Fidel Castro замина во легендите

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Сакаш да кажеш дека господинот Груевски е комуњар? (и сите до сега што биле на власт тука)
Да се спуштиме малку пониско, да ти објаснам како јас(а мислам и многу други) го сваќаат поимот ``комуњар``:

Во раните 90-ти еден мој другар скопјанец,таксист ми раскажуваше за една случка од Водно. Добил повик да земи патник од кај Водно, влегол во улицата но незнаел каде точно се наоѓа таа куќа. Видел некој човек во двор и решил да го праша со зборовите-``еј чичко, дали знаеш кај седи тој и тој``. А на тоа човекот му се развикал-``не сум јас за тебе чичко, јас сум за тебе господин``.

Е тој чичкото имал не куќа , туку палата, знам се сеќавам дека ми кажуваше пријателот дека бил облечен во пењуар и дворот бил за тоа време многу луксузен.

ееее, овој имот на Водно и статусот сигурно го има спечалено во името на комунизмот, а бара да му се обраќаш со ``господине``, и по можност малку одподолу да се му се обраќаш, со малку наклон.
е тоа е комуњар
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Да се спуштиме малку пониско, да ти објаснам како јас(а мислам и многу други) го сваќаат поимот ``комуњар``:

Во раните 90-ти еден мој другар скопјанец,таксист ми раскажуваше за една случка од Водно. Добил повик да земи патник од кај Водно, влегол во улицата но незнаел каде точно се наоѓа таа куќа. Видел некој човек во двор и решил да го праша со зборовите-``еј чичко, дали знаеш кај седи тој и тој``. А на тоа човекот му се развикал-``не сум јас за тебе чичко, јас сум за тебе господин``.

Е тој чичкото имал не куќа , туку палата, знам се сеќавам дека ми кажуваше пријателот дека бил облечен во пењуар и дворот бил за тоа време многу луксузен.

ееее, овој имот на Водно и статусот сигурно го има спечалено во името на комунизмот, а бара да му се обраќаш со ``господине``, и по можност малку одподолу да се му се обраќаш, со малку наклон.
е тоа е комуњар
Груевски.
Вие по фејсбуци коа му лижете муда увек ставате господинот пред негово име.
Да не случајно така ви текнало баш на сите?
Они така ви викаат, така пишувате.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Незнам дали знаете, но тој важеше за опасен швалер. Им ги пое.а жените на пола владетели и политичари, кажуваат дека на канадскиот премиер му ја збрборил жената на некоја конференција каде излегол за во ВЦ и по ходниците му ја таквуел невестата:ROFLMAO:
Ако мислиш на Маргарет Трудо, таа се пеглаше и со Мик Џегер (ако не и со целиот бенд), и уште со кого не
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
што бре,значи умираат сите,
и претседатели и диктатори и сороси а богами и фараони,
а онде некој координатори,менаџери и директори замислуват се вечни
и така се однесуваат во компаниите кон вредните смртни работници.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Не знам што толку му придавате значење на ова комунистичко гомно. Обично диктаторче, копи-пејст на овој косоокиов од Северна Кореја.

Воден од неговата смрдена идеологија и идеја ја комунистичка утопија, изврши конфискација на приватен имот во вредност од околу 7 милијарди долари, присилно превземајќи илјадници приватни бизниси, имот, странски компании и корпорации (претежно американски, меѓу кои и Кока Кола).

Државата ја направи септичка јама на светот. Додека народот се давеше во беда, тој се давеше во луксуз. Наместо економски и технолошки развој на државата, тој ја остави да се дави во мизерија, со плати од 8 долари месечно, тотално изолирана од светот.

Ама важно им покажал среден прст на Америка и капитализмот, а и здравството го средил. :LOL:

Како и да е, едно комунистичко гомно помалку. Rest is Piss.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Кастро можеби го собори диктаторот Батиста, ама и тој стана диктатор и недемократ.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Многу сте нешто како потресени, не ни бил нас прецедник па сеа ќе плачеме по него.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.030
Тотално небитен. Ништо не ми мења неговата смрт али како и да е, нека му е лесна земјата.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Moze da se zapocne so okupacija i aneksija od strana na SAD. Sto i najverojatno mnogu brzo ke se sluci. Narodot edvaj ceka da se spasi od komunizmot i besplatnoto zdravstvo.
 
S

silmarillion

Гостин
Кастро не е комуњар, туку комунист. Комуњар е човек кој влечи корени од комунизмот и го пропагирал истиот, а живее на пример на Водно со базени, патеки со парно греење, домашна послуга,
(слично на тоа што кастро му замерувал на Тито), не мешање со обичен свет, два пати носење на одело на хемиско чистење после одење во некоја штала во кампања...

Додека комунистите си живеаат во аскетски живот без многу луксузи
Викаш Кастро живеел аскетски живот без луксуз?

http://www.news.com.au/world/fidel-castro-liveda-lie-to-his-own-people-as-claims-about-his-wealth-start-to-surface/news-story/6e40f9baa962854f3d704500723575cb

Абе до кога ќе ве лажат комуњариве? : ))) Каква вожња од ова ѓубрево, исто ко нашево ѓубре.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Možebi živeel no javno ne pokažuval aristrokratski afiniteti. Na primer Tito e edinstveniot lider vo svetot koj gi vratil site službeni Mercedesi vo fabrika na dorabotka. Ionaka luksuznite Pulmani gi vrakal nazad o ekstravagantni baranja od tipot namesto mahagon da se stavi nekoe retko afričko drvo, namesto "Konoli" koža baral leopardova.......a za odelata da ne pravime muabet. Komandantot barem skisna vo uniforma.

Zad zidot site živeat luksuzno, nekoi toa go pokažuvaat nekoi go krijat
 
S

silmarillion

Гостин
Možebi živeel no javno ne pokažuval aristrokratski afiniteti. Na primer Tito e edinstveniot lider vo svetot koj gi vratil site službeni Mercedesi vo fabrika na dorabotka. Ionaka luksuznite Pulmani gi vrakal nazad o ekstravagantni baranja od tipot namesto mahagon da se stavi nekoe retko afričko drvo, namesto "Konoli" koža baral leopardova.......a za odelata da ne pravime muabet. Komandantot barem skisna vo uniforma.

Zad zidot site živeat luksuzno, nekoi toa go pokažuvaat nekoi go krijat
Види и да одобруваш лицемерие е став, не викам не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom