FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.587
Поени од реакции
52.415
Многу лесно се собира албумот, јас го собирав и предходниот од 2010, за 2-3 недели го собрав. Многу лесно се менуваат дупликати, знам на минатиот албум, ги ставив сите дупликати што ми беа за последната сликичка што ми фалеше, за 15 минути ми ја дадоа :icon_lol:.
Штета што неможе да се види предходниот албум :/
Па ако секој ден отвараш по 5 пакетчиња, за околу 20 дена се собира.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Пак ми го направи истото, стои дека денес сум земал гратис пакетче од играта (што не е точно, така си стои од вчера) :(
Ми дојде една идеја која незнам дали ке функционира, но може да ја испробаме.
Дали некој знае што се случува ако се одбие понудата за размена, а истовремено другиот колега ја прифати размената?
Моја претпоставка е дека би се добила "вишок" сликичка и дека така можеби би можело да го забрзаме собирањето на албумот.
Моментално немам вишок сликичка, но би можеле да пробаме утре ако некој сака ? :нинџ:
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.585
Поени од реакции
3.598
Пак ми го направи истото, стои дека денес сум земал гратис пакетче од играта (што не е точно, така си стои од вчера) :(
Ми дојде една идеја која незнам дали ке функционира, но може да ја испробаме.
Дали некој знае што се случува ако се одбие понудата за размена, а истовремено другиот колега ја прифати размената?
Моја претпоставка е дека би се добила "вишок" сликичка и дека така можеби би можело да го забрзаме собирањето на албумот.
Моментално немам вишок сликичка, но би можеле да пробаме утре ако некој сака ? :нинџ:
Ако веќе ти стаса понуда за размена нема одбивање, мораш да ја прифатиш
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе шо толку проблем имате со разменување, ставете по 3 репрезентации, тоа се 9 репрезентации, гарант ќе се најде некој да ви смени...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.015
Поени од реакции
25.392

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Го имав Форлан дупли, го сменив за Азамоа Гиан и ми стигна сликичка - Ghana fan :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.016
Еве нешто кодови:
FIFA-PANINI-PACK
FREE-PACK-2014
WORLDS-CUP
COCA-COLA
OPEN-HAPPINESS
ако некој знае други нека пише.
П.С. Јака работа е ова за тие што не им се наоѓа пара за во живо да го собират :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ова со fan сликичкиве, ги добиваш кога се мењаш за некој од таа репрезетнација.
Јас досега 5-6 имам собрано, затоа сега кога се мењам гледам да барам од репрезентација шо неам fan sticker.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.137
Поени од реакции
57.580
Арбелоа
Грција лого
Кагава
Керик
Пирло
Босна лого х2
Вршаjевиќ
Лам
Анјуков

Давајте понуди :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom