Game of Thrones

Ф

Флеш

Гостин
А и сочуство до нашиот почитуван член @Берик Дондарион .....Почина неговиот лик .....У стил,и ти сине Бруте,со 100 ножа у грб :pos:Клигејн ју хеф а мишн ...А он се упишкал од трауми од детството од огнот.Гоу сејф Арја ...:busi:
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.850
Поени од реакции
23.135
Aиии тотално се разочарав од епизодава.
И сеа што, дојдоа тиа бам бам бам, и сјебаа водство ко Атланта Фалконс у супербол?

Цела оваа мука за што, да го убијат Бран. Нит кој е, нит зашто е.

А и она борбана бем ти борба и сцене, пола епизода мрак.
 
S

ski

Гостин
Ајра :facepalm:... луге дај научете прво како се викаат ликовите во серијата па после пишувајте рецензии.
 
Ф

Флеш

Гостин
Aиии тотално се разочарав од епизодава.
И сеа што, дојдоа тиа бам бам бам, и сјебаа водство ко Атланта Фалконс у супербол?

Цела оваа мука за што, да го убијат Бран. Нит кој е, нит зашто е.

А и она борбана бем ти борба и сцене, пола епизода мрак.
Бран доби катаракта на очи и цела епизода беше у кома.Испоуби ја цела посада карактери,дојде кралот и толку беше .....Шо праел Бран .....Глеал порничи :cool:
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
36
Сега во три епизоди да се испотепат со Серси и толку[DOUBLEPOST=1556505809][/DOUBLEPOST]
Ајра :facepalm:... луге дај научете прво како се викаат ликовите во серијата па после пишувајте рецензии.
Ок извини грешка напишав и што сега? Не ти текна кого мислев ??
Само да се напише нешто
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.850
Поени од реакции
23.135
После такво епизодиште прошла недела, да ни сервираат ваква лимунада епизода.
Хрк пу
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
Ne znam za vas, mene mi beshe epic epizoda, so kraj koj voopshto ne go ochekuvav. :D da ne pisuvam spojler uste sega, neka ostane na ova.

Inaku da, prilicno temni bea scenite ama razbirlivo e. A za Bran, vidovte shto napravi na krajot, dovolno e. :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Сега ќе се избацат со коментари како GOT е политичка драма и од почеток битното е само кој ќе седне на престолот.

White walkers и Night King се само side plot. Се што е магично и натприродно во серијата е само side plot.

Останаа 2 кралици. Едната со платена војска која не е од Westeros, другата со пљукни залепи војска само од Westeros(се сврти приказната за foreign invader) и два змеја кои се потрошени после "биткава".

Е**те воените стратези
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Прилично сум разочаран од повеќето сцени како некое дете во градинка да ги пишувало. Стварно не ми е јасно како поминало ова низ лупа на повеќе „врвни“ продуценти.

П.С Ако испадне дека после 8 сезони white walker-иве немаат никакво значење ќе бидам причично збунет.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
Прилично сум разочаран од повеќето сцени како некое дете во градинка да ги пишувало. Стварно не ми е јасно како поминало ова низ лупа на повеќе „врвни“ продуценти.

П.С Ако испадне дека после 8 сезони white walker-иве немаат никакво значење ќе бидам причично збунет.
Shto podrazbiras pod "nikakvo znachenje"?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Shto podrazbiras pod "nikakvo znachenje"?
Баш тоа. Ако еден од главните негативци во шоуто згасне без никакво објаснување тоа значи дека нема суштина во себе т.е значење.

П.С Еве на пример неколку прашања кои се? од каде се? зошто се? (Освен тоа дека е создаден од forest kids буквално ништо не се знае за него/нив)
П.С2 Од претходните постапки може да се заклучи дека Night Kind не е без мозок како wight-овите па ваљда во следна епизода ќе има некое образложение иако не очекувам премногу.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.753
Поени од реакции
63.241
Toлку очекувана битка, билдана со сезони, за така да ја покакаат со ноќ, чад, и мраз, така да, добри 40% едвај се гледаат? Изгледа, не им се трошеле екстра пари за подобри визуелни ефекти во одредени делови од епизодава.

Ја претерале со last ditch efforts кај многу карактери, Џон, Денерис, Бриен, Џејми... Патем, не го очекував делот со Арја, но ме занима што правеше Бран цела епизода?

Сконтавме по 30-40 минути дека имаат страв во коски, дека им се ближи крајот, колку се надмоќни Мртвите. Се потоа беше непотребно одлагање на она што се случи на крајот.

Аll in all, доста добра епизода, само ете, мали замерки :D.

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.594
Поени од реакции
52.421
Тотално очекував твист со варгањето на Брен, а кога му се приближи мислев fist bump ќе направат.
Јас очекував да му се поклони :toe:


И пак ќе кажам, преферирам уште 3-4 епизоди како претходната.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.747
Поени од реакции
9.874
Смртна казна за сите што напишале буква во сценариово. Не Сапочник, Спилберг, сценографии курци палци...ништо не го покрива шлајмов од сторија. Ќе чекаме нова книга, јбг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom