Gaming pc Build..

Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Ја мислев фирма за алтернатор дека е.
Незнам колку треба да си глуп да незнаеш дека ps e конзола ако од мене го дозна ова свака ти част имаш орден за глупост.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
2
Незнам колку треба да си глуп да незнаеш дека ps e конзола ако од мене го дозна ова свака ти част имаш орден за глупост.
Брату , не знам од кај си и не знам дали знаеш "државичево" у какво стање ни е.. а камо цел свет.. и сеа на сева оваа криза мислиш ли дека е паметно да се даде 2000 евра на компјутер на кој што има најава дека генерациите идат надаље и надаље и појаки и појаки игри .. постепено ќе си се надоградува компјутерот ... едвај собрав 1200 евра година дена.. сеа треба да собирам уше 800 евра за на крај коа ќе ги соберам да треба да додадам уше 400-500 евра на додатоци и екрани..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.726
Поени од реакции
7.316
Незнам колку треба да си глуп да незнаеш дека ps e конзола ако од мене го дозна ова свака ти част имаш орден за глупост.
Незнам колку треба да си глуп иронија да не сватиш свака част. :ROFLMAO:
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Брату , не знам од кај си и не знам дали знаеш "државичево" у какво стање ни е.. а камо цел свет.. и сеа на сева оваа криза мислиш ли дека е паметно да се даде 2000 евра на компјутер на кој што има најава дека генерациите идат надаље и надаље и појаки и појаки игри .. постепено ќе си се надоградува компјутерот ... едвај собрав 1200 евра година дена.. сеа треба да собирам уше 800 евра за на крај коа ќе ги соберам да треба да додадам уше 400-500 евра на додатоци и екрани..
Значи вака последен пат ќе кажам кога инвестираш во пц инвестираш во нешто што се нарекува вредност или value односно можеш да си ги вратиш парите оти пц то е и за работа значи може да анимираш да програмираш да дизајнираш страници да работиш сметководство било што и да си ги вратиш тие 4000 евра а во конзола ако инвестираш си ги фрлил парите и затоа не вреди
Автоматски споено мислење:

Незнам колку треба да си глуп иронија да не сватиш свака част. :ROFLMAO:
Не се вади сега помина магарето на мостот
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
2
Значи вака последен пат ќе кажам кога инвестираш во пц инвестираш во нешто што се нарекува вредност или value односно можеш да си ги вратиш парите оти пц то е и за работа значи може да анимираш да програмираш да дизајнираш страници да работиш сметководство било што и да си ги вратиш тие 4000 евра а во конзола ако инвестираш си ги фрлил парите и затоа не вреди
абе ја знам што е инвест не се секирај.. 1060ти имам уште од 2017 а пред тоа бев на 1050ти така да ред по ред.. не за џабе се рекло капка по капка.. а притом ја од ништо горе наведеното не планирам туку само за гејминг на почетокот да ми ги чита овие фамозни фпс игри квалитетно ко (Валорант,Цс2,Пубг,Кол оф Дјути итд итд.)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.726
Поени од реакции
7.316
Не се вади сега помина магарето на мостот
Магаре можда поминало незнам то јас, али тоа не е тема за тука оди во Агрономија и Сточарство.
Автоматски споено мислење:

Ајде сеа, немој да се вадиш, гарант гуглаше во меѓувреме.
Да гуглав соодветен одговор на толку лупање зелени.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Чим толку пари даваш не глеам поента да инвестираш во веќе мртов сокет во скоро 2024 година.
Оди си со 7600х или 7700 па после можиш да надоградиш гпу. или евунтално 13400ф или 13600кф тука ти се со цена.
Ако немаш гпу, земи си од форум ит.или групи по ФБ пред некој ден имаше 6700xt 12 GB za 13.000,или 3070 шо нема смисла да одиш со 3060 па и 350 евра :vozbud: твој пари твој избор.
Ако би градел сеа ПЦ, така би направил. Се ново, освен гпу
 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
искрено 3060 графичка од она што читам и гледам по интернет од стримери и слично е скалило кое сите го скокаат. По мене или почекај да собериш пари за 3070/80... серија 40..., или ако веќе сега ти треба оди со некоја полоша за да ја замениш кога ќе имаш пари.
Вака ем си на средина, ем никогаш нема да вратиш парите, ем цело време уште не купена размислуваш да ја смениш. Џабе фрлени пари ...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
искрено 3060 графичка од она што читам и гледам по интернет од стримери и слично е скалило кое сите го скокаат. По мене или почекај да собериш пари за 3070/80... серија 40..., или ако веќе сега ти треба оди со некоја полоша за да ја замениш кога ќе имаш пари.
Вака ем си на средина, ем никогаш нема да вратиш парите, ем цело време уште не купена размислуваш да ја смениш. Џабе фрлени пари ...
Еве бенчмарк. Една од најјзафтевните игри за 2023. Има на видеото 1080п медиум со DLSS мака вади да извај 60 фпс
 
Член од
29 април 2012
Мислења
361
Поени од реакции
238
Ја би купил ПС4 Про Jailbrek со солиден комјутер за секојдневна заебанција
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.926
Има графички половни на ит форум продаваат, за едно 500 евра можеш да вртиш и 3080ти. А за уште поефтино и АМД 6800.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.726
Поени од реакции
7.316
Има графички половни на ит форум продаваат, за едно 500 евра можеш да вртиш и 3080ти. А за уште поефтино и АМД 6800.
Половни графички не би земал има многу користени за мајнинг на продажба.

Ја би купил ПС4 Про Jailbrek со солиден комјутер за секојдневна заебанција
Нема да има подржка ПС4 најновите игри ќе се само за ПС5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom