Grand Theft Auto V

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Не можиш на full screen да ја играш?[DOUBLEPOST=1429807586][/DOUBLEPOST]Глупости вложив 1м во цигарите и само 17к чар, Има некој друг што праеше чар со оваа мисија?
Нормално дека можам, но ако играм на фулскрин не би можел да сликам...Сo PrintScr ми ги дава црни сликите
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки јас го решив проблемот со intel + amd одлично фукционира утре ќе направам видео како да го решите проблемот. Инаку за оние на кои им е потребно решение за да играат на послаб компјутер јас тоа го средив и фукционира одлично еве видео како да го решите.

 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Момци знае некој фикс? На мисијата getaway vehicle сум кога мењам возило од она ѓубретарското и после неколку секунди ти мења карактерот во Мајкл,ама мене коа ке ми се смени ми заледува и толку беше на играта пробав 5-6 пати ама досадно ми стана 6 пати истата мисија
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Преска играв околу 1 саат и ми крашна... сега на секои 5 минути ми избацува... ќе се затемни екранот и ништо не може да се прави.
Когај како му текне, налет. Вљда ќе имаат нов крак... овој избацува редовно. :(
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Бог да чува овиа sticky bombs.
Расипаа ми го The Big One. Кога го отвараш сефот и се сменеш у тревор, па после у Мајкл и закоче. Стварно нервира.

EDIT: Ако некој го има истиот проблем, има fix и за тоа. Место sticky bombs користи grenade launcher.
 
Последно уредено:

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Момци знае некој фикс? На мисијата getaway vehicle сум кога мењам возило од она ѓубретарското и после неколку секунди ти мења карактерот во Мајкл,ама мене коа ке ми се смени ми заледува и толку беше на играта пробав 5-6 пати ама досадно ми стана 6 пати истата мисија
1. Кога со Franklin правиш Ram на камиончето со парите, остани со Franklin во возилото и од прозор фрли го експлозивот на задните врати од превртениот камион и активирај го. Не смееш да излезеш со Franklin од неговото возило додека не ги разнесеш тие врати.

2. Кога ќе заврши пукањето и треба со Franklin да идеш до колата каде што си ја паркирал за бегство, на неколку метри пред таа кола фрли експлозив(sticky bomb) на земјата, и застани со камионот над експлозивот, излези тогаш од камионот и активирај ја. Значи и тука не смееш да ја фрлиш бомбата додека си на нога, мора додека си во возилото кое треба да го уништиш (ѓубретарското)

Исто и додека трае пукањето, освен RPG-то на Тревор, немој да користиш други експлозивни направи
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Мене предходно после 2-3 часа игра ми укопуваше ненормално играта, а сеа се оправи сама по себе и си фура без проблем :D Засега немам багови на мисиите и се надевам дека нема да имам :coffee:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
ебате играта ако играш по некоја шема како мораш да правиш за да не ти се укочи, дур не ја испеглаат не ни се мачам искрено .....
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
ебате играта ако играш по некоја шема како мораш да правиш за да не ти се укочи, дур не ја испеглаат не ни се мачам искрено .....
Ова ти е исто ко да се жалиш зошто телевизорот не ти работи шо си го украл.
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
За нас со интел+амд најдов за играта привремено решение со ауто кликер, утре ќе ви ги напишам чекорите што како.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
ne sum ja pustil denovive a neam ni net
mi iskoci registration required.. v3 li treba da simnuvam? so se desi so v4 bagnuvalo citav..

aj pratete mi link ne mozam da baram od tuka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom