Game of Thrones

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
The problem is that a scene from the Season 5 finale shows the three Snakes and Ellaria watching as the ship carrying Trystane sails off for King’s Landing. Yet, somehow, two of them, Obara and Nym, magically appear on the ship to kill the Dornish heir in the first episode of Season 6.


Го искоментиравте ова?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Овој дел мислам дека и не е толку спорен. Возможно е по оваа сцена двете сестри со мал чамец да стигнат до бродот и да се качат на него веројатно со помош на некој од внатре.

Делот со кучињата при битката на Бриен е језив. Од друга страна кучињата што го гонеа Теон додека тој бегаше мислам дека беа различни од овие, мене овие ми личеа на ловџиски кучиња.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ама овие силувачи и убиици се наши, домашни, а другиве дојдени преку граница се платени од СОРОС и ЦИА да го рушат библискиот Железен трон и пастирот Томен. ;)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
може некој у порака да ми пише каков мастер план имал кралов од Дорн?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.254
Поени од реакции
5.224
Катастрофа првава епизода толку имаше cringe моменти што морав да мотам фаст форвард, прв пат ми се дешава ова кога глеам нова епизода.
Толку лош дијалог обид за хехе шеги и проста досада..........од толку интересни ствари што можеа да поминат Џуџето и Вагинастиот они за курови збореа....................за Арја више свативме дека и е тешко и дека трењира да им ја скрши кичмата на оние на татко и и брат и што им ја скршија...............
Џејми таман се спушти на земја последниве сезони стана симпатичен лик пак почна да збори за одмазди и доминации како ништо да не поминал претходно.................катастрофа
Едино на последната сцена со црвената имав филинг дека гледам Game of Thrones а не шпанска серија.
 
D

Daedalus

Гостин
Џејми таман се спушти на земја последниве сезони стана симпатичен лик пак почна да збори за одмазди и доминации како ништо да не поминал претходно...............
Ќерка му ја убија. Не е Сидарта ебаго. :D Али може тоа го напраи за да ја смири Серсеи у стилот на „смири се, не праи избрзани постапки, ќе ги заебеме заедно...“пошто отиде оваа јабана, ќе иде Алаху Акбр кај змииве у брза иднина.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Што беше сцената со Бријена кога се тепа со овие? Ја изгледав епизодава, си викам, чеј бе, што се деси со кучињата, ги имаше и после ги снема за време на тучата. Пуштам пак и што да видам!
Доаѓа оваа со Подрик и го шибаат првиот. Како што тече сцената со тучата, кога Бријена
Што беше сцената со Бријена кога се тепа со овие? Ја изгледав епизодава, си викам, чеј бе, што се деси со кучињата, ги имаше и после ги снема за време на тучата. Пуштам пак и што да видам!​
Доаѓа оваа со Подрик и го шибаат првиот. Како што тече сцената со тучата, кога Бријена паѓа, дава за секунда момент кадешто стојат двајца што ги држат кучињата, кучињата нит лаат нит ништо и двајцава не мрдаат, не ги пуштаат од ланец и ја гледаат тучата (ептен ужасно ја снимиле сцената се гледа дека требало да стојат од страна).
После кога се тепа Бријена, има момент кајшто Тион заедно со фациве одма покрај него и кучињата, си стојат и гледаат дур се тепаат овие.


Следен момент, исчезнуе тој што ги има кучињата у рука, заедно со кучињата и све тоа и доаѓа последниот лик, се тепа тука ау со Подрик и Тион го убива. Па почиње заклетвата и тие срања. Кучињата аш буба, ко да ги немало...
znaci vi kazav okolu kucinjata toa se BLACKHAUNDI toa se kucinja tragaci sledat traga i koga ja naogjaat celta tie samo ja markiraat i ne ja napagjaat ,ne se toa pit buli i dobermani toa se miroljubivi kucinja koi se koristat za lov na krupen divec ,potraga na isceznati osobi,ronaogjanje na narkotika itn itn vo svetot vazat za najdobrite tragaci miris star i do tri dena mozat da go odredat . vo makedonija za zal go nema ovoj vid cenata na malo kutrence e 600 e i toa kastrirano .
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
znaci vi kazav okolu kucinjata toa se BLACKHAUNDI toa se kucinja tragaci sledat traga i koga ja naogjaat celta tie samo ja markiraat i ne ja napagjaat ,ne se toa pit buli i dobermani toa se miroljubivi kucinja koi se koristat za lov na krupen divec ,potraga na isceznati osobi,ronaogjanje na narkotika itn itn vo svetot vazat za najdobrite tragaci miris star i do tri dena mozat da go odredat . vo makedonija za zal go nema ovoj vid cenata na malo kutrence e 600 e i toa kastrirano .
Bloodhound не blackhound... Поентата на муабетот не е какви кучиња се во реалноста туку што наеднаш ги снема од сцената... Плус и Теон ги најави како екстремно крволочни... самиот факт што покажаа BLOODHOUND кучиња а не некои крволочни раси е утка...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.433
znaci vi kazav okolu kucinjata toa se BLACKHAUNDI toa se kucinja tragaci sledat traga i koga ja naogjaat celta tie samo ja markiraat i ne ja napagjaat ,ne se toa pit buli i dobermani toa se miroljubivi kucinja koi se koristat za lov na krupen divec ,potraga na isceznati osobi,ronaogjanje na narkotika itn itn vo svetot vazat za najdobrite tragaci miris star i do tri dena mozat da go odredat . vo makedonija za zal go nema ovoj vid cenata na malo kutrence e 600 e i toa kastrirano .
Не си бил на лов изглеа...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
znaci vi kazav okolu kucinjata toa se BLACKHAUNDI toa se kucinja tragaci sledat traga i koga ja naogjaat celta tie samo ja markiraat i ne ja napagjaat ,ne se toa pit buli i dobermani toa se miroljubivi kucinja koi se koristat za lov na krupen divec ,potraga na isceznati osobi,ronaogjanje na narkotika itn itn vo svetot vazat za najdobrite tragaci miris star i do tri dena mozat da go odredat . vo makedonija za zal go nema ovoj vid cenata na malo kutrence e 600 e i toa kastrirano .
BlackHound ти е ова:



Урбан мит/криптоѕверка. Не личи баш на она што го покажаа на GoT.



......


Кога ќе размислам, ќе беше уште повеќе интересна приказната на Мартин ако навистина Болтонси имаа BlackHounds како што Старксовци имаат DireWolves :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739


Небеше толку лоша шегава бе. :D

Ама за серија во која од прва епизода имат инцест и сечат глави тотално непотребна.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Има некој стрим за епизодава попосле или да се чека до сабајле?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom