eRepublik Покер Турнир

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Кој сите бе ? Јас да ги вракам парите и на тебе да ти дадам втора шанса да победиш? Ти изгледа стварно се прајш паметен... Абе попрво ке идам во минус за да и го вратам изгубеното на тие што не играа отколку да ти ги вратам парите на тебе ти не си нормален :tapp:
Во право си ... Сите сме овде да си помагаме.За 5 голд не е проблем јас ке му ги пратев (ама ќе му ги пратев).И не мора само 1 имаме тема за помош нека пише ми треба 5 голд така и така ми требаат . Сите по 0.2 голд да му пратиме ке собереме и повеке од 50 голд не 5... И тоа „ Парите не се враќаат“ , ако не се враќаат требало како што кажав да ги донираш некаде...

Исто и ти ајс потполно се согласувам
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Алал да ти е за постот... Де Драгон срамота за тебе... До кога ќе се служиш со вакви работи и ќе глеаш само своја корист...Прво тоа артиклот што го копираше од гркот па не правеше будали дека сам си го напишал, па тоа што сам се кандидира за преседател на партијата за да земеш 20 екс. и за крај ова...
А што е најлошо пак сакаш да не направиш будали...4-рица само играле? а што е со другите шо донирале? тие пари кај тебе одат? и ова покеров ти е копија од Ајсшутер , тој направи прв и ти одма за да ќариш... Па шо не кажа ако ти е за 5 голд , јас ќе ти дадев а не вака...
Уште од сега за 5 голд почнуваме да се подкрадуваме меѓусебе, а што ќе биде кога ќе ни дадат држава и ќе треба да располагаме со 2000-3000 или повеќе голд?
ja najdov stranata od kade najdov za statistikite http://www.egovstats.info/ sega ako sakas za toa veruvaj ili ne vtoro vidi koj prv naprae tema za pokerot da vidis dali mie kopija na ajs.
Sega koga ke izlezem so statistiki na site erep drzavi moze pak ke mislite deka e kopija.Moze i ja da naprem kako sto naprae ti da odam vo nekoja drzava i da i pomognem i koga ke ni ja dadat makedonija da bidem poiskusen.Deka vise mi se smaci samo da me obvinuvate mene koga ne gi znaete site raboti.

Во право си ... Сите сме овде да си помагаме.За 5 голд не е проблем јас ке му ги пратев (ама ќе му ги пратев).И не мора само 1 имаме тема за помош нека пише ми треба 5 голд така и така ми требаат . Сите по 0.2 голд да му пратиме ке собереме и повеке од 50 голд не 5... И тоа „ Парите не се враќаат“ , ако не се враќаат требало како што кажав да ги донираш некаде...
tamu sve si pisuvase ti na svoja odgovornost se prijavi isto i drugite.
 
А

Ајсшутер

Гостин
ja najdov stranata od kade najdov za statistikite http://www.egovstats.info/ sega ako sakas za toa veruvaj ili ne vtoro vidi koj prv naprae tema za pokerot da vidis dali mie kopija na ajs.
Sega koga ke izlezem so statistiki na site erep drzavi moze pak ke mislite deka e kopija.Moze i ja da naprem kako sto naprae ti da odam vo nekoja drzava i da i pomognem i koga ke ni ja dadat makedonija da bidem poiskusen.Deka vise mi se smaci samo da me obvinuvate mene koga ne gi znaete site raboti.

tamu sve si pisuvase ti na svoja odgovornost se prijavi isto i drugite.
- Продавање на оружје по ептен високи цени фати овци и им ќареше
- Праќаш пораки во името на сите македонци кон другите да гласаат за тебе иако се немаме договорено.
- Пишав за покерот во обичната тема дека ќе направам покер турнир ти прв истрча веднаш направи тема.
- Ги искраде од покерот

Подобро да не почнам повеќе зошто знам многу повеќе.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
а зошто тогаш не ја даваше оваа страница? Добро можеби наредната статија ќе биде твоја , ама неможеш да ме увериш дека првите неколку статии се твои посебно поради тоа што имавте за исти држави со гркот... Се ми даде идеја и јас ќе направам едно за БиХ , али тоа не е копија зашто јас ќе вложам труд да пишувам и сл. а не копи/пајст... Иначе ќе ти биде тоа многу поинтересно од скитањето низ цел свет...
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
а зошто тогаш не ја даваше оваа страница? Добро можеби наредната статија ќе биде твоја , ама неможеш да ме увериш дека првите неколку статии се твои посебно поради тоа што имавте за исти држави со гркот... Се ми даде идеја и јас ќе направам едно за БиХ , али тоа не е копија зашто јас ќе вложам труд да пишувам и сл. а не копи/пајст... Иначе ќе ти биде тоа многу поинтересно од скитањето низ цел свет...
zatoa sto ne ja znaev dodeka surfav na internet naidov na ovaa strana i samo kopirav vo vord za nekolku drzavi.I na mene mi se smaci od toa sega se mislam dali da odam vo Bosna ili vo Slovenija.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
Море нели те е срам и одозгоре викаш ние сме прифатиле на чатот еве мош привативме те јас не признавам дај ми го доказот.Нели те е срам да не лазеш бе нели те е срам да градеш 5 голд.Нејкам тука да се пцувам ама страшно ме изнервира.Да дае господ да ти избришат акаунто бе ! :drk::drk::drk::drk::tapp:
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Море нели те е срам и одозгоре викаш ние сме прифатиле на чатот еве мош привативме те јас не признавам дај ми го доказот.Нели те е срам да не лазеш бе нели те е срам да градеш 5 голд.Нејкам тука да се пцувам ама страшно ме изнервира.Да дае господ да ти избришат акаунто бе ! :drk::drk::drk::drk::tapp:
Смири живците не се водзбудувај толку со клетви :helou:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Море нели те е срам и одозгоре викаш ние сме прифатиле на чатот еве мош привативме те јас не признавам дај ми го доказот.Нели те е срам да не лазеш бе нели те е срам да градеш 5 голд.Нејкам тука да се пцувам ама страшно ме изнервира.Да дае господ да ти избришат акаунто бе ! :drk::drk::drk::drk::tapp:
на кој чет бе сте прифатиле и што се прифатиле.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
на кој чет бе сте прифатиле и што се прифатиле.
леле мразам кога се правеш улаввв :nesvest:.Кога почна турнирот долу на четот те прашаа колку зема првиот и вториот а ти рече првиот зема 4.6 злато а вториот 1.2 ...
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
леле мразам кога се правеш улаввв :nesvest:.Кога почна турнирот долу на четот те прашаа колку зема првиот и вториот а ти рече првиот зема 4.6 злато а вториот 1.2 ...
pa i tolku zedoa
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
More ti na prviot dade 4.6 zlato na vtoriot 1.2 + 1 vo mak banka toa ti se vkupno 6.8 zlato a kaj e ostananatoto 7.2 zlato ??
 
А

Ајсшутер

Гостин
More ti na prviot dade 4.6 zlato na vtoriot 1.2 + 1 vo mak banka toa ti se vkupno 6.8 zlato a kaj e ostananatoto 7.2 zlato ??
Нема донирано ни во банката како што знам, чист профит си направи човекот повеќе отколку што беше буџетот на турнирот 7.2 за еден саат.. за друг пат да го знаете каков е.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
Нема донирано ни во банката како што знам, чист профит си направи човекот повеќе отколку што беше буџетот на турнирот 7.2 за еден саат.. за друг пат да го знаете каков е.
Абе како што гледам он е таков.Но е и влах.Знаев 1 сигурна утакмица ми фалеше 2 злато да ја уплатам.Му потразив 2 злато и му реков со камата 3-4.Он ме тераше да потпишувам 300 глупости (бидејки сум почетник немам многу познавање) и му реков јас за 2 злато не се мачам сакаш прати сакаш не и тој ми врака:Аааа ја сватив твојата финта сакаш да ми украдеш 2 злато.Потоа гадзе ми прати и ја фатиф утакмицата.А тој што си зема 8 злато си зема за наредниот пат да бидете сигурни ни у пријатели не го ставајте :smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако не ги врати парите и игра ферски, нема да види уште една тема за турниров.

Нема зашто "педерчиња" да се правите, играјте ферски.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
Се Согласувам нека ни подели златото што ни го должи и завршена работа :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom