eSpace - Ново македонско е-списание

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување
Член од
13 февруари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Уште едно пријатно изненадување за оние кои се бават со заработка од интернет. ожда нема да го објаснам најдобро, па ја пејстирам нивната реклама:

Ова до сега никаде не е понудено!!!
Сонувате за сопствен, доходовен бизнис на интернет?
А немате свој производ, web страна, наплата од картички, affiliate, висок ранг на google? Мислите дека сево ова е комплицирано? Да, но сево ова е за Вас изработено и БЕСПСПЛАТЕН подарок од eSpace до сите свои фанови! Грабнете го веднаш! - Посетете го табот лево "Маркетинг бонуси" ...

Еве и линк:
http://0.mk/0a1a

Го симнав пакетов и стварно е ТОП. Има све готово. И стварно ни на интернет не сум сретнал нешто слично.
Искрена препорака! :bravo:
 

Kajgana e sranje

Македонија Шампион
Член од
9 април 2010
Мислења
225
Поени од реакции
64
Уште едно пријатно изненадување за оние кои се бават со заработка од интернет. ожда нема да го објаснам најдобро, па ја пејстирам нивната реклама:

Ова до сега никаде не е понудено!!!
Сонувате за сопствен, доходовен бизнис на интернет?
А немате свој производ, web страна, наплата од картички, affiliate, висок ранг на google? Мислите дека сево ова е комплицирано? Да, но сево ова е за Вас изработено и БЕСПСПЛАТЕН подарок од eSpace до сите свои фанови! Грабнете го веднаш! - Посетете го табот лево "Маркетинг бонуси" ...

Еве и линк:
http://0.mk/0a1a

Го симнав пакетов и стварно е ТОП. Има све готово. И стварно ни на интернет не сум сретнал нешто слично.
Искрена препорака! :bravo:
стварно ни на интернет нема ништо слично? А од каде го симна ако не од интернет?
и на македонски ли е напишано?

само спам овие последните пораки, ништо друго
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Јас го симнав и што начекав ништо ебано 300 страни во ворд на англески совети како да заработиш пари и еден мизерен веб сајт во хтмл и цсс што ни господ не го разбира. Ду нат даунлоад....
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Бесплатна е книгата? И ако не е како така објавувате нелегални работи, со ова ги кршите авторските права.

Умрела ѓупката што ве фалела, па сеа сами... just sayin', немам намера никого да навредам.
 
Член од
13 февруари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
- Чоек и пари да Ви прати ќе речете дека е спам.

- Пакетов е составен од производ (дигитална книга баш за авторки права и што значат) кој би требало сами да го напишете и продавте.

- Во пакетот има и лиценца и овластување за поседување и дистрибуција. Во МК нема такви работи, па за некого све е нелегално. Нема никакво кршење, туку баш поседување на авторски права - црно на бело.

- За некого дигитален производ (електронска книга) е КНИГА!, а за некого обичен Word. “Мизерниот“ сајт е SEO оптимизиран по сите маркетинг правила за кои имам многу читано и на некого му носи милиони годишно.

- Во МК јас не сум сретнал ваква понуда. Маркетингот го следам повеќе од 12 години и во светот (за што реков на интернет) све се наоѓа ама парцијално и све кошта. Луѓето од eSpace барем како што велат се потрудиле да обезбедат комплет и тоа бесплатно. И ТАКА Е. Да, пакетот е на англиски, ама само со македонскиот не одиме далеку. Бизнис на македонски можеме да понудиме само на Бит Пазар или уште на некој сличен пазар.

- Барем не го потценувајте трудот. “Сиромавиот си е сиромав од умот“. Извинете за емоции, но сакав да Ви препорачам нешто што помислив дека е може Ви биде интересно. Ако не е за Вас оставете го. Спам не е сигурно. Барем до сега никој не рекол дека Facbook-от е спам.

:star:
Поздрав до сите искрени маркетери кои знаат што е интернет бизнис. :helou:
 
Член од
9 февруари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Се слагам со Mind_Master. И јас го симнав пакетот. Не сум толкугодишен експерт ама по она што го знам вреди човек да се сконцентрира и да му обрне внимание. Лиценцните права се стварно нагласени. Еве цитат:

Product Title:
Easy Quick Cash System
Rights:
Master Resell Rights ===> Ове лиценца од највисоко ниво. И за дистрибуција и за продавање

PLR License Terms & Conditions For Easy Quick Cash System
[YES] For personal use [YES] Can edit, extract, change the content
[YES] Put your name as the author
[YES] Sell for 100% profits [YES] Can edit the graphics and sales letter
[YES] Can be packaged or added as a bonus to a paid products
[YES] Add to paid membership sites
[YES] Sell resale rights
[YES] Sell master resale rights ===> Дури право на продажба(!) и на Master Resell Rights

Поздрав за eSpace и големо фала
:helou:
 

SteF1z

Unique >)
Член од
14 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
4
Искрено добар веб портал, само треба уште малце да поработат на самиот дизајн.
Има добри статии , и како што гледам има солидна посетеност.
Бтв ми се допаѓа пакетов :)
Поздрав
 
Г

Грејвдигер

Гостин
· А тоа што е забрането да се дава како поклон и да се објавува на бесплатни сајтови каде што секој има пристап?
· Има закон за авторски права, само работата е што скоро никој не го почитува.
· Цената на книгата е околу 6,5$
· Прашањето не е баш за темава, но просветлете ме вие долгогодишни Маркетинг експерти кои сте? Напишете име и презиме, CV, LinkedIn профил или такво нешто? Ако сте така фаци зошто не сте се пишале ниту на сајтот?

Одговорете ми на оваа прашање, во спротивно темата ќе биде затворена... а ако сте спремни да се реламирате бујрум, темата е прерасната ама баш во реклама на Вашиот сајт, што баш и не е дозволено на форумот.
 
Член од
13 февруари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Цената е дозволено слободно да ја формира секој при понуда/продажба. Не мора да е 6.5$. Може и 0.65$, а и 650$.
Ние не "сме" експерти. Јас сум поединец. Напишав само една препорака до оние кои можда ќе ги интересира. Јас не сум од eSpace и не работам на никаква реклама. Се бавам со софтвер, маркетингот ми е само занимација уз пат. Од моето познавање не гледам никакво кршење на авторски права. Му благодарам на Leader погоре за аргументите. За некои подетални информации обратете се до eSpace. Мене само ми се допаѓа и ништо повеќе. Гостопримството на Вашиов форум е Ваша работа. Ако сакате затворете ја темава.

Сепак секоја критика ја прифаќам добронамерно. Искрено Ви благодарам за мислењето и Ве разбирам.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
ГОЛЕМО БРАВО за екипата на eSpace!

И јас сум читател и на Upload. Сепак eSpace ако приметивте е најавено како “Прво дигитално комплетно ИТ списание во Македонија“. Upload е повеќе специјализирано за гаџети и технологии. Во eSpace ќе најдете теми од Hardware, Software, Мобилни технологии, МК сцена, Игри, Настани, ... Сигурен сум дека дечките ќе бидат само подобри со секој следен број (како што велат ќе имаат и слух и за сугестиите од читетелите). Поздрав и за Upload - супер е.

Сепак пристапот и соджината на eSpace ми остави впечаток, макар дознав подоцна (не веднаш). Посебно ми се допаѓа идејата да биде дигитална замена за печатено списание, лесно се вчитува, навигацијата е брза, темите не се “претешки“ и исто така е бесплатно.

eSpace, САМО НАПРЕД!
Благодариме на подршката :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom