Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ајде доста го тапацирате на темата.... ќе и кажам на Џену да ја фрли во канта ...

А ти дете вајперчо прибери си ги ножињата до кај што ти е чергичката - незнаеш точно со кој све се чаталиш на форумов ... ќе ти дојде дома некој ќе те исплеска по газето како мало дете ... и после ќе биде плачка ама не јас не го кажав тоа...

Значи збор да не сум чул - ќе ме гласате пак најстрог во 2011 уште од сам почеток ...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ајде доста го тапацирате на темата.... ќе и кажам на Џену да ја фрли во канта ...

А ти дете вајперчо прибери си ги ножињата до кај што ти е чергичката - незнаеш точно со кој све се чаталиш на форумов ... ќе ти дојде дома некој ќе те исплеска по газето како мало дете ... и после ќе биде плачка ама не јас не го кажав тоа...

Значи збор да не сум чул - ќе ме гласате пак најстрог во 2011 уште од сам почеток ...
Нема зошто во канта да се фрли темава....Само да се избришат непотребните постови, и да се банира срцето хакерско погоре, со вакви најтрог треба да се биди...:toe:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Чек да прашам не е незаконски (според законите во Македонија) некој да ти краде пасворд и да ти буричка по профилот? Имам другарка од Германија, нејзе некој и чепкал по ФБ профилот и сликите, отишла пријавила, го нашле типот, следела тужба и сега и' плаќа оштета од неколку илјади евра.

Знам дека сме далеку од Германија, ама мора и тука да има нешто што може да се преземе. Како и да е ако некому му е хакнат профилот има една невладина (мислам фондацијата Метаморфозис) која стои на располагање за совети каде да се обратите. Сигурно некој знае да пише нешто повеќе.
 
Член од
20 март 2009
Мислења
68
Поени од реакции
5
Пиши му на мејлот што го оставил, кажи му, живти швалерката кажи ми го новиот пасворд! :) се шалам, батали, отвори нов
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Бла бла булшит...

pozz do lugevo so se prat deka znat mn ke se sretnam i so vas do togas doviduvanje :) (глупо е сам себе да се поздравуваш) :)
Абе баце бе...ако ти си v1p3r и ако знаеш да хакнуваш јас к*р на чело со црн маркер ке си нацртам и цела недела ке го шетам по град. Повише би ти одговарал ник во стил ID 10 T (не мора да се разбира човек во хакерски работи за да го сфати кодов).
Како прво, Македонскиов што демек од мали нозе треба да го владееш ти е тапа! Така да можам да замислам каков ти е Англискиот кој е потребен за едитирање HTML, за Java кодови и сл. (Значи зборам за спелингот не за граматика офц).
Сигурна сум дека нема да се вратиш на форумов а камо ли па да одговориш али ајде...
Инаку не постои програма во која само така ке пишеш нечиј меил и ке ти го даде веднаш пасвордот. (Тоа веројатно си барал по нет малку па си паднал на хакерски лаги од тој тип. Демек ке ја симнеш програмата, ке пишеш адреса и оп ете го пасвордот и хакер си. Всушност ти си тој што се заебал пошто типците обично во executable file на тие програми ставаат keylogger).
А Brute Force прави комбинации од букви и бројки кои се ПОТЕНЦИЈАЛНИ пасворди а додека да го пробие вистинскиот пасворд може да пројдат и денови, а воедно и доста го оптоварува компјутерот (да, твојот), и како што ти викаш дека имаш над 130 гига co пасворди (ха-ха) би требало ден и ноќ да ти е во running mode што е речиси невозможно (освен ако немаш некој матрикс компјутер па и тогаш шансите не се на завидно ниво) зашто програмата колку помага-толку и штети и буквално би ти го изела софтверот.
Него ај оди измислувај топла вода на друго место, јас си се чудам и сама себе зашто како будала објаснувам ова на некој што нема да го сфати...(note to self: е мори мустро)
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Elly91 nesomneno on e nekoj pateticen script boy. Ali hipoteticki kazano, ako nekoj ima lista na pasvordi "teska" 130gb (koja nemora toj da ja "sozdal", mozebi se kiti so tugj trud zosto ima mnogu lugje sto na razlicen nacin doagaat do pasvordi od milioni mejlovi-phishing, keyloggers, i uspesno spreading na istite, pa gi davaat na odredeni lugje/prijateli) mnogu lesno moze da se izraboti program sto samo ke prebaruva "match" megju vpisaniot mejl i mejlot i pasvordot vo listata. Samo napomena ;)
Kako i da e 130gb tekst e preterano mnogu, i dodeka da pronajdes 1gb mail passwords-pola od niv nema da bidat funkcionalni veke taka da los metod e kako i da e.


Inace "haknuvanjeto" na facebook profili e greska samo na sopstvenikot i nikoj drug. Nevozmozno e da se navleze vo databazata na facebook i na toj nacin da se probijat podatoci :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Чек да прашам не е незаконски (според законите во Македонија) некој да ти краде пасворд и да ти буричка по профилот? Имам другарка од Германија, нејзе некој и чепкал по ФБ профилот и сликите, отишла пријавила, го нашле типот, следела тужба и сега и' плаќа оштета од неколку илјади евра.

Знам дека сме далеку од Германија, ама мора и тука да има нешто што може да се преземе. Како и да е ако некому му е хакнат профилот има една невладина (мислам фондацијата Метаморфозис) која стои на располагање за совети каде да се обратите. Сигурно некој знае да пише нешто повеќе.
Metamorphosis.org.mk ќе ги најдеш сите потребни информации. До сега не сум имал такви проблеми, така да како иде процедурата не ја знам.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Хакерчето е пронајдено, дај бе еден шамар од мене за курчењето таму врзете му, далеку сум од БТ неможам да идам :vozbud:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Мислам дека знам како ,,хакнува" овој:Ќе отвори Google,ќе пише hack facebook passwords и ќе стисне im feeling lucky.

--- надополнето ---

Хакерчето е пронајдено, дај бе еден шамар од мене за курчењето таму врзете му, далеку сум од БТ неможам да идам :vozbud:
Од кај е бе брат?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Мислам дека знам како ,,хакнува" овој:Ќе отвори Google,ќе пише hack facebook passwords и ќе стисне im feeling lucky.

--- надополнето ---



Од кај е бе брат?
Ја има таа чест и ТЕМА му имаат отворено :vozbud:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
KeyLogg ОВЧАР! Да не сте влезени во НЕТКАФЕ нешто?
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
hii..mi treba pomoss dali moze nekoj da mi pomogne PLS>>..

Site stranici moze da gi otvoram osven FACEBOOK.COM
koga ke odam na taa strana mi kazuva deka ne postoi takva strana,,

probav so
mozila
explorer
google chrome


ako znaee nekoj,,,molamm za pomoss.s...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
hii..mi treba pomoss dali moze nekoj da mi pomogne PLS>>..

Site stranici moze da gi otvoram osven FACEBOOK.COM
koga ke odam na taa strana mi kazuva deka ne postoi takva strana,,

probav so
mozila
explorer
google chrome


ako znaee nekoj,,,molamm za pomoss.s...
каков интернет имаш, од кој провајдер?
од дома ли пробуваш да пристапиш?
дали некој друг го користи компјутерот и колку се разбира во компјутери?
иди во c:\windows\system32\drivers\etc\
и најди фајл HOSTS
копирај го на десктоп, направи го(преименувај го) во hosts.txt
отвори го со notepad, селектирај цел текст, copy и paste тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom