав начин на живот балансирана исхрана,вежбање и добро спиење.Herbalife и сите други такви велнес компании нудат маркетиншки трикови што еден ден ќе ги разбереш кога ќе се вклучиш во нутриционизмот и детално разбирање на состојките.Ништо не може да го замени еден оброк полн со јаглехидрати,протеини и масти.Помага за луѓе со брз начин на живот,ама цената е 3000 ден што може да си купиш и земеш основни продукти кој ќе се храниш цел ден.Не верувам во ваков систем затоа што е полн со маркетиншки трикови кој они се свесни и го применуваат тоа.Тие пари ги инвестирам во храна и суплементација од фирми што се веќе докажани а не некоја америчка фирма која користи МЛМ шеми легална пирамида.
Тука се 100% слагам со тебе ! Според мене Хербал Лајф не е ништо , освен маркетинг трик. Плус цените се изгор. Со многу помала сума можете истите хранливи продукти да ги внесувате.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Тука се 100% слагам со тебе ! Според мене Хербал Лајф не е ништо , освен маркетинг трик. Плус цените се изгор. Со многу помала сума можете истите хранливи продукти да ги внесувате.
Незнам во повеќето земји е забрането МЛМ шемата.Во САД не е.Сега има едно KYANI кое ми го рекламираа како природен продукт.Им реков природен е и арсеникот па зашто не го дишеш.Приказната е како во сај фи филм.Основачите отишле во Алјаска и нашле дека се здрави заради боровинката од Алјаска.Тие то го комбинирале со повеќе овошја за да добијата антиоксидансна бомба.Омега 3 мастите киселини што ги има највеќе во ленено семе и конопот коштаат 140 ден кг и овој ми ги продава за 60 евра.Јас не сум будала да дадам кеш за такви глупости.Сокот од нони го зголемувал нивото на азотен оксид во крвта што ти го добиваш со правилна исхрана а не со нони сокот.Дури инвестирале 300 милиони евра абе се маркентишки трик да те убедат дека тоа е правиот продукт за тебе.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
59
Поени од реакции
17
имав едно другарче што влезе у хербалифе фрли 500 евра за производи со некој си попуст божемски со надеж дека ќе ги продаде и ќе направи нешто кеш, плус мислеше дека ќе успее и да донесе некој друг у фирмава па и со тоа да земе нешто, и на крај шитна можда 30-40% од робата, другото му остана ќе му пројде и рок на траење кај и да е, така да се заеба гадно. а за производиве можам само да кажам дека се живо срање, можда се здрави не можам за тоа ништо да тврдам али дека немаат никаков ефект тоа можам да ви гарантирам, нити за слабеење за дебелите, нити за дебелеење за слабите, дефинитивно не вреди за тие пари
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
кои се условите за зачленување у ова хербалајф? слушам треба прво да дадеш пари за нивните производи па тек допрва да почнеш со работа а тоа сумите што ми ги презентираа денеска дека ги земаат малце ми се сумљиви...

3 месеци работеле и ми кажуваат суми од над 700 долари - дури имаше суми и од 2 000 долари месечно и тоа кај нас у македонија...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom