Game of Thrones

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
аххх овие книги што ли прават на секоја страна по минимум 3 мислења има каде што се спомнати... замислете колку ќе беше подобра серијата да ги немаше никој прочитано и никој да не ''погодуваше'' што би се случило...
За воља на вистината ни еден од мене, Бастерд, Тегла, Хурин, Дарлинг, Едард, Чеинс, Срце ви нема спојлнато ниту расипано нешто. Ние коментираме само откако ќе заврши епизодата/сезоната, проблем си имате во темава со тие што се спојлнале несакајќи па сеа сакаат да се истурат врз другите и да заебат друг.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.520
аххх овие книги што ли прават на секоја страна по минимум 3 мислења има каде што се спомнати... замислете колку ќе беше подобра серијата да ги немаше никој прочитано и никој да не ''погодуваше'' што би се случило...
и шо ти нешто ко ослепе кога го прочита зборот книга?
спојлери не се ставаат, никој не пишува за дејствијата во книгата, и пак плачете.

Не сериозно, ко ние што сме читале да сме непосакувани на темава...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Халелујах :D Кога ќе дојде поглавје од Денерис да земеш три кафиња + кока кола + ред бул
Не можам да се одлучам што би ми било потешко од тоа што ми кажа доколку треба да бирам. Дали поглавје со Денерис, или поглавје со Бриен и Подрик :D (ми текнува кога зборевме последниот пат дека ми кажа и со Бриен го тупеле ептен таму).

Подеднакво тупа е и таму. Разликата е што овде можеш да ја видиш гола.
Не знам друже, можеби е ствар на личен вкус. Мене ми е баш интересна во серијата, не се имам пожалено за ниедна сцена во која глумела. Ова зборам што сум прашувал повеќе читачи за споредби, и тие прилично се едногласни дека подобра е него ли во кни ... јас сум геј (автоказна :D).
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
За воља на вистината ни еден од мене, Бастерд, Тегла, Хурин, Дарлинг, Едард, Чеинс, Срце ви нема спојлнато ниту расипано нешто. Ние коментираме само откако ќе заврши епизодата/сезоната, проблем си имате во темава со тие што се спојлнале несакајќи па сеа сакаат да се истурат врз другите и да заебат друг.
Зш бе мене ме нема у набројаните, и јас сум читач ... kinda .... првата книга ... негде до пола :D

Nevermind, сакав да кажам и јас дека немам намерно спојлнато да му уништам некому момент/уживање.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
и шо ти нешто ко ослепе кога го прочита зборот книга?
спојлери не се ставаат, никој не пишува за дејствијата во книгата, и пак плачете.

Не сериозно, ко ние што сме читале да сме непосакувани на темава...
Ама зато се отепавте од споредби, после секоја епизода. Ко демек то нас нешто ќе ни значи. И онака не можиме да ги споредиме. И шо корист ако пишиш овде дека не е исто ? Пиши си кај книгите и ќе си дискутирате шо и како.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Станис зеде кредит од Iron Bank of Braavos , собра огромна војска и сега почнува операција за консолидирање на Северот , очекувам да почнат борбите со Болтон за превласт .
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.520
Ама зато се отепавте од споредби, после секоја епизода. Ко демек то нас нешто ќе ни значи. И онака не можиме да ги споредиме. И шо корист ако пишиш овде дека не е исто ? Пиши си кај книгите и ќе си дискутирате шо и како.
Епа не знам, викаш демек не ти значело, тогаш што ти смета?
 
T

Torchyrus

Гостин
и шо ти нешто ко ослепе кога го прочита зборот книга?
спојлери не се ставаат, никој не пишува за дејствијата во книгата, и пак плачете.

Не сериозно, ко ние што сме читале да сме непосакувани на темава...
Не пишувам во темава само читам и доста работи од тука за серијата ми стануваат појасни ама сум налетал и на спојлери дефинитвно. Можеби не биле од тие што ги спомнаа во првиот цитат,however.. има и некои што наметнуваат дека ова не е тема за книгите туку за серијата, а сепак се прават компарации секакви, во книгите не беше вака овој таму не умре трет беше појак кога му ја распрснуваа главата беше над него -_- итн итн...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Даенерис во јас сум геј сезонава требаше да има секс со помошничката. Сеа ви значат книгите? :icon_lol:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Епа не знам, викаш демек не ти значело, тогаш што ти смета?
Ми смета дека не знајте оти така пишувате. Нешто како фалење ви иди дека сте ги прочитале ?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.182
Поени од реакции
25.853
Не знам друже, можеби е ствар на личен вкус. Мене ми е баш интересна во серијата, не се имам пожалено за ниедна сцена во која глумела. Ова зборам што сум прашувал повеќе читачи за споредби, и тие прилично се едногласни дека подобра е него ли во кни ... јас сум геј (автоказна :D).
Во серијата има визуелизирани змееви, визуелизиран секс, визуелизирано френдзонирање. :D Тоа во книгите е само опишано и затоа не е толку интересно. Одлуките и се крајно детски, а развојот на настаните без никакво темпо. Ни самата не знае што сака да направи. Тоа во серијава одлично го прикажаа со сцената во која робот побара пак да работи за својот господар.

Тоа го немаше во книгите и беше одличен додаток, бар за мене. Значи дека ако вампирот пцојса пред да го заврши серијалот (што е многу возможно), работата ќе ја продолжат луѓе што го имаат истиот поглед за тоа како дејството треба да се одвива.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не е до спојлери, до rage-от кон серијата е.

Ве разбираме дека сте разочарани затоа што некои работи во серијата се променети, разбираме дека тие работи може и се битни.
The starting point е дека не не интересира како е во книгите. Не не интересира дали Станис е кул, пошто во Серијава беше папучар и досаден. Не не интересира дека кучкичето е досадна, пошто тука не беше до скоро.
Тоа е поентата, се сјебува character development-от со вашите контра-ставови за ликовите. На крај еве, полека испаѓа онака како што викавте, Калиси станува досадна а Станис „кул“ (my ass кул, Давос FTW)***.

Значи ова е став на грото од тие што ја глеаме само серијата, значи со намера продуцентите фрлаат такво светло на одредени ликови. Дали со тоа вршат добра работа, или лоша, мислам дека е фер да дискутирате во другата тема. За тоа што не интересира ќе прашаме, и ќе дообјасните, за тоа вршите одлична работа, ама многу сте арогантни кога некој book readers loved лик овде добива критики или обратно.

*** Значи тука е тоа, реверзибилно спојлерисување, вие го перцепирате ликот по 5 книги, ние по 3 книги (4 сезони нели), шо е баеѓи.

А за спојлери у права смисла, знаеме кој ретарди трескааат, гугл атеншн whores.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Сеа ќе оформиме анти Санса - Марџори оска па ќе видите што е пропаганда :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom