Gley.mk (македонска национална стриминг платформа за гледање серии и филмови)

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.290
Ајде мала помош ако некој се соочил со ист проблем
Имам проблем со обнувување на претплатата. Имено, имам промена во платежната картичка, но никаде нема опција или не можам да најдам каде може да се ажурираат податоците за картичката за претплата.
Им пишав на контакт меилот, како и на фб но сеуште немам одговор
Помош?
 
Член од
5 април 2024
Мислења
4
Поени од реакции
2
Da li nekoj moze da mi go dade na test 2 do 3 dena svojot gley nalog. Čisto da vidam što se nudi od filmovi i serii, a i da se nasmeam pak so urnebesnite prespavci zasto na internet nemaet nigde da se gledaet starite sezoni?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.820
Поени од реакции
33.703
Da li nekoj moze da mi go dade na test 2 do 3 dena svojot gley nalog. Čisto da vidam što se nudi od filmovi i serii, a i da se nasmeam pak so urnebesnite prespavci zasto na internet nemaet nigde da se gledaet starite sezoni?
Ги имаш сите сезони на trackermk.
 
Член од
5 април 2024
Мислења
4
Поени од реакции
2
Kako da se logiram. Uspevam uspesno da napravam profil ama ne mi idet potvrda i verifikacija ko kje vlezam vo svojot email?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Kako da se logiram. Uspevam uspesno da napravam profil ama ne mi idet potvrda i verifikacija ko kje vlezam vo svojot email?
Провери во spam пораки да не стигнало ако не пријави им на Gley. Пиши им порака ба Facebook.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
992
Поени од реакции
653
Македонија Може, Салон Хармони и таквите слични серии, ги има?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Македонија Може, Салон Хармони и таквите слични серии, ги има?
Салон Хармони, Погрешно Време,Обични луѓе, Комедијанти, Булки крај шините, Белото Циганче, МНП, Волшебното самрче, Бушава Азбука, Чук чук Стојанче, Црвено жолто зелено.. се од МРТВ/ТВ Скопје и МРТВ попрво би пропаднала него да продаде или даде права на било кој друг да ја нуди серијата.

Единствено МРТВ ако се сетат да направат како РТС своја услуга за видео содржини но тоа ќе дочекаат некој идни поколенија може и никогаш нема да дочекаат.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
992
Поени од реакции
653
Салон Хармони, Погрешно Време,Обични луѓе, Комедијанти, Булки крај шините, Белото Циганче, МНП, Волшебното самрче, Бушава Азбука се од МРТ и МРТ попрво би пропаднала него да продаде или даде права на било кој друг да ја нуди серијата.

Единствено МРТ ако се сетат да направат како РТС своја услуга за видео содржини но тоа ќе биде за идни поколенија може и никогаш.
Ќе се сетат после свадба тапани. Кога имало часови за Бизнис, Македончето се има успано за нив и ги има утнато.

Штета, ако ги имаше тие серии, ај да речиш вреди, ама вака, клон од Netflix.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Ќе се сетат после свадба тапани. Кога имало часови за Бизнис, Македончето се има успано за нив и ги има утнато.
Зошто така мислиш. Еве ви нешто ново и интересно од јуни ќе почнат со епизоди.

Само не ми е јасно што мора да е на Јутјуб и Gley. Каков народ сме ние сите попрво би го гледале на Јутјуб отколку да плаќаат Gley.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
992
Поени од реакции
653
Зошто така мислиш. Еве ви нешто ново и интересно од јуни ќе почнат со епизоди.
Затоа што МРТ наместо да им даде лиценца и материјалите, седат како мисири куртонски.
Само не ми е јасно што мора да е на Јутјуб и Gley. Каков народ сме ние сите попрво би го гледале на Јутјуб отколку да плаќаат Gley.
Изгледа можеби сакаат да привлечат луѓе со прва сезона на јутјуб па после 2ра да биде екслузивно на Глеј.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Затоа што МРТ наместо да им даде лиценца и материјалите, седат како мисири куртонски.
Изгледа можеби сакаат да привлечат луѓе со прва сезона на јутјуб па после 2ра да биде екслузивно на Глеј.
Од државни фирми ретко ќе најдеш на подршка.

А проектов е смислен од јутјуберот Стефан Лазаров ама искрено колку што е добар потегот толку е и глуп. Ако направил некој договор верувам за некакви пари со Gley тогаш 100% подржи ја македонската фирма Gley.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom