Fantasy Premier League 2015/16

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Хуехуехуе Де Геа ми остана, имав предосеЌај да не го шиткам. Сега само уште да го става ЛвГ у игра и топ.
Само што 4 гола играше со 1 голман и загуби 0.2м :D

Ќе биде интересно сега ако е стандарден. За 5.3м ќе се добие добар голман.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Многу е ризично без Агуеро да се прави тим, 99 посто пак ќе биде топ стрелец сезонава.

WIldcard активирана, ова е тимот сега за сега -



Одбраната не ми се свиѓа, ќе треба да го мењам Сања кога Забалета ќе се врати и би сакал да го сменам Вард за дефанзивец од тим што собира повеќе clean sheets.
И сеуште не сум сигурен за Чадли, има еден куп мидфилдери во далеку подобра форма.
Другото е топ.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Screenshot_2015-09-02-21-35-16.png
Искористив вајлдкарт. Ја појачив одбраната и напафот на сметка на средината. Во средината освен Санчез набапкав просеци кои ќе играт нон-стоп за своите клубови и кад тад ќе забележуваат голови и асистенции. Нападот очекувам да се истури од голови, тројцата вкупно ако имаат сезона како ланската ќе имат над 60 голови. Одбранат е скоцкана со бочни бекови и Компани кој ќе е предводник на одбраната, посебно ми мириса на шампионска одбрана.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Прегледај го приврзокот 127948
Искористив вајлдкарт. Ја појачив одбраната и напафот на сметка на средината. Во средината освен Санчез набапкав просеци кои ќе играт нон-стоп за своите клубови и кад тад ќе забележуваат голови и асистенции. Нападот очекувам да се истури од голови, тројцата вкупно ако имаат сезона како ланската ќе имат над 60 голови. Одбранат е скоцкана со бочни бекови и Компани кој ќе е предводник на одбраната, посебно ми мириса на шампионска одбрана.
Не заборавај дека Бертранд се враќа за следно коло и Таргет нема да пријде до прв тим, не знам колку е паметно сеуште да се чува во тим.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не заборавај дека Бертранд се враќа за следно коло и Таргет нема да пријде до прв тим, не знам колку е паметно сеуште да се чува во тим.
Сега за сега ми е замена,а понатаму со фри трансферите секако дека ќе го менувам тимот,зависно од колото.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Бајаги луѓе имало у лигава а не сум знаел, сеа баш се пријавив па видимо се од наредни кола, би бил 2-ро место кога ќе се приклучам :)
Иначе тимот:
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Добро бе кога ќе му порасни цената на Педро веќе 15% го имаат?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Кај новите играчи и не е баш така.
Пошто почнуваат со 0% team selected и тогаш речиси секој нов играч ќе добие раст на цена.

Така што 1-2 кола мируваат тие. Колово веќе треба да добие мал раст.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Сања се повредил малце како што гледам. Колово може да го искористам џокерот на напаѓачи, па здравје на крај на месец да го сменам со Коларов, оти Забалета кај и да е ќе треба да се враќа, а Клиши дури сега приметив оти ќе биде аут и цел Октомври. :) Или евентуално Компани, ако не му се издига ептен цената до тогаш. :P
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Вака колово, мораше принудна измена да направам заради она дрво Кутињо, иначе многу не очеквам

Screenshot_9.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom