Hattrick - фудбалски онлајн менаџер

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
jas ja probaf i cekam RECENZIJA za igrava kaj so e sve objasnato
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
маркетар напиша:
а да ве питам како да ја подобрам атмосферата во соблекувалната оти ми е на 2 најниско ниво и да ве питам во врска со надоградувањето на стадионот да градам ложи и со колку места во ложите или пак да градам некои други трибини.
Има калкулатори за големина на стадион. Отприлика вака треба да ти се распоредени местата- 62.5% 25% 10% 2.5%

Total capacity: 12000 Terraces: 8000 Basic seating: 3000 Seats under roof: 1000 Seats in VIP boxes: 0

Мене ми е уште почетниот. Само би ти препорачал попрво да купиш играчи него да надградуваш стадион.

п.с. Маркетар, кој ти е тимот?
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Macedonian напиша:
Има калкулатори за големина на стадион. Отприлика вака треба да ти се распоредени местата- 62.5% 25% 10% 2.5%

Total capacity: 12000 Terraces: 8000 Basic seating: 3000 Seats under roof: 1000 Seats in VIP boxes: 0

Мене ми е уште почетниот. Само би ти препорачал попрво да купиш играчи него да надградуваш стадион.

п.с. Маркетар, кој ти е тимот?
FC Marketar (925439)

Država: FYR Macedonia
Regija: Strumica
Stadion: Goran Pandev Arena
Jezik: Hrvatski
Liga: # 4 u IV.14
Ukupna pozicija: 303

a koj e tvojot???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Вака сега. И кај Фантом и кај Маркетар видов дека имате weak тренер. Земете си боље тренер и купете си млади играчи за тренирање. Така се прават пари во хеттрик.

И огромна грешка што ја правев цел месец беше што играв и на лигашките и на пријателските натпревари со ист состав. Не треба така. Треба да имаш постава во зависност од тоа дали тренираш везњаци, напаѓачи, крила итн.

Него џабе пишувам вака, нема да ме разберете.
Идете на www.hottrick.org и све да сте прочитале од советите. Со две -три читања ја разбрав суштината.

Него не знам дали сте информирани, младата репрезентација до 20 години во Хеттрик се пласира на светско првенство за прв пат. :motor:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
имам само 1 000 000 и не можам да си најмам ноф тренер... сељачко е ова. дај кажете шо да прам, ќе ми пропадни тимот
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Macedonian напиша:
Вака сега. И кај Фантом и кај Маркетар видов дека имате weak тренер. Земете си боље тренер и купете си млади играчи за тренирање. Така се прават пари во хеттрик.

И огромна грешка што ја правев цел месец беше што играв и на лигашките и на пријателските натпревари со ист состав. Не треба така. Треба да имаш постава во зависност од тоа дали тренираш везњаци, напаѓачи, крила итн.

Него џабе пишувам вака, нема да ме разберете.
Идете на www.hottrick.org и све да сте прочитале од советите. Со две -три читања ја разбрав суштината.

Него не знам дали сте информирани, младата репрезентација до 20 години во Хеттрик се пласира на светско првенство за прв пат. :motor:
за репрезентацијата прочитав иако сеуште не сум баш во тек шо е и како со репрезентацијата ама со тек на време ќе обрнам внимание и на тоа.:)
а да се што сум купил сега беа се млади играчи до 21-22 години најстариот но имам слаб тренер оти нема пари за подобар:( и затоа се одлучив да градам на стадионот ВИП ложи надевајќи се дека од нив ќе имам поголем приход.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Fantom_oh напиша:
имам само 1 000 000 и не можам да си најмам ноф тренер... сељачко е ова. дај кажете шо да прам, ќе ми пропадни тимот
Треба да одиш во Training и после кликни на тоа доле.

CHANGE COACH

When you are changing coach, you can either recruit a new coach or make one of your old players coach. The cost depends on how good a coach you want.

Change Coach

Ама ипак малце пари имаш, ако не боље седи си со тој тренер сега за сега.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
го сменив тренерот. Не е нешо екстра, ама мислам дека барем е подобар. Толку беа парите...
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Прво, честитки до нашата У-20 селекција за пласманот ан Светско првенство...

Второ, видете кој има најдобар тим: ФК Тетово. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
знајме знајме... а да ни покажеше некоја вештина во раководењето?
П.С. од кај ке знам дека ја прифатил некој поканата за пријателска?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ајде форумџии, како помина првото коло од сезоната?
јас ги тепав ФК Волци со 5-1 дома, иако губев 0-1. јеа. вие сте на потег
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Fantom_oh напиша:
Ајде форумџии, како помина првото коло од сезоната?
јас ги тепав ФК Волци со 5-1 дома, иако губев 0-1. јеа. вие сте на потег
6-1 со Јехона КФ:zlo: :zlo: :zlo:
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
пораз од фк куманово на гостински терен 3-1 се чував за купот мамата:toe: :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom