Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.150
Кога сум вклучен преку апликацијата за мобилен и кога ќе добијам порака има звук и известување, а исто и кога пишувам, а во сетинзите се ми е исклучено. Како да го исклучам ова оти страшно ме нервира
Za android odis vo messengerot odis desno kaj sto ti se informacii ides vo notisv. i sound i dole in app sound isklucigo
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Другари, ајде малку помош :) Почнавме со работа на еден web и за старт, влив на публика ни е преку Пинтерест и Гугл+. Сеа, план е да се почне со ФБ, полека, полека.

Што е попаметно според вас.. да се направи од 0 фанпејџ, да се буста повремено на одбрана публика и да чекам, па рецимо година ипол до две, за да дојдам до некоја солидна бројка... или.. да купам веќе постоечки фанпејџ со околу 90иљади лајкови за 100 евра?

Свесен сум дека дури можда и пола се фејк, но фанпејџов ми изгледа солиден, има на секој пост/слика/видео од 50 до 100 лајкови, има доста коментари.. ми изглеа добар.

Прашањето е, дали е подобро од 0, сам да почнеш или да го купам овој што е наменет на истата тема што сакам да работам и е веќе 2 години стар.. Дека со 100 евра бустање нема ни до 1000рка да стигнам, па камоли до 40/50 иљади. И да, за западњачка публика ми е :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Што им е филмот на овие од Facebook ?

Сега гледам Messenger го направиле исто како Instagram. Гледам горе се појавуваат Story слики и исто така може да ставиш твое Story.

Ај што копираат али ја убија намената за која е апликацијата првично.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Има некој друг проблем со додавање стори? Апдејтиран ми е месенџерот ама несака :cautious:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.150
Што им е филмот на овие од Facebook ?

Сега гледам Messenger го направиле исто како Instagram. Гледам горе се појавуваат Story слики и исто така може да ставиш твое Story.

Ај што копираат али ја убија намената за која е апликацијата првично.
kakvo kopiranje?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Можеш да ставаш story слики како на instagram и тие се појавуваат на messenger- от. Исто има опција да ги дотеруваш сликите со текст, да ги украсуваш со некој стикери. Не го имам пробано ова нити имам намера ептен ми е глупо. Јас и на Instagram не ставам слики :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Ова со story е мн глупаво. Јас ко што у брзање чепкам и враќам у текот на денот може комотно погрешка да стиснам нешто и да објавам некоја глупост. :D
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
dada sekako ti vaka poso u guzva/brzanje biznisi a-u nemas vreme mn mn za ovie smartfoni i cuda, pa pogreska moze nesto da napravis
Оваа кајганава не се сменила. Иста е од 2007. Едни членови се најпаметни и се` знаат за другите. :D
Сите кур ги заболе за твоето стори. Од 400 пријатели само 5 објавуваат по 500 слики на ден. Не верувам дека нешто мн се користи, што укажува на неуспешноста на обидот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.117
Поени од реакции
57.531
Оваа кајганава не се сменила. Иста е од 2007. Едни членови се најпаметни и се` знаат за другите. :D
Сите кур ги заболе за твоето стори. Од 400 пријатели само 5 објавуваат по 500 слики на ден. Не верувам дека нешто мн се користи, што укажува на неуспешноста на обидот.
Screenshot_2016-12-27-12-36-25-1.png
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Што им е филмот на овие од Facebook ?

Сега гледам Messenger го направиле исто како Instagram. Гледам горе се појавуваат Story слики и исто така може да ставиш твое Story.

Ај што копираат али ја убија намената за која е апликацијата првично.
Какво копирање кога фејс го купи инстаграм во 2012 та.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.966
Поени од реакции
6.215
Zosto na facebok mesenger nekogas mi izleguva something went wrong.pleasy try again i ponekogas trepka kako sto trepka slika na tv ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom