FA & Capital One Cup

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Прв старт после година и кусур му е и после тешка повреда, да не избрзуваме сеа, ептен пристоен беше пред да се повреди.
И повеќе од пристоен, најдобар дефанзивец ни беше лани :D
И денес си е солиден како за прв натпревар после толку време. Освен таа што му избега за црвениот на Тери.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не знам кој рече минатата недела, извади го Санчез од тимов, и имаш екипа од рангот на Стоук...
Ова ми е дежа ву од 2007 натака. Без разлика на трофеите,зошто очигледно зборот не е за трофеи туку за мид тејбл и сл. ,после одењето на Анри,па Фабрегас и Насри летото,па РВП,па едната брилијантна сезона на Ремзи,па лани Озил,па Санчез итн ,во сите овие случаеви тоа беа муабетите,вади им го овој(најдобриот поединец) и ќе се борат за опстанок,мид-тејбл тим итн итн.Приказни за мали деца.Во Арсенал веке со години е тоа,најдобриот поединец да е 10 скалила подобар од останатите во сезоната или сезоните исто како што е со години да нема голем трофеј на пример. Нема врска.Секогаш ќе се најде друг наредната сезона.Но да се задржат и да се додади ист квалитет е тоа беше проблемот,што ќе видиме дали после овие шпекулации,ова лето ќе се надминат. :)
Иначе ова е една од полошите екпертизи без разлика дали иде од Клод,мод или од тебе ,заобикулувајки одредени факти и идење само за јадење гомна,нешто у стилот како со Руни вчера,завчера кога и да беше.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Ова ми е дежа ву од 2007 натака. Без разлика на трофеите,зошто очигледно зборот не е за трофеи туку за мид тејбл и сл. ,после одењето на Анри,па Фабрегас и Насри летото,па РВП,па едната брилијантна сезона на Ремзи,па лани Озил,па Санчез итн ,во сите овие случаеви тоа беа муабетите,вади им го овој(најдобриот поединец) и ќе се борат за опстанок,мид-тејбл тим итн итн.Приказни за мали деца.Во Арсенал веке со години е тоа,најдобриот поединец да е 10 скалила подобар од останатите во сезоната или сезоните исто како што е со години да нема голем трофеј на пример. Нема врска.Секогаш ќе се најде друг наредната сезона.Но да се задржат и да се додади ист квалитет е тоа беше проблемот,што ќе видиме дали после овие шпекулации,ова лето ќе се надминат. :)
Иначе ова е една од полошите екпертизи без разлика дали иде од Клод,мод или од тебе ,заобикулувајки одредени факти и идење само за јадење гомна,нешто у стилот како со Руни вчера,завчера кога и да беше.
Не зборев за некој друг, туку конкретно за Алексис Санчез. Не ме интересира дали тоа е муабетот од 2007-ма, затоа што тоа не е мое мислење. Зборев конкретно за овој тим на Арсенал.

Објасни ми што се случи лани со Арсенал кога Санчез се повреди против Норич? Кој беше тој другиот што се истакна и го одведе Арсенал напред во утакмиците што следеа? Пошто нели, ги има, и ке се најде некој друг? Или требаше да чекаме наредна сезона?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не зборев за некој друг, туку конкретно за Алексис Санчез. Не ме интересира дали тоа е муабетот од 2007-ма, затоа што тоа не е мое мислење. Зборев конкретно за овој тим на Арсенал.

Објасни ми што се случи лани со Арсенал кога Санчез се повреди против Норич? Кој беше тој другиот што се истакна и го одведе Арсенал напред во утакмиците што следеа? Пошто нели, ги има, и ке се најде некој друг? Или требаше да чекаме наредна сезона?
Во толку кристално чист напишан пост од моја страна ти ми го враќаш ова и буквално одново треба да ти објаснувам?Жити се,прочитај го уште 5 пати постот.Ме разочара.
Ти направив паралела,истиот муабет што го правиш за Санчез беше правен и за РВп и ред други што ги набројав.Се е исто,букално се. Иначе како што гледам уопште не си го прател Арсенал лани.Санчез лани :pos:Санчез беше ужас ланската сезона(остај бројките настрана) баш до таа фамозна повреда со Норич.На прсти и тоа од едната рака може да му се избројат добрите мечеви до повредата лани.Санчез почна да игра саламски фудбал на крајот од сезоната.Лани Озил беше тој којшто двоеше,а по падот на Озил(почетокот на 2016) настана и бродолом на Арсенал.
Муабетот ми е,извади го Санчез од овој сосав Арсенал нема да биде мид-тејбл тим и повторно ќе има еден играч кој ќе двои и ќе е над останатите со перформансите.Така е и во последните 10 години.Секоја сезона се двои еден од сите останати и многу често тие кои се двоеле си заминувале,па се предвидувале бродоломишта на Арсенал исто како што ти предвидуваш и никогаш тоа не се случило.Повторно при врвот,а никако до титулата,а никако мид-тејбл квалитет и се така во круг.
А истакнувањето на еден играч над другите во последните 10тина години е најчесто на сезонска база.
За крај и со Санчез во тимот цела година не освоивме ништо и завршивме топ 4 и без него,т.е во голем дел од сезоната повреден и во ужасна форма повторно топ 4.
Сфати сфати,ако не јбг.
 
R

red.devil

Гостин
Да ја раскажувам па приказната со Венгер и магичните копачки? :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Во толку кристално чист напишан пост од моја страна ти ми го враќаш ова и буквално одново треба да ти објаснувам?Жити се,прочитај го уште 5 пати постот.Ме разочара.
Ти направив паралела,истиот муабет што го правиш за Санчез беше правен и за РВп и ред други што ги набројав.Се е исто,букално се. Иначе како што гледам уопште не си го прател Арсенал лани.Санчез лани :pos:Санчез беше ужас ланската сезона(остај бројките настрана) баш до таа фамозна повреда со Норич.На прсти и тоа од едната рака може да му се избројат добрите мечеви до повредата лани.Санчез почна да игра саламски фудбал на крајот од сезоната.Лани Озил беше тој којшто двоеше,а по падот на Озил(почетокот на 2016) настана и бродолом на Арсенал.
Муабетот ми е,извади го Санчез од овој сосав Арсенал нема да биде мид-тејбл тим и повторно ќе има еден играч кој ќе двои и ќе е над останатите со перформансите.Така е и во последните 10 години.Секоја сезона се двои еден од сите останати и многу често тие кои се двоеле си заминувале,па се предвидувале бродоломишта на Арсенал исто како што ти предвидуваш и никогаш тоа не се случило.Повторно при врвот,а никако до титулата,а никако мид-тејбл квалитет и се така во круг.
А истакнувањето на еден играч над другите во последните 10тина години е најчесто на сезонска база.
За крај и со Санчез во тимот цела година не освоивме ништо и завршивме топ 4 и без него,т.е во голем дел од сезоната повреден и во ужасна форма повторно топ 4.
Сфати сфати,ако не јбг.
Не се слагам, особено заради тоа што сезонава има 6 екипи кои гризаат за топ 4. Успехот во топ 4 на Венгер со делумни анонимци се должеше на тоа што години наназад немаше сериозен конкурент за топ 4. Сега кога Тотехем, ливерпул, Сити, Челси, Јунајтед се конкуренти, пауза на Санчез ке значи можно испаѓање на овој Арсенал од трката за топ 4.

А тоа е катастрофа за тим како Арсенал, пошто и Јунајтед 2 години мака мачи да се врати во Топ 4. Борба за опстанок никаде не спомнав, џабе ми реплицираш со тоа.

Арсенал моментално има 2-ца класа играчи, Санчез и Чех. Не му посакувам повреда, пошто дечкото импресионира со начинот на кој игра фудбал, ама, хипотетички, не верувам дека Арсенал би останал во топ 4 без него, па во каква форма да бил Жиру и Волкот, двајцата што имаат најголем придонес по Санчез во тимот, пошто Санти е капут веќе некое време.

Не помнам кога точно беше утакмицата со Норич, знам дека беше зимски период, а гледам ми викаш дека колата фатила удолу по Јануари, и ме мрзи да барам, ама сигурен сум дека тие утакмици Санчез ги нема играно.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Мид-тејбл тим ти реплицирам.Тоа ме мрзи у превод значи грешка сум ама нејќам да признам.Вешто ги избегнуваш фактите,а ги нагласуваш твојте предвидувачки способности. Добро е има напредок.Санчез лани бил страшен според тебе.Еве веќе и Озил после 5 слаби утакмици каде Арсенал беше кома не е класа.Чиста експертиза.Па ја однесуваш дискусијата за топ4,кога целиот муабет беше и е вади го Санчез и добиваш мид тејбл тим и одличната форма на Санчез лани до Норич што се апсолутно неточни. Плус тоа магично вадење на Санчез е во најмала рака смешно,како стави го х тим во таа лига и ќе го видиме.
Фамозната утакмица со Норич беше ноември.Крахот на Арсенал беше со Јунајтед и Свонси,две утакмици едноподруго. И во двете играше Санчез.Сигурен си.
И да не играше ќе беше ирелевантно,бидејќи не може распадот на сезоната да биде поради тоа што играчот којшто бил во катастрофална форма не играл тогаш кога се тргнало наопаку.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Почна и Клоп да пишува манифест од 180 страни ко Роџерс (n)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Види го на цел стадион покажа шо има на листот :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom