FIFA 12

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
У исто време ги инсталирав и ПЕСот и ФИФАта,абе поужас игра не сум играл.Тоа една таква монотонија шо вчера коа седнав да играм,не знам шо се деси некоја дупка имам...ме буди алармот за у школо јас со џоистик у раце лаптопот у скут и само скрин сејвер пуштено фифата на полувреме глеам 0-0,па ај викам да доиграм да се расонам,коа пак нешо се деси се будам више поминал прв час...
Арно ти рече Auditore. Оди играј го она ГОВНО од игра каде што за да изиграш еден асолен натпревар МОРАШ 300000 патчови да снимиш, да поправиш, да измениш и сл. Која има блур, која има катастрофална графика итн итн. Али како и да е, свака част за сите вас, од лани е боље, па онда можете по гради да се чукате. Од вакви нереални типови доста ни е.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Арно ти рече Auditore. Оди играј го она ГОВНО од игра каде што за да изиграш еден асолен натпревар МОРАШ 300000 патчови да снимиш, да поправиш, да измениш и сл. Која има блур, која има катастрофална графика итн итн. Али како и да е, свака част за сите вас, од лани е боље, па онда можете по гради да се чукате. Од вакви нереални типови доста ни е.
PES ја јаде FIFA-та во графика. Башка, што к има графиката удел во „мерако“ на играње т.н гејмплеј?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
PES ја јаде FIFA-та во графика. Башка, што к има графиката удел во „мерако“ на играње т.н гејмплеј?
Па за тебе ако нема удел графиката во твојот "мерак" за играње.. онда иди земи пес 2006 и терај магарето.
А за гејмплејот да не праиме споредби помеѓу фифа и пес зошто ВООПШТО не мозе да се прави споредби.
Арно пред некое време еден рече дека пес фановите се буквално ко коњи, само напред тераат. А освен тоа нени сакаат да пробат друго воопшто,ако тоа створење е СРАЊЕ од игра. Не можеш мене да ми кажеш за пес нит за фифа, зошто 2те игри ги играм едната (фифа) од 2000г. а ПЕС од 2001 кога излезе за ПС2. Наваму континуирано ги играм и 2те игри, така да година за година играм тоа што е боље и нормално дека сум неутрален. И освен тоа ти си попаметен од цел свет што ја има фифата рангирано толку добро, а тебе не ти чини? Умре ПЕС-от брат, и ако не се оправат за година, две. Ке си останат само КОЊИТЕ што ке ја играат.
И да.. пес има боље блур.. :ROFLMAO:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
2011 пес беше апсолутен победник ама сезонава гледаме сосема друга приказна. ок можда фифа не е подобрена (ма да е) ама пес е УНИШТЕН! повеќе мислеле да внесат be a chairman одколку нешто ново во гејмплејот -.- за одбраната и голманите немам коментар вистинска катастрофа. фифа за мене е 100 пати подобра годинава (y)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
2011 пес беше апсолутен победник ама сезонава гледаме сосема друга приказна. ок можда фифа не е подобрена (ма да е) ама пес е УНИШТЕН! повеќе мислеле да внесат be a chairman одколку нешто ново во гејмплејот -.- за одбраната и голманите немам коментар вистинска катастрофа. фифа за мене е 100 пати подобра годинава (y)
Не бе брат.. зашто така мислиш? ПЕС е боље :D Само МАСТЕРИТЕ играат пес :D
Значи сварно неможам да ги сватам оние луѓе што буљаат само напред. Што има да ја форсирам пример фифа, aко пес е боље? зашто бе да не играм pes?
Pes 2009 беше своевремено најдобра? Затоа СИТЕ ја плешевме. Ама што ке им праиш.. тоа е :)
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Изгледа само со оригиналот, затоа што нема ЛАН.
Абе и за ФИФА 11 не можеше првиот месец да се игра онлајн пиратската али после се најде начин и за оваа би требало така нешто. Само треба да чекаме.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
абе брат сите страни ги испревртив и не најдов одговор на тој проблем, ајде ако не ти е мака дај копи-пасте па да видам како треба шо треба ..
ODI VO MY DOCUMENTS-FIFA 12-instance0.Vnatre imate eden fajl imenuvan kako replay0.Na ovaj fajl relpay0 stegnite desen klik i stegnite na read only.Zacuvajte i prijatna igra.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
167
Поени од реакции
94
абе брат сите страни ги испревртив и не најдов одговор на тој проблем, ајде ако не ти е мака дај копи-пасте па да видам како треба шо треба ..
Bato mozi go imas staveno crakot na pogresno mesto, jas se zezav so toa bas sinoka i koga na kraj procitav deka treba crakot da sto i vo papkata Game.Probaj ke vidis deka e do toa.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Абе и за ФИФА 11 не можеше првиот месец да се игра онлајн пиратската али после се најде начин и за оваа би требало така нешто. Само треба да чекаме.
Ама за Фифа 11 имаше опција за ЛАН.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
вака барав до сега да најдам кај имате напишано за тој џојстик за контролите и никако немозам да најдам ако мојте да ми акзите сега со како ке ви сум заблагодарен...вака имам проблем со џојстик,кога ке ја уклучвам фифа све си играм како со сакам со контроливе све си ги наместив само незнам зш немозам да дрибал со левиот аналог како со требит како со е на фифа 11...а пак на тастаура си мојт све то
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
ODI VO MY DOCUMENTS-FIFA 12-instance0.Vnatre imate eden fajl imenuvan kako replay0.Na ovaj fajl relpay0 stegnite desen klik i stegnite na read only.Zacuvajte i prijatna igra.
фала брат готово то се напрај, али сега кога ке влезам во играта и си бирам се тим и пишам име и ми вика дека неможи да се зачува и има ретри, кансел и контину.. и шо и да прицнам тука се замрзнува сликата и така останува..
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
фала брат готово то се напрај, али сега кога ке влезам во играта и си бирам се тим и пишам име и ми вика дека неможи да се зачува и има ретри, кансел и контину.. и шо и да прицнам тука се замрзнува сликата и така останува..
НЕ знам како да ти поможам за ова,можеби некој од форумов ќе знајт да ти кажит.Го немав јас тој проблем одма ми се пушти од ко го напрајв то шо ти казав.Или пак види спушти од на интернет некој профил зачуван и ќе ти се пуштит валда.Со среќа :)
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
Знае некој што е проблемот со контролите на тастатура. Значи на џојстик се е супер ама кога одам да ги наместам контролите на тастатура и потоа ситиснам escape играта се исклучува до што е проблемот ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom