Football Manager 2013

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
David Alaba e must - buy.
Го ѕирнав на демото, на почеток е повреден, ама конечно еден одличен лев бек, а да не кошта 3 милијарди. Мислам на почеток може да се земе за 16-20 милиони што е пристојна цена (е за другите сезони не знам, тоа кога ќе играм фул верзија).
Иначе кога сме кај трансферите, веројатно доста од вас го видоа Џагоев кој за фри се зима во јануари, после Демба Ба можеш да го лапнеш за 8 милиона и добиваш добар напаѓач (а може да игра и лево крило), а одличен е за тимови од калиброт на Тотенхем пример. Интересното е што цената му е околу 15 милиони, а можеш да го купиш за точно 8 ( и не можат да ти одбијат :D). Исто таква е ситуацијата и со еден бразилски младич, Wellington Nem, (цена околу 11, се купува за 4). Искрено не го знам каков фудбалер е, али според тоа што викаат скаутите, екстра играч за таа цена, природна му е AMC, а може да игра лево/десно крило и напаѓач. Тие се трансферите кои се интересни. Тука можеби би ги вбројал и Андерсон/Албиол (од трансфер листа), секако во зависност од тимот со кој играш, буџетот и за која позиција ти треба играч. А да, да не заборавам. Можете да го позајмите Ел Шарави и да ставите future fee 15-20 милиона ( ова е супер посебно ако играш со побогат тим, а и за едногодишна позајмица секако е добар).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
9.247
Не бев во можност да ја спуштам играва...Некој совет од вас засега пошто се споменува проблем со кракот, а гледам на Замунда има 2 торенти за спуштање, или да почекам уште??
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
Не бев во можност да ја спуштам играва...Некој совет од вас засега пошто се споменува проблем со кракот, а гледам на Замунда има 2 торенти за спуштање, или да почекам уште??
Почекај, кога ќе има добар крак, верувам Skidrow ќе информираат одма.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
291
Поени од реакции
405
Ја спуштив играва од замунда и инсталирав но по неколку мин играње ми покажува crash dumps така нешто беше и се исклучува.Некој да не знае лек за тоа некој?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ја спуштив играва од замунда и инсталирав но по неколку мин играње ми покажува crash dumps така нешто беше и се исклучува.Некој да не знае лек за тоа некој?
Лекот е на листата на чекање . :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
За жал нема да ве дружам овојпат, моево срање PC е премногу слабо за играва :( Би можел да играм само ако отворам една лига, али сите знаеме дека не е тоа тоа, башка дури и така мислам дека многу ќе ми кочи, па и плус што ја преферирам да играм со апла слаби екипи од League Two, Conference, Blue Square North/South... Такада се гледаме ако некад земам подобар компјутер :unsure:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Apparently you can "fool" de demo into continuing playing after the usual 6 month expiration date.

You need 2 things, first you need the pirated copy of the game, the skidrow one will work just fine. Then you need Steam installed and the FM 2013 demo as well.

1. Using the pirated copy, start a new game with the leagues and details you would like;
2. When you reach the "add manager" part, go to the FM menu and save your game without adding the manager;
3. Go to your save location and rename the save file extension to "QFM", example - game1.QFM
4. Start up de FM 2013 demo and when it asks you which quick start to use, point it to the save file you renamed;
5. Play the game normally and it should proceed beyond the lockout point with all the features you would expect from the full version.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.468
Поени од реакции
13.958
На замунда во коментарите пишуваа дека можело да се игра на тој начин. Неам време сеа, нека проба некој друг и нека каже.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Сега ќе го спуштам демото да видам .
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
Ам, а зошто мислам дека заради тоа можеш да добиеш бан на стим акаунтот? Не сум сигурен, но мислам дека тоа може да ти се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom