Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.266
Поени од реакции
16.859
Очите ме пржат уште од призорот
Автоматски споено мислење:

Да се надоврзам на постот, настрана тие муабети за сатанизам и блуд шо го промовираат во последно тука ама овие развалија со настапот, перформансот му беше лудило на сцената.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.975
Поени од реакции
7.619
...денешнава Евровизја треба да се забрани, вештерки, блуд, сатанизам, хомосексуалност не е уметност, ниту ова не е музика и пријатни ноти, ниту оркестер ниту инструменти, све е вештачка музика од само еден инструмент со илјада имитации на звук, блудникаво, срамота за човечкиот род до каков степен дојде на распад на музичка уметност, распад на убавина и тоа што значи музика, ова треба све да се расчисти ако сака човекот да опстане!
За музиката ајде ствар на вкус, на секој поединец што ќе му се допадне ама голи и како вештерки да играат на сцена е стварно претерано. Лорди поодамна беа исто страшни. Да не може некој што има деца пред нив да пушти да гледа Евровизија.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.283
Поени од реакции
3.026
Очите ме пржат уште од призорот
Автоматски споено мислење:

Да се надоврзам на постот, настрана тие муабети за сатанизам и блуд шо го промовираат во последно тука ама овие развалија со настапот, перформансот му беше лудило на сцената.
Еден ден ќе биде настрана шо жртвувале дете во чест на Молох и му ја пиеле крвта , ама песната и кореографијата беа врв.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.013
Поени од реакции
34.597
Да пееја на латински ќе им успееше ритуалот на самонирање демон.
Абе тоа и не е така страшно, уметничка експресија, не мора да значи дека е повик за сатанизам или што знам што. Мене повеќе ме бодеше очи инсистирањето на тоа дека суштествово било првото небинарно створење на сцената на Евровизија. Значи не било маж, не било жена, било вештер(ка). Така само рече и на прес-конференцијата вечерта. Гледаш и знамето на Ирска не го вее, вее некое квир розево-сино што којзнае кои дегенерици ги претставува. Дури и за да привлече внимание, рече дека уште размислувало дали да се појави на сцена во финалето во сабота, демек заради Израел, ама нема врска Израел, гарантирам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.266
Поени од реакции
16.859
И на крај ќе победи, ете да не претерувам ама минимум во топ три фаворити, тоа шо се бара на Евровизија тоа пласираа, публиката полуде после настапот, во коментари освен Балканци сите воодушевени и со позитивни критики.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.383
Поени од реакции
22.915
во коментари освен Балканци сите воодушевени и со позитивни критики.
Интересно мерило за вредностите во животот и за тоа колку Балканците се нормални во споредба со " нормалните " од западниот свет .
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.283
Поени од реакции
3.026
Ај да ги исклучиме транзистори , сатани , вештерки, гејзери... има и убави мачиња.
Еве сеа оваа од Австрија ми се погоди да ја начекам , како би ја хефтал.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.111
Поени од реакции
9.942
Ај да ги исклучиме транзистори , сатани , вештерки, гејзери... има и убави мачиња.
Еве сеа оваа од Австрија ми се погоди да ја начекам , како би ја хефтал.
си ја испуштил шпонката изгледа :cuc: редовно квалитетни праќаат
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.013
Поени од реакции
34.597
Нов скандал на Евровизија - на делегацијата на Холандија и се заканува дисквалификација. На пејачот Joost Klein не му било дозволено да настапи на генералната проба денеска. Причината не е 100% позната, ова е единственото образложение од ЕБУ, за сега:

1715358014110.png

После вчерашното полуфинале, на прес конференцијата на учесниците кои влегоа во финале имаше мал „инцидент“. Кога дојде на ред Израел да одговара на прашањата, на пејачката Иден Голан и беше поставено прашање од медиум кој не е израелски - дали се чувствува виновна што дошла на Евровизија со што ја загрозува безбедноста на сите останати учесници. Модераторот на конференцијата (инаку Србин кој живее во Шведска и беше водител на српскиот избор за песна за Евровизија пред 2 години) и рече дека не мора да одговара на тоа прашање, на што холандскиот претставник праша „А зошто да не“. Притоа, додека израелската претставничка одговараше на прашањето, Joost Klein ја покри главата со знамето на Холандија, а грчката претставничка се преправаше дека спие. Пред тоа, претставникот на Латвија имаше коментар дека неговата држава била единствена во светот чија карта личела на пеперутка, а пеперутката била симбол на слободата, и дека сите земји во светот требало да бидат слободни (јас сум сигурен дека мислеше на Украина тука, но и неговото мислење беше поврзано со Израел, па имаше доста коментари дека сите тројца: пејачите на Холандија, Грција и Латвија немале почит кон претставничката на Израел.

Е сега - можната дисквалификација на Холандија наводно не е за ништо од ова погоре, туку кружи шпекулација дека наводно пејачот удрил член на израелската делегација откако тој се потсмевал со неговата песна, поточно со крајот на истата каде пејачот ја посветува песната на неговите починати родители.

Вакво нешто не памтам да се случило на ESC некогаш, а следам Евровизија скоро 35 години. Со двојните аршини, мислам дека EBU ќе направи таков преседан кој можеби ќе доведе до згаснување на целата манифестација, зашто ако ја дисквалификуваат Холандија, убеден сум дека многу земји ќе се откажат од учество.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.266
Поени од реакции
16.859
Нов скандал на Евровизија - на делегацијата на Холандија и се заканува дисквалификација. На пејачот Joost Klein не му било дозволено да настапи на генералната проба денеска. Причината не е 100% позната, ова е единственото образложение од ЕБУ, за сега:

Прегледај го приврзокот 416489

После вчерашното полуфинале, на прес конференцијата на учесниците кои влегоа во финале имаше мал „инцидент“. Кога дојде на ред Израел да одговара на прашањата, на пејачката Иден Голан и беше поставено прашање од медиум кој не е израелски - дали се чувствува виновна што дошла на Евровизија со што ја загрозува безбедноста на сите останати учесници. Модераторот на конференцијата (инаку Србин кој живее во Шведска и беше водител на српскиот избор за песна за Евровизија пред 2 години) и рече дека не мора да одговара на тоа прашање, на што холандскиот претставник праша „А зошто да не“. Притоа, додека израелската претставничка одговараше на прашањето, Joost Klein ја покри главата со знамето на Холандија, а грчката претставничка се преправаше дека спие. Пред тоа, претставникот на Латвија имаше коментар дека неговата држава била единствена во светот чија карта личела на пеперутка, а пеперутката била симбол на слободата, и дека сите земји во светот требало да бидат слободни (јас сум сигурен дека мислеше на Украина тука, но и неговото мислење беше поврзано со Израел, па имаше доста коментари дека сите тројца: пејачите на Холандија, Грција и Латвија немале почит кон претставничката на Израел.

Е сега - можната дисквалификација на Холандија наводно не е за ништо од ова погоре, туку кружи шпекулација дека наводно пејачот удрил член на израелската делегација откако тој се потсмевал со неговата песна, поточно со крајот на истата каде пејачот ја посветува песната на неговите починати родители.

Вакво нешто не памтам да се случило на ESC некогаш, а следам Евровизија скоро 35 години. Со двојните аршини, мислам дека EBU ќе направи таков преседан кој можеби ќе доведе до згаснување на целата манифестација, зашто ако ја дисквалификуваат Холандија, убеден сум дека многу земји ќе се откажат од учество.
И треба да се откажат.
Синоќа имаше и симулација на аплауз додека настапуваше Израелската, а на твитер излегоа видеа кај шо ја свиреа од публика
Не требаше да му се дозволи на Израел да настапува исто како шо му забранија и на Русија, ама двојни аршини играат Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom