Fingerboarding

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
П

Паган-др

Гостин
Има ли некој што се занимава со ова? Ollie, Kick-Flip итн. Ова е одлично хоби, со оглед на тоа што не бара многу работи освен фингерборд. :)

Јас со ова се занимавам негде 2 месеци, само во последно време помалце посветувам време на тоа. Кои трикови ги знаете? Каков фингерборд имате?

Еве да се почастиме со некое видео. :)




 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Имам игра на ајфонов со ова :smee:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
кај да најдам ваков скејт да речам....? :D
 
П

Паган-др

Гостин
кај да најдам ваков скејт да речам....? :D
Има во Sport Life одма до ЈБТ, во Смајли во Аеродром (таму мислам беше продавницава). Во Спорт Лајв има две цени. 400 денари No Rules скејт, 600 денари Teck Deck. Нема никаква разлика помеѓу овие два скејта, све е исто, само фирмата е различна. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Со ова се заебавав ко мал, имав 2-3 скејта и ги летав преку лубеници на одмор. :)

Само, мора ли курназов вака силно да го спушта со раката по скок, крши филм - мислам дека на спотот на Моби беше покул направено.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Lame.

Пробај со вистински скеј ollie, kick-flip, w/e... ЧдркЧ
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Има во Sport Life одма до ЈБТ, во Смајли во Аеродром (таму мислам беше продавницава). Во Спорт Лајв има две цени. 400 денари No Rules скејт, 600 денари Teck Deck. Нема никаква разлика помеѓу овие два скејта, све е исто, само фирмата е различна. :)
a ова додатоциве се продаваат овде или само скејтот ?
и колку пари се ако се продаваат од прилике.. :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ууф, интересна работа ова. Него со тоа што се купува скејтчето 400~600 ден., со него даваат и овие што се на стазата, или тие посебно се купуваат?

 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Сум пробал со овие и не ми е филмот нешто многу, иако е интересно за занимација.
Сепак, со вистинскиот е филингот.:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
иам едно tech deck
незнам да го возам
едно прашање, со која нога се буткате?
 
П

Паган-др

Гостин
Ууф, интересна работа ова. Него со тоа што се купува скејтчето 400~600 ден., со него даваат и овие што се на стазата, или тие посебно се купуваат?
Рампите посебно се купуваат. Ама иста таква можеш и home-made да направиш. :)
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
кај мене низ мало копилјаците си играат со ваки и еднаш пробав ама не ме бива.:toe:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
Само што помислив да направам ваква тема,и ја најдов оваа.Пред некое време фингербордингот ми стана преокупација.Минатиот викенд го купив првиот фингерборд,Tech Deck - Finesse,гледам туторијали,уште сум почетник али планирам ова да ми прерасне во хоби.Неделава ке земам уште некој.Иначе некаде прочитав дека живееш у КВ,близу Дуња,па може и да се најдеме некогаш натака,таму живее девојка ми =)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
400 денари за скејт43 олкицко :s Со овие пари ќе се најадам и напијам како човек Кај Злате или во Амигос
 

Kajgana Shop

На врв Bottom